Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Vlastimil Mikeš

Stran: [1]
1
Televizory / LG PG 3000
« kdy: 10. 05. 2012, 23:02:32 »
Dobrý den.

Mám dotaz ohledně této plazmové televize. Po hledání na internetu jsem se dozvěděl, že TV má rozlišení 1024x768. Nerozumím ale úplně přesně označení ze předu na rámu TV, kde je samolepka "1080p input" což jsem měl za to, že TV by měla být v rozlišení 1920x1080. Rozlišení 1920x1080 mě dokonce i jde nastavit, když mám připojené PC přes HDMI kabel. Taktéž i na připojeném PS3 (také přes HDMI) se mě zobrazuje, že je TV v režimu 1080p. Jak je to tedy s těmi 1024x768? Je možné, že ta TV zobrazuje v nižším rozlišení a pak to nějak "dopočítává"?

A pak ještě jeden dotaz. Mohu na této TV přijímat HD programy? Abych to upřesnil. Jde mě o to, že TV má DVB-T tuner a HD kanály na DVB-T v naši lokalitě (Liberec) zatím ještě nevysílají (pokud se nepletu). Zmátlo mě totiž UPC, protože na jejich zásuvce mě TV digitální kanály naladila. Přitom pokud má DVB-T tuner by asi nic naladit neměla, ale dnes jsem zjistil, že UPC začalo vysílat přes jejich rozvody i DVB-T signál společne s pár HD kanály, které mě televize naladila, ale zobrazuje je černě. Tak jsem tedy pátral dál a zdá se, že problém je v tom, že TV zřejmě umí dekódovat pouze MPEG-2 kdežto UPC tyto HD kanály vysílá kódované v MPEG-4 tím pádem je televize asi "vidí" a naladí, jen je pak neumí rozkódovat a zobrazí je černě.

Nejsem si tím tak úplně jistý a možná je to všechno jinak, proto sem píši o osvětlení.

Děkuji  :).

Stran: [1]