Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Martin Gembec

Stran: [1]
1
O serveru DigiZone.cz / Jak často čtete Digizone?
« kdy: 22. 04. 2014, 17:56:56 »
Zkusím se na to zeptat, především z důvodu, aby mě to donutilo se tu zase častěji objevit.

Jde o to, že jsem se přistihl, jak vlastně už prakticky vůbec nechodím na Digizone, ačkoli dříve jsem tu byl každý den. Důvod všichni znáte, ale zajímalo by mě, zda jsem na tom stejně a případně kam jinam jste se začali dívat.

Znáte to - otevřu si RSS kanál, kouknu co je tu nového a když už mě jednou za čas něco opravdu zaujme, je to mezi placeným obsahem. V poslední době je to vlastně u mě častý jev. Nejvíc jsem si kdysi cenil také televizních tipů ale ty jsou mi teď přes RSS dostatečně srozumitelné a lézt sem kvůli nim je také zbytečné. Škoda pro autora.

Myslím, že kdyby se nezavedla placená sekce (rozuměj za nesmyslné ceny), tak bych ani neměl důvod používat pro digizone rss a rád bych ho proklikl přímo jako dřív, ale hlavně mám pocit, že zdaleka nejsem sám. Jak vy s odstupem času vnímáte server a jak jste se s problémem vypořádali?

2
Set-top-boxy / signál do LCD TV a PC tuneru - rušení
« kdy: 14. 01. 2013, 19:59:11 »
Zdravím. Rád bych používal signál ze společné antény v LCD TV a zároveň v PC DVB-T kartě. Oboje zvlášť funguje bez problému, ale při použití rozbočovače a zapojení obou přestane jít obraz na TV. Důvodem bude pravděpodobně napětí, které posílá karta do koaxiálního kabelu, protože je schopna napájet zesilovač.

TV je Samsung z léta 2012 (nepředpokládám na její straně problém), karta je Technisat Airstar 2 (bezproblémová od roku 2006).

TV nyní jede přímo ze společné antény, pro PC kartu jsem vyrobil z drátu dipól spočítaný na kanál 25, aby šel příjem z Černé Studnice, ale zvládám i příjem Ještědu odrazem (příjem Jablonec-Mšeno, je zázrak, že chytám signál k25, protože v cestě je zřejmě částečně panelák, Ještěd je schovaný za kopcem Prosečského hřebenu, ale okolo jsou vysoké stromy a paneláky tak se to od nich asi dobře odráží). Tipuji, že karta posílá napětí po lince, neboť k dipólu mám připojen stařičký zesilovač 25 dB z nějaké antény z 90. let. Bez zesíku jen z dipólu je signál horší (nepoužitelný), ale s ním, byť asi ne dobře napájeným je dostatečný pro Mux1, 2 a Pařízek. Napájecí výhybku na 12 V nepoužívám (nemám).

Kdysi jsem někde na fórech četl cosi o oddělovacím členu. Možná je to přesně to, o hledám. Prostě něco, co umožní přestat používat dipól a nehyzdit i když to není tak hrozné, poličku pro kytky na balkóně :-) Mezitím mi totiž přidali k25 do nabídky v STA. STA máme řešenu tak, že sice nejde ladit kanály přímo z Ještědu apod. ale po převedení na k21-25 lze využívat EPG atp.

Vaše tipy? Díky!

3
Televizory / Samsung UE32ES5500
« kdy: 25. 06. 2012, 21:04:45 »
Zdravím. Rád bych si koupil před OH konečně televizi. Požadavky:

velikost 32" (stačí - nábytek, pozorovací vzdálenost do 2m, cena, provozní spotřeba nízká...)
určitě LED podsvícení (spotřeba, nechci plasmu, beru jako rozumný kompromis cena/výkon)
DVB-C (a CI+), MPEG-4
internet v TV (ocenil bych přehrání iVysílání, ale obecně přístup na net by byl fajn)

uvítám bonusy typu
- kvalitní zvukový výstup po dokoupení vhodných repro v budoucnu
- kvalitní obraz (ale nevyznám se v růz. redukcích šumů a vylepšovačích co v rámci reklamy uváděj)
- solidní design, aby se líbila i manželce (má ráda tenké rámečky)

nemusí umět Full HD 1080p, stačí mi 1080i

Podle mně tyto požadavky splňuje jenom Samsung uvedený v názvu, proto zkouším dotaz na zkušenost, je-li jaká a také uvítám tipy na podobné TV. Záměrně nepíšu cenu, ale něco mezi 10-12tis by bylo úplně OK.

Stran: [1]