Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Grifin

Stran: [1] 2 3
1
http://tn.nova.cz/clanek/operator-o2-ma-obri-vypadek-lide-nemohou-telefonovat.html

Výpadky jsou i v O2TV ... vypadá to že je přetížená infrastruktura...

2
Televizní stanice a jejich program / O2TV Free v pozemáku
« kdy: 09. 02. 2017, 14:35:41 »
Stanice O2TV Free je dle licence, která byla udělena na dobu dvanácti let, charakterizována jako sportovně-informační program s čtyřiadvacetihodinovým vysíláním.

http://www.rozhlas.cz/digital/televize/_zprava/operator-o2-chysta-bezplatnou-celoplosnou-televizi-o2tv-free-nabidne-ji-pozemne--1696884

4
Nejdřív to vypadalo jen jako běžný výpadek ale když přestala fungovat infolinka a výpadky internetu jsou hlášeny z více krajů asi to bude vážný.

6
v týdnu jsem zaznamenal změnu pojmenování audio kanálu u ČT sport HD (DVB-T). Dříve bylo pojmenování Dolby Digital 2, dnes Dolby Digital 5.1. Jak jsem si ověřil tak třeba MS v Ragby je opravdu přenášeno s 5+1 prostorovými kanály. Ostatní pořady jsou jen v DD2, což je o trochu lepší než standardní stereo kanál.

7
Televizory / IFA 2015 - Panasonic OLED 4K
« kdy: 03. 09. 2015, 13:35:06 »
Tak nám konečně ukázali perlu. Zatím to je samozřejmě jen pro nad lidi, nicméně je dobře, že to je mezi námi. Dřív něž DZ přijde s reportáží, článek od konkurence.
http://avmania.e15.cz/panasonic-miri-na-vrchol-uvadi-65-oled-cz950

8
Televizory / CES 2015 - Pohltí software televize již ....
« kdy: 03. 04. 2015, 13:55:34 »
Zase další placený článek obsahující informace které jsou jinde volně dostupné. Navíc od autora(ky) která nemá s technikou nic společného. Nevěřím tedy ani že byla na CES osobně.
Jiné servery jak české tak zahraniční nabízí zdarma svůj komentář z osobní návštěvy. 
Nerozumím nastavenému směru DigiZone. Přiláká čtenáře na článek aby ho nechala dobrovolně odejít a najít si tytéž informace u konkurence.

9
Neuvěřitelný, nevěřil jsem že by na Zoomu mohli dávat nějaké pořady v nativ HD. To se Prima vytáhla nakupuje pořady v HD. Koukal jsem na první počin, dokument o ztroskotání lodi Costa Concordia. To je paráda. Sice zrovna u toho dokumentu byla většina původního materiálu jen v SD kvalitě nahrané na mobily pasažérů ale i tak stál zbytek za to. Sem zvědavý jaké další pořady budou následovat.
Jen škoda že se ta kvalita dostane k tak málo divákům.

10
Tak snad je již vše jasné od 13.2. budou zařazeni do nabídky programy NOVA Cinema HD, Fanda HD, Prima ZOOM HD a Prima Love HD.
http://www.o2.cz/file_conver/17778/O2TV_cenik_20150115.pdf
Ptal jsem si jich zda to bude přepočet z SD nebo to bude nativ z televizí, zatím ticho. Každopádně televize moc nativ HD pořadů nedávají, takže se obraz zlepší jen o trochu. Pořád lepší než nic.
Takže platí že O2TV má nejširší nabídku za nejlepší peníz. :-)

11
http://www.mediaguru.cz/2015/01/divakum-ceskych-tv-stanic-je-v-prumeru-50-let/#.VMInYkeG8cA

Hodně zvláštní výzkum.

U Déčka to vypadá že se koukají spíše rodiče než jejich děti :-)

12
Televize ve vysokém rozlišení (HDTV) / OLED vs. UHD
« kdy: 15. 10. 2014, 09:29:31 »
Jde mi o filozofické srovnání špičkové technologie OLED (nějak netuším jak jsou dneska daleko, zda to taky neodpískali, jako plasmy) a směr LCD 4K.

LG 55EA980W OLED
http://www.hdtvtest.co.uk/news/55ea980w-201312083487.htm

Samsung UE55HU8500 UHD
http://www.hdtvtest.co.uk/news/ue55hu8500-201404163710.htm

Měl by tedy nákup, stejně jako nejvyšší řady plasem od Panasonicu ještě smysl?

13
Měl bych prosbu o radu nebo úvahu o řešení.
Na baráku u rodičů (za Prahou) jsem chtěl zlepšit stabilitu signálu přijímaných MUXu ze Žižkova. Současná směrová anténa (Emme Esse zisk 15dB, 3 ráhna)  natočená na vertikál. a posílená o zesilovač (TERRA - MA062, 34dB) schovaný pod střechou na půdě, který je napájený po kabelu. Po baráku jsou tři TV a svod od zesilovače je rozdělen až v patře běžným rozbočovačem s 8dB ztráty (je to tam psané) ještě před rozbočovačem je předřazené napájení zesilovače na půdě. Kvalita přijímaných muxů je různá ale většina je na hraně a při změně počasí nestálá. Logicky nejslabší signál je na nejdelší větvi k TV. Napadlo mě tedy že vyměním rozbočovač a kompenzuji tím jeho ztrátu, vyměním ho za aktivní (ARA-1/3F (1x12dB, 2x8dB)).
Co mě zarazilo bylo že po výměně a zapojení, přestali programy hrát. Aktivní zesilovač nejen že nezesílil ale naopak utlumil skoro vše.
Nejde mi to do hlavy, je možné že při použití aktivního rozbočovače může docházet k znefunkčnění zesilovače co je u antény? Pokud je problém v kombinaci je nějaká jiná možnost?
Špatný aktivní rozbočovač?

Díky za rady.

PS: postup v řešení:
Zřejmě je to způsobeno v přílišném zesílení jednou vybuzeného signálu. Problém se pokusím vyřešit snížením výkonu zesilovače a opětovného zapojení aktivního rozbočovače. nebo ponecháním útlumového prvku v podobě pasiv rozbočovače. Samozřejmě jen pro test. Pokud by se ověřila teorie zahlcení tak dle výsledku se dá již nalézt správné řešení.
Děkuji za podnět Janu Novákovi.
Výsledek sem pak dopíši.

PS: tak testování hotovo. Nefunkčnost "dvou zesilovačů" v řadě byla opravdu způsobena zahlceností signálem. Naštěstí hlavní zesilovač má potenciometr a šlo tedy nastavit ještě efektivní zesílení. Aktivní rozbočovač byl nutností, takže teď je příjen dostatečný i v různých klimatických podmínkách (mlha, déšť i sluníčko).

14
Odkladiště / Streamy ZOH 2014
« kdy: 13. 02. 2014, 13:46:07 »
ČT má neskutečné problémy se zatížením streamů ze ZOH. Vždy když je na programu něco více zajímavého tak se zhroutí. Nedostatečná kapacita, kdo za ten šlendrián může? Snad mají již nějaké zkušenosti, tak by měli predikovat jaký asi bude zájem.
Opravdu dost hrozný. Na co pak vynaložili všechnu energii a práci na všechny doprovodný aplikace když to základní je poddimenzované.

15
Včera jsem v hlavních událostech nevěřil vlastním uším. Byla odvysílaná reportáž která byla 100% převrácená a zmanipulovaná. Kdybych nevěděl na 100% že realita je úplně opačná tak bych tomu věřil. Je to fakt síla co dokáží správným sestříháním natočeného materiálu vymyslet. Reportér uvede větu a pak ji z natočeného záznamu doplní tazatelé v reportáži. Neskutečný! Takhle se dá manipulovat úplně se vším. Jelikož jsou pouze dvě konkurenční firmy tak je jasné kdo si onu reportáž zaplatil. Doufám že tohle se neututlá a šéfredaktor si to pěkně odskáče.

No nic, teď chápu co vlastně rebelující zaměstnanci chtěli říci a co chtěli změnit. Od teď už není rozdíl mezi NOVOU a ČT. Možná je NOVA lepší protože tam ty tendenční reportáže tak trochu očekávám a přirozeně nevěřím vůbec ničemu. Na rozdíl od veřejné služby ČT.

Stran: [1] 2 3