Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - ondratr

Stran: [1]
1
Prosím znalé o pomoc s problémem příjmu.


Bydlím v bytovém domě, společná anténa. Televize Samsung UE48J6272 s DVB-T a DVB-T2. Dokud jsme měli v rozvodu jen DVB-T první generace tak my všechny programy hráli perfektně, ale jelikož bylo spuštěno digitální vysílání druhé generace DVB-T2 tak jsme si nechali pustit do rozvodu DVB-T2 kanály 26 a 28 z Javořice výkon 100KW přímá vzdálenost 40km a kanál 56 Vanternerk vzdálenost 9 Km výkon 5KW. DVB-T stále super, DVB-T2 kanál 56 super, ale kanály 26 a 28 z Javořice kolísá kvalita a vypadávají. Síla signálu je dle TV 94% kvalita některé dny 100% a je to OK, jindy kolísá mezi 30-90% a TV vypadává signál jak klesne kvalita dolů zvyšuje se počet chyb až je počet chyb 2000 vypadne i síla a vypadne signál. Byla u mne odborná anténní firma provedla kontrolu a nové nastavení a po té vše při stejném problému. Přišli znovu, vše měřili, jim vše fungovalo na měřáku byli funkční, mě televize vypadává. Svedli to na kvalitu tuneru v TV a že problém je u mne. Vyzkoušel jsem setobox a tam vše hrálo bezproblémově. Následně byla TV odeslána do servisu Samsung v Brně, kde byla provedena diagnostika. Na žádný problém nepřišli, jim kanály 26 a 28 hráli bez jakého koliv výpadku (oni neměli naladěnu Javořici, ale Kojál nebo něco jiného u Brna), TV je prý bez závad, problém prý je v anténím rozvodu nebo zesilovači, proč fungoval setobox vysvětlili tím, že setoboxy mají prý mnohem cilivější a méně náchylné tunery než Televize a odkázali mne na anténní firmu ať doladí antény. Vyzkoušet doma jinou TV s DVB-T2 nemohu, zatím nikdo známý Tv s DVBT2 nemá. Prosím o radu co dělat, jak to řešit. Chtěl jsem se vyhnou kupování setoboxu a tím dalšího ovladače. Díky za rady.

2
Ahoj, chci se zeptet těch kteří přijímají TV Fanda přes MUX4 z vysílače Vantenberk 42 kanál i těch kteří přijímají z jiného vysílače na kvalitu TV fanda.
U přijmu Fandy my problikávají v obraze kostečky, má to snahu jakoby kostečkovat, no spíš jako by mizet části obrazu, problikávat, ale pouze u TV FANDa, ostatní TV v MUX 4 jsou OK a toto nevykazují, takže to nebude kvalitou příjmu MUX4, ale přičítám to asi kvalitě samotné stanice, má někdo další také takový poznatek? A dělá to i z jiných vysílačů? to by ukazovalo na problém přímo u TV Fanda, nebo jen u Vantenberku, to by vykazovalo spíš na problém stanice na tomto vysílači.
Díky za ohlasy.

Stran: [1]