Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Petr Xeflex

Stran: [1]
1
Zdravím

Začnu tak že vám popíši problém bydlím na Ostravsku chytám naše programy z vysílače Hošťálkovice všechny Multiplexy 1,2,3,4 .
Vypůjčil jsem si od známého DVB-T anténu a trošku jsem experimentoval a zkoušel naladit i polské kanály (62. kanál) ,naladil jsem je bez jakýkoliv menších problému.   Bohužel ale jak jsem zkoušel potom na tu vypůjčenou anténu naladit české multiplexy (bez společné domovní antény) tak se mi nepovedlo naladit mult. číslo 4 . Proto potřebuji radu jak můžu sloučit kanály ze společné domovní antény a z té co mám vypůjčenou od známého ?

1. Co mě napadlo bylo zajít za domovníkem a požádat ho o přidání 62. kanálu do společného systému ale odpověděl že na zbytečnosti teď nejsou peníze proto píši sem o radu.   

2
Ahoj (Dobrý den)

Mám okna na východní stranu je zde možno sledovat satelitní televizi nebo mám prostě smůlu ? A proč tomu tak je ?

3
Ahoj (Dobrý den)

Nevím kam to napsat a nevím koho se zeptat na radu tak to píši zde.

Takže začnu tím co mám a to jsou krátké kabely od UPC zásuvky ve zdi do modemu a set top boxu ale jak jsem četl různá fóra a vybíral v obchodech koaxiální kabel tak jsem narazil na skupinu 50 ohmů a 75 ohmů. Vím že pro počítačovou techniku mám použít 50 ohmů koaxiál a pro televizní a rozhlasové 75ohmů.

Ale jak je to s UPC ?? mám použít k prodloužení do modemu 50 ohmový koaxiál a pro prodloužení do set top boxu 75 ohmů ?? 


Děkuji za odpovědi.

4
Ahoj (Dobrý den)

Dnes jsem se rozhodl že realizuji přechod z Analogového příjmu na Digitální ale nejsem moc v tom zběhlý už mám nějakou práci za sebou s instalací antény, rozbočovače a settopboxu u kamaráda ale to je v paneláku a já bydlím na rodinném domě.

Bydlím na Šumbarku kousek od Havířova pokud to nikomu nic neříká tak je to kousek od Ostravy (Předpokládám příjem z Vysílača Hladnov , Hoštálkovice, Lysá hora možná i polskou a slovenskou stranu pokud by bylo možno)

V rodiném domě bych chtěl udělat 5 účastnických zásuvek (obsahuje TV, Radio , Sat)

Zatím máme pouze 3 TV ale planuji dokoupit TV kartu do PC takže at potom mám ještě rezervu.

Určitě bude potřeba 2x antény , kabel 75 ohmů, rozbočovač , slučovač, asi zesilovač a účastnické zásuvky + nějaké set top boxy
 
Vybral jsem toto zboží : (Je to jednom návrh jak si to představuji ale zesilovač nevím :( )
Anténní rozbočovač :  FV6  http://shop.atoselektro.cz/antenni-rozbocovac-fv6_d2245.html
Kabel koaxiální : http://shop.atoselektro.cz/kabel-koaxialni-rg6u-opensat-baleni-100m-_d1655.html Asi 100m vždy se bude hodit
2X Anténa : Nevím jestli je zrovna vhodná http://shop.atoselektro.cz/antena-emme-esse-45-sg-dvbt_d5297.html
Slučovač : http://shop.atoselektro.cz/sat-tv-slucovac-blueline-gc03-01_d5970.html
5X Účastnické zásuvky : http://shop.atoselektro.cz/zasuvka-satelitni-fd6i-set-koncova_d2133.html

   

5
Ahoj (Dobrý den)

Dnes v 8:00 zničeho nic mi televize na multiplexu 4 napsala žádný signál máte taky problém ?? Asi se to bude týkat jen lidí z Ostravy.

Nevíte někdo jestli náhodou neprobíhá nějaká údržba nebo kde se dozvím odstavení určitého kanálu ??

Diky všem co se ozvou na toto téma :)

6
Ahoj (Dobrý den)

Bydlím v oblasti kde je malé pokrytí DVB-T ale máme přípojku UPC od kterého bereme internet a dozvěděl jsem se od souseda že v přípojce má i analogový signál. zkoušel jsem to připojit do toho rozbočovače kde je napsané TV a připojím do TV a nejde nic naladit :(

Poradil by jste mi  někdo jak na to ? 

Stran: [1]