Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Retiree

Stran: [1]
1
O serveru DigiZone.cz / Přechodové sítě na DVB-T2...
« kdy: 19. 01. 2017, 12:39:33 »
Milá redakce,
oznamuji ti, že jsem článek s názvem "Přechodové sítě na DVB-T2 se spustí nejdřív koncem února" už četl, takže se nemusíš dále obtěžovat a na přečtení  zmíněného článku neustále upozorňovat při každém přihlášení...

2
Odkladiště / Elektrické vidění
« kdy: 24. 07. 2014, 09:54:48 »
Může prosím někdo vysvětlit, co to jsou dráty elektrického vidění případně dráty elektrického vidění vysokého napětí?
Je 9:45 a už asi potřetí slyším reportáž (reprízy) brněnského zpravodaje ČT o zavádění noktovizorů pro piloty vrtulníků záchranné služby. To nikomu v ČT nevadí opakované vysílání technického nesmyslu (redaktor ve své reportáži termín dráty elektrického vidění vícekrát opakoval, takže se nejednalo o přeřeknutí).

3
Kabelové digitální vysílání (DVB-C) / EPG data v síti UPC
« kdy: 04. 07. 2014, 13:06:55 »
V posledních týdnech provádělo UPC ČR změny ve svém EPG, což vzbudilo i řadu negativních reakcí na fóru UPC Zone. Po vychytání počátečních hrubých chyb a problémů však tato změna přinesla i jeden, podle mě zásadní problém.

UPC sestavuje a vysílá EPG na sedm (7) dnů (mnohokrát ověřováno pomocí utility TransEdit programu DVB Viewer), na některých (asi) televizorech se však od jisté doby zobrazuje EPG pouze na čtyři (4) dny. Já osobně EPG v televizoru příliš nevyužívám, problém jsem na svém televizoru zjistil až po upozornění jednoho diskutujícího…

Jiný diskutující uvedl v citaci odpovědi na svůj dotaz na FB UPC mj., že „maximální délka detailních informací u programu je 4000 znaků“. Na základě této informace jsem (nemaje hlubších znalostí problematiky) vydedukoval, že došlo k podstatnému navýšení objemu vysílaných EPG dat, což mj. potvrzují i současné podstatně obsáhlejší informace o daném pořadu.

UPC ve své kabelové síti šíří v současné době v DVB-C 23 kanálů/multiplexů (K37 až K59) a 6 kanálů/multiplexů ve standardu DVB-T (K21 až K26).

V každém multiplexu jsou EPG data i všech ostatních multiplexů (viz utilitka TransEdit), jinými slovy, po zapnutí přijímače jsou během několika desítek sekund, na rozdíl od pozemního nebo satelitního příjmu, k dispozici EPG data všech programů v celé kabelové síti UPC (samozřejmě jen ve zvoleném standardu, DVB-C nebo DVB-T).

Pokud u svého televizoru (Samsung UE32D5520RW) přepnu na příjem v DVB-T, načte se během několika desítek sekund EPG všech šesti multiplexů na celých sedm dnů. Pokud však přepnu zpět na příjem v DVB-C (obvyklý stav), načte se EPG pouze na čtyři dny, přesněji, nejprve se načítá aktuální (naladěný) kanál, načte se EPG na sedm dnů, poté se načítají data EPG z ostatních kanálů a velikost EPG se postupně zredukuje na ony pouhé čtyři dny.

Z uvedeného pozorování vyplývá, že televizor má omezenou paměť pro EPG data a pokud je objem načtených EPG dat větší než kapacita příslušné paměti, televizor je podle nějakého vnitřního algoritmu omezí, v tomto případě na čtyři dny.

Recenzenti (pane Herwig!) ve svých recenzích uvádějí (pokud) pouze, že příslušný testovaný televizor obsahuje EPG na (např.) 8 dnů. Což takhle testovat EPG v nějaké rozsáhlejší síti, tedy v kabelové UPC?

Věřím (tedy spíše doufám), že je to problém pouze starších televizorů a nové přijímače i té nejnižší kategorie již mají pro EPG paměti větší kapacity. I když si o sobě myslím, že umím využívat služeb vyhledávače Google, nenašel jsem odkaz na nějaké jednouché blokové schéma moderního televizoru, rovněž výrobci televizorů jsou velmi diskrétní. O informacích UPC, kde naprosto neexistuje vnitrofiremní komunikace, snad nemá smysl hovořit…

Dotaz: Máte někdo představu o velikosti paměti pro EPG (nevím zda takový termín existuje, pouze domýšlím)? Pokud ano, jak se její kapacita liší u různých výrobců, cenových tří a pod.?
Máte někdo podobné poznatky?

Své postřehy jsem získal pouze na svém televizoru, se žádným jiným jsem nepřišel do styku. Pokud jsem napsal nějaké nesmysly, kamenujte mě a případně opravte, díky za trpělivost při čtení příspěvku.

Edit: Oprava pravopisu (omlouvám se panu Herwigovi)

4
Televizní stanice a jejich program / ČT HbbTV aktuálně...
« kdy: 12. 06. 2014, 08:58:37 »
Dnes zahajuje Mistrovství světa ve fotbale. Na HbbTV České televize je aktuálně stránka Mistrovství světa, bohužel ale v ledním hokeji.

5
Sledoval jsem přenos oslav výročí Dne D - Vylodění v Normandii na stanici BBC World, současně jsem v okně PIP sledoval totéž na ČT24. Při příjezdu a vítání hostů, přesný okamžik jsem nezachytil, došlo ke krátkodobému (několikasekundovému) rozpadu obrazu resp. asi ke ztrátě signálu pro BBC. Od tohoto okamžiku byl signál BBC oproti ČT24 asi o dvě vteřiny opožděný. Takže nejenom českou televizi postihují problémy s přenosem signálu, ale nevyhýbají se ani takovému gigantu, jakým BBC bezesporu je. Ovšem BBC patrně měla připravenu i jinou cestu signálu a ihned ji využila... Předpokládám, že to nebyl problém UPC, tam by to asi trvalo podstatně déle.

Stran: [1]