Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - pinta finta

Stran: [1]
1
Zdravím zde přítomné.
Provozuji doma zánovní autorádio Pioneer napájené starším ATX zdrojem zn. Fortron z PC, to celé v dřevěné škatuli. Na FM to funguje skvěle, rád bych rozchodil i AM příjem. Aktuálně je každá frekvence šíleně zarušená, hraje mi slabě jen Český rozhlas. Předpokládám, že to rušení má na svědomí zmíněný napájecí zdroj. Existuje způsob jak rušení eliminovat? Pomohl by mi galvanický oddělovač nebo něco podobného?
Díky za případné rady a postřehy.

2
Případně dokázal by to někdo dodatečně uložit, kdo má službu, kde se dá vrátit v čase vysílání? Je to z rodinných důvodů, prý tam byl v záběru člen rodiny. Díky moc!

3
Neví někdo z pamětníků jméno pána, co namlouval většinu jinglů na legendárním rádiu Triangl? Co si tak pamatuju, tak v neděli i četl pohádky a snad hrál v Naivním divadle v Liberci. A mám pocit, že je to i ten, co je v posledních letech slyšet ve znělkách Frekvence 1.

4
Zdravím,
kolega bydlí v Andělské hoře, nyní na polské síto se zesilovačem chytá stabilně Ještěd K43 a K52, K60 jak kdy. Černá studnice K25 také nepravidelně, ale signál má. Půjčil jsem mu na zkoušku pasivní logáro a na to prý chytil jen K43, K52 a němce. Myslím, že by mu pomohlo plzeňské síto a Jablonec trochu zesílit, ale bez patřičného vybavení si na to netroufnu. Byl by tu někdo ochotný se mu na to podívat, proměřit a případně zrealizovat?
Díky

5
Zdravím, má někdo zkušenost s montáží klasického ocelového držáku (vrtáním a dvěma šrouby skrz) na svislou příčku plastového okna paneláku? Je tu nová zateplená fasáda. Celkově organizace kolem zateplení baráku byla tak chaotická, že STA se začla řešit až když severní strana domu byla již hotová a možnost výhodného zhotovení STA, kterou jsme měli, nakonec z nějakého, mě neznámého důvodu vyšuměla a STA se nekoná. (Údajně si většina lidí odhlasovala držáky (pouze na jižní straně), ačkoliv o STA byl prý značný zájem, nejspíš nás UPCčkáři přehlasovali, kdo ví. No zkrátka fasáda už je a držák není a potřebuji funkční příjem. Jde mi hlavně o nosnost toho rámu okna. Chci na tom mít velké husté síto od Vatenu. Je to drátěná anténa, takže o poryvy větru ani tak nejde, spíš mám strach, co by s tím udělal v zimě případný padající sníh ze střechy.

6
Nechápu proč, ale opět když je sníh, tak kdykoliv se setmí, tak mi začnou kostičkovat MUX4 i RS7 z Černé studnice (mám pro ně samostatnou anténu) -chytám odrazem, ve směru vysílače je bohužel panelák. Držák antény mám na zdi vedle okna a ať anténou (velké husté síto Plzeň) točím kam chci, tak i když to ukazuje kvalitu i 100%, tak to pořád dost chybuje. Zkusil jsem anténu sundat z držáku a dát pod okno a zdá se to být lepší (držel jsem ji v ruce za reflektor). Napadlo mě, jestli na kvalitu signálu nemá vliv plechový parapet okna a nebylo by lepší držák namontovat pod okno, aby anténa nebyla v úrovni parapetu. Tato moje domněnka se totiž možná potvrdila u druhé antény, kterou mám z druhé strany paneláku (opět síto). Držák byl původně trubkou nahoru, takže síto bylo opět v úrovni parapetu. Držák jsem namontoval vzhůru nohama (svislou trubkou dolů) a nyní mi pěkně hraje i slabý K32 ze skokanských můstků pod Ještědem, který předtím nehrál vůbec.
Kam je tedy ideální montovat držák na zdi paneláku?
Díky

7
Zdravím.
Chtěl bych se jen zeptat jak moc může slučovač REST+25,29K ovlivnit úroveň signálu na kanálu 32 na větvi REST. Slučovač jsem kupoval u Vatenu. Zdá se, že po sloučení Černé studnice s Ještědem jsem definitivně přišel o příjem již tak dost slabého reg.MUXu ze skokanských můstků, tedy minimálně do doby, než zvednou kótu a výkon (mimochodem, před měsícem pan Brabec v rozhovoru pro DigiZone tvrdil, že mají zkoordinovaný dvojnásobný výkon pro K32 a na stránkách ČTÚ jsou stále jen 2 kW.)

8
Pánové, potřeboval bych nutně cca 15 metrů koaxiálu a mám po ruce pouze Baumax, OBI a Bauhaus. Obchody s elektrem nepočítám, tam budou mít prd, nekvalitní a drahý. Máte někdo zkušenost, kde se dá koupit kvalitní kabel a nevykrvácí mi při tom peněženka?

9
Zdravím,
plánuji vyměnit logáro LP45 za velké husté síto od Vatenu a logáro bych rád použil pro příjem německých multiplexů z Löbau, teoreticky i jiných (Görlitz?). Mám vyzkoušeno, že pokud logáro nasměruji na Německo (cca 80° oproti Ještědu) a otočím do vertikálu, naprosto bez problémů chytám 3 MUXy z Löbau a po Ještědu ani památky, občas možná náznaky MUX1. Síto bych měl v horizontálu pro příjem Ještědu. Nyní na H logáro nasměrované na Ještěd občas chytám i Löbau, ale jsou to jen nějaké slabé odrazy.
Jde mi o sloučení. Rád bych se, kvůli slučování již nyní minimálně 3 MUXů z Německa + 4 MUXů z Ještědu + možná na síto chytnu i Poláky, ale není to priorita, vyhnul kanálovému slučovači a rád bych použil jen hybridní. Ale samozřejmě mi jde o to, aby se mi tam pak navzájem něco netlouklo. Co se týče kanálů, tak z Ještědu to je K32, K43, K52 a K60, vše v horizontální polarizaci. Z Löbau potom K27, K36, K39 a eventuelně i třeba K24 z Görlitz (prozatím jsem nezkoušel) - vše ve vertikálu.
Myslíte, že si vystačím jen s hybridním slučovačem, aniž by se nějak dramaticky ovlivňovaly jednotlivé signály, nebo mám raději použít nějaký slučovač pro 4x Německo + REST?
Díky za názory.

10
Posledních několik dní se mi u RSS kanálu DigiZone nezobrazuje název, takže v Opeře Mini není na co kliknout, takže na seznam článků se tím pádem vůbec nedostanu.
Viz screenshot:

11
Dobrý den,
 chtěl bych se zeptat zde přítomných, jestli má někdo osobní zkušenosti s tímto tunerem. Zajímá mě především onen diversitní mód, o kolik je lepší příjem ve srovnání s ostatními USB DVB-T tunery. Dále by mě zajímalo, jestli s oběma tunery umí spolupracovat aplikace DVBViewer. Uvítám samozřejmě i jakékoliv jiné zkušenosti a postřehy.
 předem děkuji.

12
Poprosím o obecnou radu.
Která anténa bude nejvhodnější pro blízky (cca 7 km) přijem Ještědu skrz stromy? Neraďte mi prosím Husqvarnu apod. Jiná možnost prostě není. Ještě je možná důležité uvést, že směr přijmu bude podél celého paneláku, skoro rovnoběžně, pod úhlem max. cca 20°.
Chtěl bych něco z tohoto:
Logaritmicko-periodická anténa Schwaiger P18DTT http://www.omko.cz/antena-uhf-21-69-kanal-zisk-9db/
Síto malé hustší http://www.omko.cz/sito-male-hustsi-21-60k-9-11db/
Color DIGI http://www.omko.cz/color-digi-21-69k-7-10db/

Co by se dalo všeobecně doporučit do těchto podmínek?
Děkuji

Stran: [1]