Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Daniel Kulhánek

Stran: [1]
1
Set-top-boxy / Settopbox pro příjem DVB-T2
« kdy: 04. 03. 2019, 09:18:38 »
Dobrý den, chystám se pomalu pořídit STB pro příjem v novém standardu, tak bych rád poprosil místní diskutéry o to, aby se se mnou podělili o zkušenosti s jejich pořízenými přístroji. Pročítal jsem spoustu recenzí u všech možných STB a působí to na mě, že na trhu není žádný použitelný přístroj. Požaduji možnost nahrávání přes USB a přehrávání všech možných formátů videí z externího zařízení rovněž přes USB. Programy, aby šly seřadit bez nutnosti využívání funkce oblíbené. Ovladač, aby nebyl moc směrový a EPG, aby bylo použitelné a umožňovalo rovnou volbu naprogramovat nahrávání. Můj DI-WAY T-200HD toho tak nějak splňoval, tak snad se najde podobný i v nové éře. Díky předem všem za poznatky.

2
Analogový rozhlas / Stereo poslech až po 3 minutách.
« kdy: 11. 04. 2017, 16:13:03 »
Rád bych poprosil o radu. Když zapnu můj receiver Sony STR-GX315 na tuner, tak nejdříve hraje pouze mono, začíná problikávat nápis TUNED, po cca minutě začne problikávat i nápis STEREO, kdy už nápis TUNED svítí trvale. Po třech minutách již svítí oba nápisy a zvuk je bezproblémový a stereo. Poté, když ho vypnu a hned zapnu, vše je bez problémů. Až když nechám receiver vypnutý vychladnout, tak se celá situace opakuje. Kde by mohl být zakopaný pes? Že by receiver po dvaceti letech provozu začal jít pomalu do kopru? Moc by mě to mrzelo, neboť zvuk je ve srovnání s dnešními přístroji stále skvělý.

4
O serveru DigiZone.cz / Citace
« kdy: 03. 04. 2015, 13:03:36 »
Je to pár dní, co když kliknu na citaci, tak se otevře okno pro odpověď, ale příspěvek, na který chci reagovat, se v okně nezobrazí. Má někdo podobný problém? Týká se to u mě firefoxu a IE.

5
Satelitní digitální vysílání (DVB-S) / RTL v DVB-S
« kdy: 29. 03. 2015, 14:39:35 »
Prosím o radu. Co potřebuji k příjmu RTL  z DVB-S? Jde mi o co nejlevnější konfiguraci a žádný jiný kanál mě nezajímá. Předpokládám, že to bude šlapat bez karty. Díky všem.

6
Odkladiště / Převod VHS do digitálu
« kdy: 29. 12. 2013, 15:04:07 »
Dobrý den, nevíte někdo, kde nechat kvalitně převést záznam z VHS do digitální podoby? Ideálně v okolí Liberce. Jedná se o jednu videokazetu s cenným obsahem. Děkuji za přínosné rady.

7
Odkladiště / Rušení zvuku
« kdy: 20. 12. 2013, 09:41:00 »
Prosím všechny o radu. Připojil jsem notebook (přes sluchátkový výstup) do receiveru Sony STR-GX315 (na cinchový vstup) pomocí příslušného kabelu jack - 2 x cinch. Bohužel do zvuku prolíná rušení, které je podle mého způsobené harddiskem v notebooku (harddisk pracuje = prolíná rušení). Problém je i při provozu notebooku na baterii. Receiver je dále propojen s LCD TV (cinch - SCART redukce na cinch). TV je propojena SCARTEM s STB. Anténní přívod je realizován tak, že z účastnické zásuvky jde koax do STB, přes oddělovací člen a z STB dále do TV. STB je propojen s receiverem pomocí SCART - cinch kabelu. Anténní přívod pro FM tuner receiveru je taktéž z účastnické zásuvky a opět za použití oddělovacího členu. Napadá někoho, jak se rušení zbavit?

8
Internet a domácí síť / Úbytek napětí na USB kabelu
« kdy: 19. 06. 2013, 04:28:37 »
Nevím, jestli se sem tento dotaz hodí, ale věřím, že se zde najde odborník, který mi poradí. Potřebuji zapojit USB 3G modem přes 5m prodlužovací USB kabel k notebooku. Jedinou otázku, kterou mám, je, jestli zabrání úbytku napětí na konci USB kabelu přidání vodiče stejného nebo většího průřezu ke stávajícímu červenému(+5V) přímo na konektorech kabelu? Při připojení přes USB kabel totiž nemá modem dostatek napětí a nefunguje. Kabel i modem jsou pořádku. Při použití 3m kabelu pomůže vložit před či za kabel nenapájený USB hub, ale u 5m již ne. Děkuji za reakce.

9
O serveru DigiZone.cz / Chybová hláška
« kdy: 11. 01. 2013, 19:26:42 »
Connection Problems
Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later.

Poslední dobou mi Forum Digizone celkem často vyhazuje tuto hlášku. Hlavní stránka Digizone.cz je však OK.
Děje se to ještě někomu?

10
Nechápu, proč ČT vysílá film Heidi, který je natočen v 16:9 jako 4:3 letterbox? Teď když už se z formáty tak nějak poprala i Prima. Přece to nemůže být takový problém pustit to do éteru s příznakem 16:9...
Nebo se pletu?

11
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / ČT4 kostičkuje
« kdy: 29. 08. 2010, 10:34:10 »
Chtěl jsem se zeptat, jestli se někdo s něčím podobným setkal?
Již delší dobu mi kostičkuje v MUX1 z Ještědu pouze program ČT4, zbytek bez problémů. Projevuje se to ale jenom na některých STB a jenom na některém měřícím přístroji(při puštění obrazu na něm).
Díky za reakce.

12
Následující informace jsou zcestné a uvádím je zde pouze pro zasmání.
NEBERTE JE PROSÍM NIKDO VÁŽNĚ!!!!!

Včera jsem slyšel názor o který se nemohu nepodělit :-)
V DVB-T již NEEXISTUJE problém pre-echa jako u analogu. V případě dostupnosti signálu ze dvou vysílačů na stejném kanálu si přijímač případné chybějící informace z jednoho vysílače doplní informacemi z vysílače druhého.
Ještě, že už se toho zatraceného analogu zbavíme...

P.S. Informace mi poskytl jeden nejmenovaný radista, který není zrovna na nejnižší funkci.

Stran: [1]