Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - klapaciuss

Stran: [1]
1
Zdravím. Může někdo prosím potvrdit nebo vyvrátit funkčnost tohoto USB tuneru pod aktuálním VTI image? Mám VU+ Duo2, ale zajímají mě i zkušenosti s ostatními VU+ stroji. Díky.

2
V diskusních fórech na Digizone se neustále a oprávněně propírá kvalita MPEG streamu u pařízkových muxů v DVB-T. Přitom do jisté míry podobné problémy lze nalézt i u placených HD programů na platformě Skylink.

Již několik let sleduji (bez ohledu na použitý reprodukční řetězec), že u některých placených HD programů (Travel Channel HD, History HD, NG HD, Discovery HD) dochází u některých pořádů (jde o menšinu pořadů) k viditelným neplynulostem při pohybu (švenkování kamery). Pohyb není plynulý a působí dojmem, jakoby několik framů opakovaně chybělo.

Vyskytuje se to opakovaně jen u některých pořadů (jde o pořady na pokračování). Jde pravděpodobně vždy o pořady původem americké produkce, u kterých se domnívám, že byly původně natočeny v NTSC (snímková frekvence).

Kde je příčina této nekvality? Na straně TV stanice v nekvalitním odbavení programů s původně jinou opakovací frekvencí? Na straně Skylinku? Ať tak či onak by si platící zákazníci neměli něco takového nechat líbit, protože problém není krátkodobý - vyskytuje se již roky, i když jen u menšiny programů na některých placených HD kanálech.

Zajímavé je, že tento problém se NEvyskytuje u žádného programu ze základní nabídky DIGITAL. Z placených HD programů se NEvyskytuje na Viasat HD a Spectrum HD.

Máte s tím nějaké zkušenosti?

3
Chci poprosit někoho, kdo má zkušenost s image Black Hole na VU+, aby se podělil se svými zkušenostmi s automatickým stahováním EPG pro programy Skylinku z Netu pomocí pluginů. Je to spolehlivé? Jsou informace aktuální? Je to funkční i pro stanice v českém DVB-T, v případě, že přijímač obsahuje i DVB-T tuner? Předem díky za info. Nemám s tím zatím žádnou zkušenost a chci si dopředu zjistit, co je možno od toho čekat.

Stran: [1]