Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - FandaX-cz

Stran: [1] 2
1
Televizní stanice a jejich program / záznam pořadu
« kdy: 16. 04. 2021, 22:05:02 »
Zdravím,

chtěl bych se zeptat, jestli má někdo z vás přístup k nějakému rozšířenějšímu zpětnému přehrání u RTVS Trojky. Konkrétně bych potřeboval první 4 díly pořadu Príbeh veľkého umenia, který se vysílá každou neděli dopoledne. Podle mých propočtů by měl být první díl odvysílaný pravděpodobně 7. února, ale všiml jsem si, že se pořad nevysílal každou neděli, kolem Velikonoc tam byl jiný program, takže to nemusí být přesné. Jde o archivní pořad, kde jsou hodně dobře vysvětlené některé části dějin umění, ale je v podstatě nesehnatelný. Bohužel jsem si všiml příliš pozdě, že je tenhle pořad aktuálně v televizi.. Na internetu jsem našel jen pátý díl a následující díly vzal ze zpětného zhlédnutí. První čtyři díly mi ale chybí..

Dříve, než napíšu do RTVS, jsem se chtěl zeptat, zda by mi někdo z vás mohl záznamy poskytnout.

2
Zdravím, dnes jsem se díval na ČT 1 HD v MUX 11 (vysílač Vimperk - Mařský vrch) na pořad AZ-kvíz. Nezaznamenal jsem přesné časové rozmezí, ale někdy mezi 00:55 - 01:15 mi začal vypadávat signál (i přes to, že jsem se sigálem nikdy problém neměl). Zkusil jsem tedy přepnout na MUX 12 (ze stejného vysílače), kde jsem ale nic nepozoroval. Vzhledem k tomu, že jsem u tohoto konkrétního televizoru příliš neinvestoval a připojil k ní jeden z nejlevnějších set-top boxů na trhu (EVOLVEO OMEGA T2), domníval jsem se, že by mi mohl jen přístroj postupně odcházet. Po opětovném přepnutí na MUX 11, obraz stále čverečkoval a v jednu chvíli mi dokonce problikl obraz z nějakého filmu (byl to ale mžik, takže jsem si obraz nestačil prohlédnout, natož pak zachytit). Zkoušel jsem si ve zpětném zhlédnutí Skylinku ověřit, jestli problikl film i tam, a došlo tak k chybě například na odbavovacím pracovišti, ale tam jsem žádný problém neviděl. Bohužel u sebe nemám žádný profesionální měřící přístroj, takže jsem se kouknul alespoň na hodnoty, které ukazoval set-top box - u MUX 11 mi neustále kvalita signálu přeskakovala mezi 100% - 30%, u MUX 12 pak byla kvalita signálu stále na 100% (tyto hodnoty ale samozřejmě nelze brát jako relevantní). Vzhledem k tomu, že se u mě neměnilo počasí a signál je teď úplně v pohodě, mě napadají dvě možnosti:
1) odchází mi set-top box a nějak mu blbne dekódování signálu z MUX 11 (vliv by jistě mohlo mít i rozlišení obrazu, které je v tomto muxu jako jediné FULL HD)
2) ČT něco testuje - například headend pro nová regionální vysílání, která se mají objevit v příštím roce (tomu by nasvědčovala i brzká ranní doba, kdy televizi sleduje minimum lidí).

Zaregistroval někdo podobný problém?
___
PS: Nešlo by něco udělat s neustálým odhlašováním ve Firefoxu? (nevím, jak je to v jiných prohlížečích) Celou situaci jsem rozepsal mnohem lépe a při pokusu o odeslání jsem byl odhlášen a o text přišel.. takže jsem napsal alespoň tuto zkrácenou verzi.

3
Digitální rozhlas / Co je potřeba k vysílání DAB/DAB+
« kdy: 21. 01. 2018, 23:56:03 »
Dobrý den, hned pro úvod bych chtěl vysvětlit, že nechci spouštět vlastní stanici. Pouze by mě zajímalo, jaké instituce musí vysílatel navštívit, co všechno vyplnit, jak dlouho celý proces trvá a přibližná cena včetně OSY a Intergramu, třeba na 1 rok.

4
Rozhlasové stanice a jejich program / Konec Kiss JČ
« kdy: 25. 04. 2017, 21:27:24 »
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemá záznam posledního živého vstupu KISS JČ a záznam přepojení na celoplošné rádio KISS (mám na mysli přepojení v terrestriální síti).

5
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / DVB-T2 sestava
« kdy: 28. 10. 2016, 13:22:20 »
Dobrý den, rozhodl jsem si pořídit DVB-T2 sestavu, abych mohl kromě satelitu přijímat i pozemní vysílání, ale nevím, jakou techniku pořídit. Sousedé mají výborný příjem MUX 1, 2 z vysílače Vimperk – Mařský vrch a trochu horší příjem MUX 3 z vysílače České Budějovice – Kleť, který nejde jen při silných bouřkách, takže příjem tohoto MUXu by měl být také v pohodě. MUX 4 z vysílače České Budějovice – Kleť by ke mně měl teoreticky podle mapy pokrytí také zasahovat, ale prakticky jej naladit nelze. Potřeboval bych poradit jakou anténu koupit (pokud možno vnitřní - k umístění na půdu), aby bylo možné naladit MUX 1, 2, 3 a pokud by přes nějaký zesilovač šel naladit MUX 4, tak poradit i zesilovač. A aby bylo možné na tuto techniku naladit i plánované DVB-T2.

Dále bych chtěl poradit, jakou krabičku k tv zakoupit, aby měla hdmi výstup.

Díky moc

6
Televizní stanice a jejich program / Web Joj family
« kdy: 05. 09. 2016, 16:15:06 »
Web Joj family bude http://jojfamily.blesk.cz/, před chvílí to zveřejnili na svém Facebooku.

7
Zdravím, právě jsem dal do provozu nový televizor s DVB-s2 a chce po mne nějaký transpordér. Jaka je frekvence Skylinku (Astra 23,5E)? Na rovinu říkám, ze na tato témata nejsem zrovna odborník.

8
Zdravím, rozhodli jme obměnit televizor a v objednávce máme televizor s tunerem dvb-s2. Naladím na něj i programy dostupné v  dvb-s? Vím trochu blbá otázka, ale prostě se v tom nevyznám. Děkuji

9
Tv Nova bude mít památkového inspektora. Důkaz posílám v příloze. Jelikož mám kontakt na Ladislava Hrušku, tak jsem se ho zeptal, jestli bude on památkový inspektor. Odpověděl mi, že památkovým inspektorem nebude. Ten nápis na červeném obdélníku na fotce, kterou posílám, tam byl jen cca 2 vteřiny, pak to hned smazali.

10
Televizní stanice a jejich program / REBEL - Nejde zvuk
« kdy: 11. 01. 2014, 18:34:27 »
Zdravím, dnes jsem si při procházení kanálů pustil Pohodu REBEL a nešel mi zvuk. Také Vám nejde nebo je chyba u mě. Děkuji za odpověď.

11
Dobrý den, všiml jsem si, že tv Nova v pořadu VÝMĚNA MANŽELEK vypípává stále méně sprostá slova. Té samé věci jsem si všiml i v Československo má talent. V těchto pořadech jsem slyšel nevypípaná slova, která byla ještě nedávno vypípávaná. Jaký na to máte názor vy ?

12
Dobrý den, mám takový problém, že mi nejde óčko gold na webu a v app pro android. Chtěl jsem se jestě předtím, než bych kontaktoval tv óčko zeptat, zda-li jde óčko gold vám.

13
Televizní stanice a jejich program / Web Pohoda Rebel
« kdy: 17. 09. 2013, 21:28:48 »
Dobry den, chtěl bych se zeptat, na jaké internetové adrese je web tv Rebel. Zatim jsem našel jen toto :  http://tvrebel.cz/ , ale nevim, zda-li je tento web oficiální.

14
Všiml jsem si toho dnes.

15
Dobrý den, uvědomil jsem si jednu věc, Telka má být archivní kanál novy, tedy reprízovat tvorbu NOVY. Jak je tedy možné, že na Telce běží Tisíc a jedna noc nebo Lařina volba ? Tyto seriály na 100 % nenetočila Nova, tak proč to dávají na archivním kanálu Novy ? Jaký názor máte vy ?

Stran: [1] 2