Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - MarioF87

Stran: [1]
1
Jak se tak koukám na program obou stanic Slovak sportu v posledních týdnech, připadá mi, že skladba programu je víc než tragická. Platí vůbec dnes ještě někdo za SS 1? Já teda ne. Klidně bych si i zaplatil, ale to by tam muselo něco být. Už ani ten ženský tenis tam není, ten už asi definitivně přebralo Digi. A protože mám Skylink, jsem ... holt někde. SICE nedávno vysílali aspoň závěr nějakého menšího turnaje, ale ty prestižní už nemají. Na dvojku dávají už úplný odvar.


Co myslíte, jak dlouho to bude ještě Greguš táhnout, než to celé vzdá? Já se neodvažuju tipovat. Ambice měl velké, doteď vydržel a docela dlouho táhl i trojku, než si připustil, že by ho to mohlo položit  ;D

2
Skylink / Zkrácení odložení účinnosti SP
« kdy: 01. 01. 2013, 18:00:09 »
Nemilé překvapení mi jako svému novému zákazníkovi připravil Skylink koncem loňského roku. Na vánoce jsem si pořídil vlastní satelit. Na stránkách skylinku je uvedeno, že při registraci nové karty před 1. 1. 2013 bude počátek účinnosti servisního poplatku odložen o 24 měsíců od data registrace karty. Při registraci od 1. 1. 2013 bude placení odloženo o 12 měsíců. Já stihl zaregistrovat kartu ještě v roce 2012, byť to bylo včera, tedy 31. 12. Po přihlášení do svého účtu mi tam však vyskočilo, že mám SP zaplacen do 31. 12. 2013, tedy jenom na tento rok.

Myslíte někdo, že má cenu to nějak "reklamovat", volat tam či psát, nebo to už raději nechat být? mám pocit, že se stejně ničeho nedomůžu. Každopádně se cítím být ukřivděný, jsem nový zákazník a hned jsem udělal špatnou zkušenost, ze začátku. Jistě, nějak to překousnu, nebudu všechno rušit, sotva jsem si to pořídil - ale mrzí mne, že jsem hned ze startu udělal špatnou zkušenost.

3
Máme doma už delší dobu jeden televizor napojený na satelit, klasickou Astru 3. Nedávno jsem dokoupil twin monoblok, a tak budou zanedlouho dvě televize napojené na satelit. Zatím jsme aspoň naladili jednu tv i na druhou družici, Astru 1.

Po naladění jsem s překvapením zjistil, že mezi FTA na Astře 1 jsou i polské programy TVP Historia a Kultura. V nabídce jsou ale i další veřejnoprávní stanice, TVP1, TVP2 a TVP Sport. Ty už jsou ovšem zakódované. U TVP1 a 2 mi to nevadí, ty přijímáme i přes DVB-T. Chtěl bych ale nějak rozjet ten TVP Sport. Otázka je, jak.

Jednou z možností by mohlo být pořízení Telewizje na karte (TNK). Ovšem u té je uvedeno, že je určena pro družici Hotbird 13 stupňů E. Takže by to byla asi zbytečná koupě, nebudeme přetáčet na jinou družici, když máme monoblok speciálně s rozestupem na Astru 1 a 3.

Dá se teda ten TVP Sport nějak odkódovat nebo mám využívat nějaký sportovní balíček Skylinku a ty cizí zakódované kanály mít jen pro dobrý pocit, kolik kanálů to naladilo?

4
Dobrý den,
potřeboval bych poradit ohledně uvažované koupě satelitu, ale nejprve musím trochu povídání.

Žijeme v RD a jsme tu dvě domácnosti. Sousední domácnost má na jedné televizi satelit od Skylinku. Já jsem uvažoval, že bych si na podzim též pořídil satelit, ale z jistých důvodů mě láká spíš CS Link. A právě proto bych potřeboval poradit, jak to udělat. Nechci si pořizovat doplňkovou kartu od Skylinku, protože ta může mít jen stejné vlastnosti jako karta primární, a když si sousedi nepřiplácí prémiové kanály, tak bych je nemohl mít ani já. Proto mi nezbývá než si to zařídit samostatně. Přesto se chci zeptat:

1) Stačí jedna parabola nebo musím mít i samostatnou parabolu (tím, že budu mít CS Link)?
2) Jelikož žijeme v oblasti s přesahem DVB-T z Polska, uvažoval jsem nad koupí http://www.digizone.cz/clanky/ferguson-ariva-250-combo-pozemni-i-satelitni-box-s-pvr-a-webovym-prohlizecem/ je to dobrá volba, resp. můžu tam strčit CS Link Irdeto?

3) Jak jsem vyrozuměl z jiných článků, lze zachytit volně šířené satelitní programy i bez vložené dekódovací karty. V případě, že nebudu muset kupovat i parabolu (a tím pádem celý satelitní komplet), můžu si koupit jen samostatný set-top-box a používat ho až do okamžiku koupě dekódovací karty jako DVB-T přijímač a k tomu chytat třeba ČT 24 a Noe ze satelitu?

4) Tady už možná trochu předbíhám, ale promýšlím to komplexně, tak už se předem starám i o tohle. Dočetl jsem se, že k úspěšné registraci karty CS Link je potřeba uvést VS platby televizního poplatku. Ten platíme pochopitelně jen jeden, i když jsme dvě domácnosti. Nebude vadit, že uvedu stejné spojovací číslo SIPO jako sousední domácnost? Aby s tím pak nebyly problémy...

5) Je možné, že v základní nabídce nebudu mít slovenské Markízu a Joj? Sousedé je mají, ale např. zde http://www.tvdigitalne.cz/karta-cs-link-irdeto-neomezena.html je ze základních slovenských uvedena jen STV.

Stran: [1]