Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Adam Žídek

Stran: [1]
1
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, protože nejsem žádny satelitní guru, potřeboval bych poradit a řešením budoucí situace u mých rodičů, prarodičů, a ještě na dalších 3 místech.

Před pár lety se na můj nátlak všichni odpojili od kabelů a popř. ustřihli své antény ... aby všichni houfně nakoupili satelity (DVB-T v tě době jelo jenom na půl plynu).

Abych měl snažší život, zařídil jsem aby si všichni koupili Homecast S3000 CR

no a problém je na scéně ... co teď?

čeká všechny nákup nového SetTopBoxu? nebo existuje nejaká dek. karta která bude fungovat dalších x let a bude si rozumět s uvedeným přijímačem?

Díky za každou radu

2
zdravim, v posledni dobe se mi doma (byt) projevuje problem s antennim rozvodem a potreboval bych par tipu na co se mam zamerit a pripadne co nahradit, upravit vyhodit, opravit.

V byte mam tri televize, na balkone aktivni antenu ( http://goo.gl/B7xfQ ) z anteny pres napajec (puvodni dodavany k antene) do rozbocovace cinske konstrukce ( http://goo.gl/7X7Ur ) z jednoho konce metrovy koax do televize (s digi tunerem) "obyvak" zde vse v poradku, vse hraje ok

druhy vystup cca 20m koaxu - rozbocovac a vstup do settopboxu "pokoj" a 3 metry koaxu vstup do digi televize "kuchyne"

problemy se projevuji od zmen na ostravsych vysilacich (zvyseni vykonu pred x mesici), hlavni problem je rozpadavani obrazu u mux 3 na vetvi pokoj-kuchyne


pokud z rozbocovace hned za antenou odpojim vetev ktera vede k rozbocovaci do pokoje a kuchyne .. televize hraji dal i "bez anteny", obraz se prestane rozpadavat, vse ok ... odpojeny konec pri mem dotyku radiatoru (uzemeni) vyrazne kope (u tv i stb mam vypnute napajeni anteny).. normalne bych to neresil, nechal antenu odpojenou a byl spokojeny ze to hraje, problem je v tom ze bez anteny mi nehraje mux4 a HD programy coz mi trochu vadi.

a ted otazky amatera, antenare samouka (vyuku jsem absolvoval na stavebnici merkur = jak mi neco chybi, pripojim to na nejblizsi volne misto  ;) - mely by byt rozbocovace uzemene?

je velky problem v "nesymetricnosti" vetvi - 2tv (s dlouhym privodem) vs. 1tv

je velky problem blizkost el. soucasti u anteniho rozvodu - trafa apod.

diky mocre

Stran: [1]