Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Tommiq

Stran: [1]
1
Chtěl bych se zeptat někoho zkušenějšího. Mám parabolu s 5 konvertory zapojenými do přepínače EMP Centauri P.168-W V2. Přepínač má celkem 8 vstupů + 1 vstup na pozemní anténu, kterou tam mám taky připojenou.
K přijímači vše, tedy TV+SAT, táhnu jedním koaxiálem a u přijímače mám anténní zásuvku XA05, kvůli rozdělení TV a SAT.
Do této zásuvky mám připojený satelit F konektorem a pozemní TV.
Kabely jsou nové, konektory taky, vše je uděláno dobře.

Problém je následující:
Když do zásuvky připojím samotný satelit, funguje OK.
Když připojím samotnou pozemní TV, funguje taky OK.
Ale když připojím satelit i pozemní TV, pokud je satelit zapnutý, ruší pozemní TV. U pozemní TV výrazně klesne hlavně kvalita, u některých programů i síla. Na silnější programy se ještě dívat dá, ale slabší vypadnou úplně. Když vypnu satelit, pozemní TV hraje normálně. Satelit hraje vždy normálně.
Přijde mi, že více rušené jsou hlavně kanály nad 40.
Nevíte, čím by to mohlo být? Co s tím mám udělat?
Tento způsob zapojení by přece měl takto normálně fungovat. Je to i v návodu na tento přepínač.
Zkoušeno s dvěma různými typy SAT přijímačů.
Napadá mě, že by mohlo být něco špatně nastaveno v obou SAT, ale vážně už nevím, co, anebo vadná účastnická zásuvka, ale už od výroby.
Důvod tohoto sloučení a zase rozdělení TV a SAT bylo, že nemůžu skrz okno protáhnout dva kabely, ale jen jeden.
http://www.emp-centauri.cz/pdf/Profi_line_168.pdf
http://www.moje-elektro.cz/zasuvky-a-vypinace/vypinace-a-zasuvky-tango/abb-tango-pristroje/televizni-zasuvka-koncova-tv-r-sat-xa05
Prosím poraďte, případně nějaké další potřebné informace rád doplním.

2
Odkladiště / Zapojení DVD recordér + Sat - pruhy přes obraz
« kdy: 08. 05. 2013, 13:16:20 »
Dobrý den,

Když připojím satelit scart kabelem k DVD recordéru do vstupní AV2 zásuvky, DVD mám přepnuté na AV2 vstup, tak mi neustále přes obraz z toho satelitu přebíhají takové světlé pruhy zleva doprava. Někdy jsou vidět víc, někdy míň, někdy běží rychleji, někdy pomaleji, ale jsou tam pořád.
Když DVD přepnu na jakýkoliv program 1, 2, ..., tak je obraz bez pruhů.
Když DVD rekordér vypnu a ten signál ze satelitu přes něj pouze prochází rovnou do TV, tak je ten obraz ze satelitu taky bez pruhů.

Když jsem satelit připojil úplně stejným způsobem k VHS videorekordéru, tak tam byl obraz taky bez pruhů.
Když jsem k DVD rekordéru připojil do AV2 místo satelitu videorekordér, byl obraz rovněž bez pruhů.

Jinak řečeno, pruhy jsou v obraze pouze když k DVD připojím satelit, avšak satelitem to není, protože když ho připojím k VHS, tak tam pruhy nejsou. A zkoušel jsem dva různé typy sat přijímačů.

Když nahrávám na DVD obraz ze satelitu, tak tam jsou ty pruhy nahrané.

Všechno nastavení u DVD i u SAT jsem zkoušel, např. RGB, CVBS, apod, to nemá vliv.
Zkoušel jsem více propojovacích kabelů, plně obsazený scart, nebo jen se zapojením pouze video signálu bez RGB, se zapojením pouze jedním směrem, taky to nemá vliv.

Nestalo se to už taky někomu? Nevíte, co s tím? Vyzkoušel jsem snad všechno, už mě nic jiného nenapadá.

3
Odkladiště / Koncesionářský poplatek
« kdy: 01. 12. 2011, 14:22:21 »
Dobrý den,
Zajímalo by mě, jestli musí TV a R poplatek platit i fyzická osoba, která se odstěhuje od fyzické osoby řádně platící poplatek, bydlí sama v podnájmu a vlastní TV i rádio přijímač, ale elektroměr je psaný na majitele bytu, a trvalé bydliště má i nadále u fyzické osoby, která je řádným plátcem poplatků.
V případě, že je nutné, aby i tato osoba platila TV+R poplatky, kdy přesně by měla začít platit tyto poplatky, aby se vyhnula sankci 10000+5000 Kč?
V případě, že tento správný termín osoba zmeškala, je možné doplatit TV+R poplatky, aniž by musela platit tuto sankci?

Jak je to v případě, že se fyzická osoba řádně platící TV+R poplatky přestěhuje do společné domácnosti s jinou fyzickou osobou řádně platící poplatky. V tomto případě stačí, aby se jedna osoba odhlásila z placení poplatků?

4
Satelitní digitální vysílání (DVB-S) / Multifokus
« kdy: 11. 11. 2011, 06:02:42 »
Dobrý den,
mám zájem přijímat více družic, než jen 23,5 a 19,2. Chtěl bych ještě 28,2 a 13,0, příp. ještě nějaké další. Uvidím, co všechno by se chytlo. Mám 85 Al parabolu. Je to možné multifokusem (šilháním)?
Jaký je asi tak rozsah stupňů, kam až můžu s touto parabolou jít? A jaký typ konvertorů mám koupit? Momentálně mám monoblock. Nemám shánět vhodnější parabolu?
Máte s tím někdo zkušenosti?

5
Satelitní digitální vysílání (DVB-S) / Výhled na družici
« kdy: 09. 11. 2011, 13:44:29 »
Dobrý den,
mám HD satelitní přijímač a parabolu 85 Al a přijímal jsem 23,5 a 19,2 s monoblockem. Teď po přestěhování se, jsem zjistil, že ve výhledu na družici mám vzrostlé stromy. Avšak mezi stromy a barákem je ještě pěkných pár metrů trávník. Potřeboval bych vědět, ještě než se pustím do přidělávání paraboly na zeď, jestli je možné nejdříve ověřit, jestli tam ten signál opravdu je, nebo jestli brání ve výhledu stromy. Možná ten signál půjde nad nimi, že to ani vadit nebude. Parabola nikam jinam dát nejde, než na balkon a v bytovce není společný sat rozvod. Někteří lidé v tomto domě mají také paraboly, tzn., že jim to pravděpodobně funguje, i třeba v přízemí, ale na druhém konci baráku, takže tam jim třeba ty stromy vadit nemusí. Měřák signálu samozřejmě nemám, věnuji se tomu pouze amatérsky.

Když jsem se ptal v místní prodejně, kde také montují satelity, jestli je možné to jenom tak informativně změřit, tak za to chtěli cenu jako za kompletní instalaci satelitního kompletu, nejen tedy nastavení paraboly, ale i naladění programů, což je pro mě zbytečné. To zvládnu sám. Mě šlo jen o to, že v případě, že tam signál nebude, abych nemusel zbytečně vrtat do fasády, kupovat konzoli, atp.
Prosím poraďte, děkuji.

Stran: [1]