Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Zdenda F.

Stran: [1]
1
Televizory / Sony Android
« kdy: 27. 02. 2017, 13:54:17 »
Tak nám Sony konečně dotáhl operační systém Android k plnohodnotnému fungování.
Bylo by to skvělé, nebýt toho, že jim to trvalo rok a půl...

2
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Sony kontra Android TV
« kdy: 25. 02. 2016, 12:57:57 »
Docela rád se s vámi podělím o zkušenosti nabyté s typem 4K Bravia 49X8309C.
Ač je to model pro rok 2015/16, dosud nemá vychytány chyby a vyladěné řízení pod systémem Android. Asi je to trend současnosti i u renomovaných firem - dodávat na trh nehotové výrobky, dokončovat je za provozu s pomocí uživatelů a dodávat k nim minimalistické návody k obsluze (čím složitější zařízení, tím jednodušší).
Že je Android u Sony pomalý a zamrzá, na to jsem byl vcelku připraven.
Ovšem skutečnost vše předčila:
Při manipulaci s ovladačem a delší reakční době vás to nutí opakovat povel (co když jste blbě stiskli tlačítko) a snadno docílíte zasukování řízení, z něhož se dostanete jen přes OFF/ON sítě. Upgrade FW z poloviny ledna trochu zlepšila reakce na povely, editace seznamů programů i nadále byla možná pouze pomocí posuvu o jednu pozici (na jeden klik), neboť zadávání pozice číselnou adresou nefungovalo. Po výmazu záznamu se ukazovátko tvrdošíjně vracelo na pozici 0001 (či 001 u T). Dekódování satelitních programů přestalo fungovat, když jste najeli na program bez oprávnění. Cesta k obnovení činnosti - pouze přes reset (OFF/ON).
Fungování nahrávání a PiP přislíbeno na konec února. Za pár týdnů v tichosti (bez nové verze) byla úprava, po níž začala fungovat při editaci seznamů číselná adresace a po smazání programu ukazovátko skáče na nejbližší neprázdnou pozici níže. Konečně jsem mohl učesat seznam satelitních programů (stejně to trvalo několik hodin).
Nový FW (verze 317 z 17.2.) zprovoznil nahrávání. Po upgrade však nefungují satelitní programy, neboť (Sony odhalilo po několika dnech) se v tabulce nastavení satelitů vypne řízení DiSEqC. Buďto se dopídíte patřičné tabulky v nastavení a Off změníte na On, nebo přes několik resetů (po jednom z nich systém tvrdí, že je přerušený přívod k parabole).
Na okamžité upozornění o této chybě zajímavě reagovala technická podpora - doporučila odpojit od TV veškerou kabeláž včetně CA modulu, takto nechat 2 hodiny odpočnout a poté obnovit provoz. Pokud ani to nepomůže, dát tovární nastavení a znovu naladit satelit ...
Při nahrávání pořadu z DVB-T nefunguje dekódování placených satelitních programů.
Skončí nahrávka, kódované satelitní programy opět jedou.
Technická podpora se k této záležitosti vyjádřila (ač bylo psáno o nefunkčním dekódování), že nefungování satelitního tuneru při nahrávání z DVB-T je přesně podle specifikace.
Jenže on satelitní tuner funguje, jedou všechny naladěné FTA programy.
Kousnutí dekódování při najetí na program, k němuž není oprávnění, již nemohu ověřit, všechny takové jsem smazal.
EPG tabulka najíždí zajímavě - nejprve jen tabulka, pak černo, pak tabulka s prolnutým obrazem sledovaného programu a po další chvíli se přidá i zvuk.
Při opouštění této tabulky je návrat v opačném sledu.
Přesto příznivý fakt, obsah EPG se vypnutím TV neztratí a po zapnutí je opět k dispozici.
Nejásejte, přístroj v stanby módu neskenuje situaci a tabulky (T i S) tak sám neaktualizuje.
T2/HEVC  prý funguje (mimo Prahu nelze zatím ověřit),  S2 HEVC a natož 4K neumí.
Vestavěná WiFi je málo citlivá, řešeno kabelem (přes pojítka využívající silové vedení).
Aby nebyla jen negativa - obraz je perfektní.

3
Zajímavé combo pro nenáročného uživatele, obzvláště kombinací tunerů S/S2 + T/T2. Snadná obsluha, jednoduché ladění, bezchybná čeština (výjimky v menu). Jen nesmíte spoléhat na německou preciznost, neboť kombinace s asijským subdodavatelem HW pak vytváří cosi s vlastnostmi poněkud odlišnými od toho, co se píše v návodu. Obrazový výstup přes HDMI neumí rozlišení "by source", chová se jako by bylo nastaveno "by native TV", což nevadí u TV s horším (a ubohým) rescalingem. Vhodnost vnějšího paměťového média snadno ověříte spuštěním testu z menu. Bez jakéhokoliv varování se neprovede souběžná, později spuštěná nahrávka, pokud máte povolen Time Shift, byť v té době neaktivní. V časovači je sice možnost nastavit prodloužení času nahrávky, ať nastavíte cokoliv, prodloužení = 0. Používáte-li k nahrávkám HDD, uspání disku v nečinnosti funguje krutě, odpojí se i v okamžiku přehrávání - nebere to čas nečinnosti, ale od zapnutí. Při přehrávání záznamu vás překvapí délka přeskoku, ať máte v menu nastaveno cokoliv, vždy se poskočí o 10% délky záznamu. Zajímavé je, že v českém překladu návodu chybí ty pasáže (převážně u funkcí PVR), které nefungují. A docela příznačná je nekomunikace výrobce i našeho dovozce.

Stran: [1]