Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - klimis87

Stran: [1]
1
Ahoj,

Zajímalo by mě, proč výrobci TV neuvádí až na mizivé výjimky podrobné vlastnosti integrovaného dvb-t tuneru. Konkrétně mám na mysli rozsah přijímaného signálu - VF vstupní úroveň v dBm.

Např Evolve u svých produktů - stp - toto normálně uvádí..

Stp Evolve Galaxy umožňuje přijímat signály na úrovni -15~70dBm - viz obrázek.

Můžete mi někdo poradit, která z moderních TV(jeho tuner) umožňuje přijímat signály na úrovni jako Stp Evolve Galaxy?

Ani z prodejců se mi nepodařilo nic vypáčit, v PDF manuálech taky téměř nic, mám dojem že většina tunerů v TV je nastavena na  vstup okolo -25~78dBm, což mi nevyhovuje.   

2
Ahoj, dnes ráno jsem se probudil tady u nás na Vysočině, posnídal a zapnul telku, poprvé za celou dobu jsem zaznamenal výpadky signálu na mux1,2,3,4 současně. Vyšel jsem před barák podíval se nahoru na střechu a z antény nebyla anténa ale celistvý kus nečeho bílého - vypadalo to pěkně, ovšem ze síta nebylo síto ale stěna a z prvku byl jeden kus něčěho bílého, výpadky občasné, není to nesledovatelné ale opravdu se mě teď na střechu nechce, máte to taky tak? Ach jo ta příroda, ovlivňuje nám techniku:)

3
Je to osvětlením v pražské O2 hale, nebo je tak špatný záběr hlavní kamery, že mě při hře blikají všechny čáry na hřišti a dost to zhoršuje sledovanost? Jak to vypadá u vás? Jinak Šafina hraje skvěle!!

4
Televizory / Strohý popis DVB-T tuneru u nových TV - rada
« kdy: 26. 10. 2012, 20:02:48 »
Zde tato TV http://www.alza.cz/24-sencor-slt-24f34dvbt-d304256.htm nebo tahle http://www.alza.cz/24-sencor-sle-24f04t-d304257.htm má full HD rozlišení atd atd.. ale u tuneru je pouze napsané: digitální TV tuner, co si má člověk pod tím představit? Jakou to má min. vstupní úroveň signálu v dBm, zda je to jen mpeg2 nebo i 4? Předpokládám že jen mpeg2, jinak by tam určitě připsali že je to mpeg4... to by znamenalo připojit přes HDMI STP s podporou mpeg4 a HDTV, nebo to ten tuner už všechno umí, jako laik nevím, co myslíte vy profíci?

5
Zdravím, se sousedem jsme dneska mimojiné probírali jeho staré TV, a zajímalo by ho jestli existuje takový STP.
Já mu na to neuměl odpovědět, USB nahrávání není prý podmínkou a podpora HD také ne,
jestli takový STP existuje, dá se připojit ke staré TV s antenním vstupem, i k nové předpokládám, hlavní
je ta podpora MPEG4 kvůli polským muxům, samotného by mě to zajímalo? Nějaké tipy?

6
Zdravím, zdědil jsem nějakým způsobem(to je ted jedno) anténu colorku s udaným ziskem max. 12dB - asi metrovou a bednu součástek. Zkoušel jsem na ní chytat polské TVP1, TVP2, a Polsat analogově z vysílače Jelení Hora - sněžné jámy ze vzdálenosti asi 120-130km jichovýchodně od vysílače. Chytl jsem, kvalita nic moc, ale dalo se na to koukat, digitálně ovšem ani ťuk. V krabici s těma součástkama jsem našel 16dB zesilovač s "tykadlama" rovnou na dipoly antény. Vypadá jako symetrizační člen a je i stejně provedený jako symetrák. Je na něm napsáno Zesilovač K1-69 16dB 9-14 V. Co se stane když ho vyměním za symetrizačná člen v anténě, jsou na něm napsaný nějaký volty, to mě straší, nespálím něco? bude to fungovat zároveň jako symetrák se zesíleným výkonem? nebo to musí mít nějaké dodatečné napájení? Co mám nastavit v STP v sekci napájení antény? Díky za odpovědi jsem laik!

Stran: [1]