Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Jan Novák

Stran: [1] 2
1
Televizní stanice a jejich program / Mňam TV
« kdy: 14. 06. 2016, 12:42:05 »
Podle článku zde: http://www.digizone.cz/clanky/mnam-tv-obnovi-vlastni-produkci-poradu-a-chysta-vstup-na-slovensky-trh/#ic=index-tips&icc=tip-2 měla TV Mňam od pondělí obnovit vysílání Život je fajn. Nevypadá, že by k tomu došlo, v programu stanice o tom není žádná zmínka. Takže opět papír snese víc než rozpočet stanice? :-)

2
Televizní stanice a jejich program / Nové studio ČT24
« kdy: 02. 02. 2016, 01:18:37 »
Protože Szabó v debatě nedokáže přiznat chybu, zde je ukázka, jak klesl kontrast v relaci Počasí vybrané z dnešního a pátečního i-vysílání. Bílá ve staré klíčované relaci dosahuje v titulcích - teplotách hodnoty jasu 214, zatímco v nové jen 152-100 směrem od Varů k Ostravě. Hodnota jasu černé se v horním titulku zvýšila z původních 38 na 54. Kontrast grafiky tak klesl v tom horším případě z 1:5,6 až na 1:1,85, tedy na třetinu. Inu pokrok nezastavíš :-)

3
TV Mňam neumí odvysílat záznam vlastního vysílání. Živé vysílání je OK, reklamy a selfy jsou OK, koupené pořady taky. Ovšem pokud dávají záznam vlastního živého vysílání z předchozích dnů, vysílají to s otočeným prokladem. Pořad běží 3 hodiny a nikomu to zjevně nevadí.  ::)
http://uloz.to/xcJkxmZw/09-17-10-30-15-mnam-tv-zivot-je-fajn-zive-mpg

4
Set-top-boxy / UPC HD mediabox
« kdy: 10. 08. 2015, 20:17:51 »
UPC začala hromadně obměňovat STB a instaluje HD Mediabox. Stalo se tak u jedné známé a tak jsem byl zavolán k řešení problémů.
Problém první - TV nic neukazuje. STB má naprosto skvělou vlastnost, že povely DO kolidují s TV Sharp. UPC o tom zjevně ví a tak to technik UPC vyřešil opravdu originálně - přes přijímač DO v TV nalepil pásku. Co na tom, že TV pak nepůjde ovládat. Ovšem nalepil ji blbě, takže povel pro STB přepnul TV na jiný vstup :-) To si UPC nedokáže ohlídat, aby toto nekolidovalo nebo v případě kolize instalovat starší STB - o službu Horizon nikdo zájem neměl.
Problém druhý - některé programy se nezobrazují, ačkoliv patří i k základní nabídce. STB nenapíše, že by nebyly předplacené jako píše správně u jiných. Prostě po 5s zmizí lišta s EPG a nic víc. Žádné no signal. Podle mě jde o celé muxy - Mux7, Mux12 a Mux20. Se starým STB s tím nebyl žádný problém. Ví někdo, kde lze u tohoto boxu vyvolat info o síle signálu a chybovosti?
Jinak ovládání tohoto zmetku asi vymýšlel hodně bláznivý Číňan a minuta na boot je opravdu extrém. Hlavně že mě ten křáp několikrát přivítá.

5
Stejně jako u Pařízka v RS7 je i u UPC kodér nastaven dost nekvalitně, byť používá vyšší datový tok. Zvlášť při prolínačkách vznikají artefakty (rozpad na makrobloky), které jsou dost rušivé. Předchozí nastavení kodéru se takto výrazně neprojevovalo.
http://uloz.to/xVFfuoye/06-07-09-25-03-ct-2-hd-krajinou-pribehu-ceskych-hradu-znamych-i-neznamych-ts
http://uloz.to/xWR1CeX2/06-07-09-25-03-ct-2-hd-krajinou-pribehu-ceskych-hradu-znamych-i-neznamych-02-ts
http://uloz.to/x4LtN6xC/06-07-09-25-03-ct-2-hd-krajinou-pribehu-ceskych-hradu-znamych-i-neznamych-03-ts

6
Kabelové digitální vysílání (DVB-C) / MeteoTV
« kdy: 01. 05. 2015, 15:38:16 »
Vypadá to, že skončila MeteoTV. V UPC kabelu je na její pozici jen černá.

7
Problémy s nahrazováním dabérů horšími už se dostaly naplno na obrazovku. Včera Prima v půlce poslední série změnila dabérku Penny v TBBT, výsledek je strašný. Prima se k tomu "postavila čelem" a dřívější vyjádření ředitele po nesouhlasných reakcích diváků již radši není dostupné: http://cool.iprima.cz/clanky/zmeny-dabingu-proc-ma-penny-jiny-hlas  ::)

8
Funguje teď někomu RS4 (Metropol, Noe...). Mně ji DVBViewer sice naskenuje, ale na všech programech je černá.

9
Mám pocit, že ČT se snaží s každou verzí grafiky udělat relaci více nepřehlednou. Tady jsou nové předpovědní mapy. Ikony jsou posazeny do pravidelné mřížky, jak se grafikovi líbilo, takže není poznat, ke kterému místu vlastně patří. A pro větší kontrast byla "vhodně" zvolena modrá barva ikon na modrém poli to celé na modré mapě :-)
Polovinu relace zabírají obrázky od diváků z FB - v předpovědi je přece nejdůležitější říct, jak dneska bylo, aspoň tak nezbyde čas na předpověď na 7 dní :-) Nevím, jestli je to chyba nebo kreativní záměr, ale do fotek se prolínají hranice kontinentů z mapy, která je použita jako podklad.

10
Televizní stanice a jejich program / Staré klipy
« kdy: 07. 07. 2013, 11:54:19 »
Holandská TV se také dala na převádění klipů ze starých pořadů (TOPPOP), kvalita je velmi dobrá. Na rozdíl od Němců dávají klipy přímo i na Youtube, případně si je lze koupit pro TV vysílání  ;)
http://www.youtube.com/user/webportalavro?feature=watch

11
Včera na ČT1 vysílali Šakala. Vysílali ho v 16:9, zatímco nedávno na Coolu běžel 4:3. Ovšem to 16:9 vysílání bylo méně ostré (downscaling na ČT1 SD tomu nepomáhá) a udělané jako výřez ze 4:3. Přitom IMDB tvrdí, že film byl natočen s poměrem stran 1,85:1, tedy širokoúhle. Pokud se IMDB nemýlí, tak by mě zajímalo, kdo a proč takovýto výřez z výřezu dělal, ČT nejspíš ne.
 


     
        

12
Tak jsem dnes v noci odlovil barevné pruhy vysílané na Fandovi a Prima Zoom (DVB-T v síti UPC). U takovéhoto kompletně digitálně generovaného obrazu bych očekával stejnou kvalitu. Ale na Primě jsou přechody mnohem míň ostré, skoro to vypadá, jak když jedou stále v analogu.

13
Televizní stanice a jejich program / "Kvalita" na TV 5
« kdy: 15. 12. 2012, 01:13:36 »
Nejen, že je ta soutěž jen sprosté tahání peněz z naivních diváků. Ale ani nejsou schopni dát dohromady korektní obraz - ty barevné pruhy dole tam byly nejspíš po celou dobu vysílání :-)

14
Dnes se vysílají zápasy na obou stanicích, tak lze porovnávat. A je to nesrovnatelné. ČT4 vysílá v HD, ale i její SD verze je velice čistá. Naproti tomu Prima Cool působí rozmazaně (viz míč v titulku) a ještě dochází k podivnému chvění prokladu. Porovnejte lajny na hřišti ve dvou po sobě jdoucích snímcích z Coolu - periodicky dochází k rozpadu linií, u ČT4 je vše OK. Nevím, od koho Prima signál dostává, nebo v jaké části řetězce ho dokáže takto degradovat, ale při digitálním zpracování by k tomu rozhodně docházet nemělo.
Nahráno z UPC DVB-T, ponechán anamorfní formát.

15
Dnes na ČT1 zkolabovalo kompletně odbavení Událostí. Projevilo se to zpočátku výpadkem zvuku moderátora, následně byla relace zkrácena. Pak se objevila jen rotující zeměkoule (titulek Prosíme, omluvte poruchu už zjevně TV nevede :-) ). Po několika minutách začly Branky Body Vteřiny se starou znělkou a odbavované ze studia ČT24. Když se daří....

Stran: [1] 2