Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Kuba Melín

Stran: [1] 2
1
Lukáš udělal pro Digitální rádio velmi povedený rozhovor s viceprezidentem Vodafonu. Rozhodně doporučuji k přečtení.

https://digital.rozhlas.cz/quique-vivas-vodafone-tv-prineseme-do-ceska-spojime-nejlepsi-z-linearni-a-8093356

3
O serveru DigiZone.cz / Úpadek DigiZone.cz - pokojové antény
« kdy: 09. 06. 2016, 00:34:21 »
Nějakou dobu jsem přemýšlel, zda se k dění na DigiZone vyjádřím, pořád jsem si říkal, že to nechám být, ale dnes už mi to nedalo. Po tom, co jsem si dnes na titulní stránce přečetl upoutávku na článek, který se zabývá srovnáním pokojových antén, kde se řeší i "parametry" těchto antén a dokonce jejich využití pro FM, DAB a podobně tak to ani jinak nešlo.

Kdysi býval tento server mediálně-technickým webem, který, ač jej psali dva lidé, kteří by anténu asi sami nenainstalovali (bez urážky :)), si držel velmi slušnou úroveň článků a pokud se jednalo o technický článek, přenechali jej těm, kteří do dané problematiky vidí. A tak zde vycházely detailní a analytické články, které se od jiných webů lišily tím, že "bastlírnu" z webů jako TVforum a dalších, v té době populárních, nepřejímaly a různé fámy a nesmysly, které se na webu běžně daly dohledat, se v článcích z DigiZone nevyskytovaly.

Poslední dobou to bohužel začíná být bastlírna i tady. Jako autor vícera článků z minulosti jsem možná trošku ve střetu zájmů, ale nebyl jsem to jen já, ale třeba i Zbyněk Poisl, Karel Mikuláštík a další autoři, kteří na DigiZone šířili určitou osvětu a věřím tomu, že na základě působení DigiZone si mnohdy čtenáři rozmysleli bastlení a koupi nesmyslných a předražených nesmyslů a buď zakoupili kvalitní a opravdovou anténu, a nebo starosti od TV příjem svěřili profesionálům namísto vyhazování peněz za plastové hračky. Bohužel, tyto časy jsou zřejmě nenávratně pryč. A i zde budeme číst recenze na DVB-T2 FullHD 3D antény a jejich srovnávání mezi sebou na základě nesmyslů, které uvádí Číňan, co to zrovna vyrobil a vytiskl na krabici.

Opravdu drsné na tom pak je, že DigiZone umisťuje podobné články dokonce do placené sekce, což pokládám za opravdu komické a směšné. Čtenář si tak o předražených bastlech, které by správně vlastně neměl používat, přečte až po zaplacení. Pak půjde do Tesca, ten nesmysl si zakoupí, aby zjistil, že to opravdu není vhodné řešení TV příjmu a až po této anabázi zavolá člověka z oboru nebo navštíví specializovaný obchod, aby si zařídil rozumné řešení TV/R příjmu.

Je mi z toho smutno a je opravdu škoda, do jakého úpadku se tento kdysi vynikající web dostal  :-\


4
O serveru DigiZone.cz / Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« kdy: 06. 04. 2011, 14:18:39 »
Delší dobu se v diskuzích pod články a aktualitami dostává i na lamentování nad úrovní DigiZone.cz, zejména pak článků o "mediální sféře", které ve skutečnosti patří spíše do bulváru. Protože jsem si všiml, že se názory na kvalitu DigiZone vyskytují poslední dobou častěji, napadlo mne založit tohle fórum, kde by byla diskuze ucelená.

Přemýšlel jsem nad tím déle, ale poslední kapkou byla jedna dnešní aktualita, viz. http://www.digizone.cz/aktuality/cafe-barrandov-odstartuje-s-michalem-davidem/

Své pocity jsem shrul už v komentáři pod tím, viz. http://www.digizone.cz/aktuality/cafe-barrandov-odstartuje-s-michalem-davidem/177713/

Zajímalo by mne, jak se na tohle dívají ostatní, protože podle mne už je těchto zpráv o nesmyslech mnoho a některé věci jsou opravdu spíš jak z PR serveru televizních stanic. Je mi jasné, že se s koncem digitalizace hledá cesta jak dál, a server se více přikloní k programové stránce médií, proti čemuž vůbec nejsem, ale tento způsob mi přijde nešťastný. Stačí se podívat na to, jak dopadl kdysi vynikající server Radiotv.cz (dříve Rádia.cz), který je dnes vlastně promoserverem komerčních kolovrátků. A od jeho konce tu web, který by se věnoval rádiím a TV skoro žádný není, až na DigiZone. Čekal bych tedy, že s mírným odklonem od technické části se DZ začně blížit někdejšímu zaměření právě RadioTV.cz, což by určitě více lidí přivítalo. Pochybuji, že někdo vítá aktuality a články typu té aktuality nahoře.

Server DigiZone čtu přinejmenším od konce roku 2006 denně, přispívám zde do diskuzí a pro server jsem napsal i mnoho článků, včetně kompletní rubriky o anténách. Na jeho úrovni mi proto záleží a nechci se mlčenlivě dívat na to, jak to s obsahem jde naprosto do kopru a dostat se k tomu, že sem jednoho dne prostě přestanu chodit. Doufám, že si i redakce toto vlákno přečte, a že pokud se tu rozvine diskuze (v což doufám), bude to mít nějaký dopad. Přece jen, feedback od čtenářů je věc potřebná.

Co si o současném stylu DigiZone tedy myslíte vy ostatní?

5
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Mapy pokrytí
« kdy: 30. 09. 2010, 18:35:38 »
Web s podrobnými mapami pokrytí dnes změnil doménu. Nově jej najdete na adrese http://www.dvbservis.cz/mapy

V současné chvíli jsou tam všechny české DVB-T vysílače od výkonu 1 kW výše, dále pak většina zahraničních vysílačů, které zasahují svým signálem na území ČR.
V přípravě je nový design a rozšíření stránek.  ;)


6
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / DVB-T Jeseník/Praděd
« kdy: 24. 08. 2010, 13:18:41 »
Blíží se nám výměna antény na Pradědu a start multiplexu 1 z tohoto důležitého vysílače. Diskuze k Pradědu tu ještě není, a tak jsem založil toto vlákno, které je určeno všem informacím okolo DVB-T z Pradědu - zkušenosti, testy příjmu, fotky a tak dále.

Hned na začátek přispěji svou troškou do mlýna - mapkou pokrytí pro Jeseník-Praděd (k. 36 a 100 kW s omezením na Polsko). Na mapku se můžete již teď mrknout zde:
http://dvbt-servis.cz/mapy/praded_dvbt.png

7
Bohužel jsem se dozvěděl nemilou zprávu, německý Schwaiger ukončil výrobu UHF antén CCK 43 a CCK 91.
Tyto antény byly nejlepšími na trhu v poměru kvalita+výkon/cena, kdo ji máte, určitě víte, o čem mluvím. S produkcí běžně dostupnou na českém trhu se nedaly srovnat, zejména co do mechanické kvality a jednoduchosti montáže. Dále tedy již Schwaiger vyrábí z antén pouze tříprvkovou VKV anténu, kruhový dipól a kombinovanou anténu pro VHF+UHF... A antény Kathrein, které jsou podobně kvalitní, stojí 3x více. Takže asi už nikdy více kvalitní UHF antény za normální cenu. Opravdu smutná zpráva.  :'(

POZOR: Mám ale možnost objednat posledních 14 ks antény CCK 91. Ta je co do parametrů podobná až shodná s českou dlouhou Colorkou (Color Super), zisk 10-16 dB, délka 223 cm atd. Anténa je zlatě eloxovaná, a jak říkám, velmi kvalitní, lepší jak české colorky. Vzhledem k tomu, že peníze na koupi 14 ks antén "do skladu" teď nemám, ale velmi rád bych si jich ještě pár objednal, nabízím zbytek antén za výhodnou cenu zde. Výprodejová cena těchto antén by byla 890 Kč + poštovné.

Odkaz na anténu: http://www.dvbservis.cz/products.php?pid=8

Pokud byste měli zájem, napište mi. Nechci tu dělat reklamu, jde mi opravdu jen o ty antény, a věřím, že i pro některé z vás je toto zajímavá nabídka.

8
Již delší dobu se mi nezdá studiová kvalita České televize. Obraz je divně neostrý, jako kdyby měl snad i nižší rozlišení než SD.
Nyní je to skvěle vidět na volebním vysílání - obraz ze štábu volebních stran je velmi dobrý až vynikající (zřejmě dle použité kamery atd.), na úrovni německých stanic, přitom Moravec ze studia je kvalitativně strašný.
Sledováno na DVB-S (ČT 1, ČT HD), DVB-T (ČT 1).

Všímáte si také těchto rozdílů?

10
Máte někdo zkušenosti s příjmem Astry 2D v ČR, nejlépe v Praze a středních Čechách? Jde mi hlavně o velikost paraboly a citlivost přijímače...

Nedávno jsem totiž na jednom německém fóru četl, že v Lipsku je možný příjem na 100cm parabolu se slušným konvertorem, dokonce tam na tomto snad ty LNB testovali.

Na jaký minimální rozměr paraboly by tak mohl být příjem slušný v Praze? Za použití co nejlepšího přijímače, co nekvalitnější paraboly, LNB a podobně? Určitě nejsem sám, koho by to zajímalo....  ;)

11
Často se tu operuje s měricími přístroji a hodnotami BER, MER a podobně. Já bych ale velmi rád věděl, jaký levnější měřicí přístroj byste doporučovali pro jednodušší DVB-T instalace.

Našel jsem tři levnější měřáky od firem, které se těmito přístroji zabývají.

Promax TVHunter
http://www.mikrokom.eu/cz/pdf/TVHUNTER.pdf

Emitor Digiair Pro
http://www.emitor.se/extra/pod/?id=89&module_instance=1&action=pod_show&navid=89&do=show_prod&prod_id=64

Horizon HDTM Plus
http://www.horizonhge.com/products_digi_terr_hdtm_plus.html

Všechny měří úroveň signálu v dBuV, hodnoty BER a MER, a SNR.

Máte s některým zkušenosti, popřípadě jaký z nich byste doporučili?

12
Protože už jsme se v několika jiných vláknech dotkli i příjmu rozhlasu ve VKV CCIR pásmu a antén k tomu vhodných, založil jsem toto téma. Můžeme sem tedy přesunout všechny naše další diskuze a probírat nejen směrové výkonné antény pro FM pásmo.

Hned na začátek jeden velmi zajímavý odkaz, kde najdete různé popisy a měření výkonných FM antén: http://ham-radio.com/k6sti/index.html

13
Lovíte rozhlas? Na jaké antény, tunery, a jaké jsou vaše zajímavé úlovky?  8)

14
Co si myslíte o reformě ČRo?  A jak by měla vypadat?  8)

Já už několik let razím německou/rakouskou cestu naroubovanou na české prostředí. Naprosto zjednodušeně a zkráceně nastíním.

Český rozhlas totiž postrádá základní kámen,  který přitahuje posluchače a dokáže budovat značku, a tím je kvalitní hudebně-informační stanice. Z Radiožurnálu odstranit příšernou hudbu, a udělat z něj kvalitní news-talk stanici. Zároveň zrušit stanice Česko a ČRo 6, jejich redakce částečně převést právě na ČRo 1. Program ČRo 2 pak převést právě na hudebně-informační stanici po vzoru Bayernu 3, tzn. hudba od 60. let výše s důrazem na 80-novinky. ČRo 3 pak ponechat jako kulturní stanici, s doplněním D-Dur v digitálním vysílání. Radio Wave (resp. stanici pro mladé s alternativní hudbou, s podporou nových skupin, po vzoru slovenského Radia_FM) pak pustit na VKV síť BBC, domluvit se na takovém sharingu, aby to bylo výhodné, tzn. např. zprávy z BBC v angličtině, a běžný program pak z ČRo 4. Regionální vysílání pak cílit na starší věkové skupiny s regionálními odlišnostmi, které jsou. Leonardo pak ponechat na internetu a pro digitální vysílání.

Co se týče sítí, mírně zreformovat VKV tak, aby silné ženevské kmitočty měly primárně tři celoplošné okruhy, a regiony spíše pustit na menší vysílače (které dnes vyplňují díry v síti ČRo 2, přičemž právě regiony často okupují primární vysílače (a zbytečně "přestřelují") do jiných regionů.
Na DV pustit news-talk ČRo 1, na SV pustit Leonardo. Tedy stanice mluvící. Stanice hudební striktně pouze na VKV a digitálních sítích....

Jaké jsou vaše nápady?

15
Díky "profesní deformaci", kdy často ostřím na střechy domů zajímaje se o anténní instalace, někdy narážím na opravdu příšerně provedené instalace antén a parabol. Někdy jsou to doopravdy "skvosty", které vyžadují zveřejnění, jindy se jedná o odstrašující případy, jak by to doopravdy vypadat nemělo. Většinou jde hlavně o nedodržení odstupů mezi anténami, špatnou instalaci antén na stožár, či esteticky odporné instalace.

Pochlubím se dvěma fotkami z blízkého okolí...

První bych nazval "WiFi mánie". Více komentářů snad netřeba.  :o
Druhá fotka by se pak mohla jmenovat "Antény nejsou sardinky". Více narvat antény k sobě snad nejde. Navíc to polské síto  >:(

Víte také o odstrašujících případech anténních instalací ve svém okolí? Vyfoťte a umistěte obrázek zde na fórum. Ať čtenáři vidí, jak antény opravdu neinstalovat.  8)

Stran: [1] 2