Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Daves

Stran: [1]
1
Odkladiště / Re: Všetko zle
« kdy: 03. 09. 2010, 20:26:03 »
Pokiaľ ste plátcom DPH, má Vám firma z EU účtovať sumu bez DPH a Vy si to musíte zdaniť doma. Akurát s tým Luxemburskom je to tak, že oni Vám odrátajú tuším 3perc a Vy doma dodaníte 20perc. :-(

Ano, to máte pravdu ovšem na faktuře musí být DIČ člena EU tedy UPC direct a cena bez DPH. Ovšem když tam není ani jedno a není DPH rozepsána s nulou tak nemůžete uplatnit.  Je to v rozporu se zákonem a už to uznali, ale neví jak to řešit ....

2
Odkladiště / Re: Faktura od UPC Lucembursko
« kdy: 02. 09. 2010, 12:04:46 »
Ale pochopil. Vy jste zase nepochopil že je zásadní rozdíl mezi tím, když firma platí příslušné daně (DPH, z příjmu, ...) na našem území a na území jiného státu. V jednom případě příjem do státního rozpočtu máme a ve druhém ne.

Ano Honzo, máte pravdu.

Ovšem někteří diskutéři tady neví, že když se exportuje z ČR výrobek třeba auto tak je to bez DPH (ČR tedy vydělá jen na dani z příjmu exportéra) a DPH inkasuje stát kam se vozidlo importuje. Toto jsou elementární věci a pokud toto někdo neví tak by se k tomu neměl vůbec vyjadřovat.

Honzo, nemá cenu to zde vysvětlovat, protože pokud se někdo domnívá, že má vždy pravdu, všechno ví a všechno zná je dobré ho ponechat jeho osudu a pak nemá cenu se zdržovat vysvětlováním.

3
Odkladiště / Re: Faktura od UPC Lucembursko
« kdy: 01. 09. 2010, 15:16:52 »

Ale to víš, že jsem u tebe byl - akorát sem ti to neřekl a k tomu, aby mě nějaký hospodský obsloužil, se ani znát nemusíme...

A podstatou problému seš ty, který se zbytečně stará o to, kdo kde platí daně a přitom sám vytváří daňové úniky  :o

Nebyl k nám mají hlupáci vstup zakázaný ... Odpovědi na Vaše irelevantní otázky a zcestná obvinění nemá už smysl psát...
To bys tam nebyl v první řadě ty sám, když o inteligenci pingla se dá dost dobře pochybovat...


... jsem majitel a úrověň Vašich reakcí Vám asi nedává právo něko soudit. Vůbec bych se nedivil kdyby jste byl státní úřední a nebo nepracující pobírající dávky..

.. jinak na Vás již reagovat nebudu. Nediskutuje k tématu, ale pouze urážíte a lžete.

4
Odkladiště / Re: Faktura od UPC Lucembursko
« kdy: 01. 09. 2010, 15:06:52 »

Ale to víš, že jsem u tebe byl - akorát sem ti to neřekl a k tomu, aby mě nějaký hospodský obsloužil, se ani znát nemusíme...

A podstatou problému seš ty, který se zbytečně stará o to, kdo kde platí daně a přitom sám vytváří daňové úniky  :o

Nebyl k nám mají hlupáci vstup zakázaný ... Odpovědi na Vaše irelevantní otázky a zcestná obvinění nemá už smysl psát...

5
Odkladiště / Re: Faktura od UPC Lucembursko
« kdy: 01. 09. 2010, 14:49:16 »
Pokud máš pocit, že firma UPC nedodržuje platné zákony, tak se obrať s podnětem na orgány činné v trestním řízení a ne na zdejší fórum, kde to sotva kdo prošetří.V tvém případě mám ověřeno, že všem hostům ty daňové doklady nedáváš a navíc ani nedaníš spropitné. Takže ne někdo jiný, ale ty konkrétně.A zaměstnance sem netahej, protože to je věcí jejich zaměstnavatele (jemu vzniká event. škoda) a nejde o žádný daňový únik vůči státu.Každopádně platí, že pokud nejseš spokojen, tak můžeš jít jinam - to je přece nejsnažší způsob řešení, ne?

Co to tady plácáte? vždy se vůbec neznáme. U nás jste zřejmě nikdy nebyl...

Jinak si pletete pojmy s dojmy opakovaně. Bohužel jsem neměl čas reagovat - musím pracovat, ale o tom jestli satelitní televizi nebo třeba Škoda auto vlastní cizinec mě vůbec nejde.

PODSTATOU CELÉHO PROBLÉMU JE, ŽE ONI PRODÁVAJÍ SLUŽBY V ČR, ALE DPH a DANĚ PLATÍ V LUCEMBURSKU a ČR Z TOHO NEMÁ NIC!

Jinak opakovaně jsem upozorňoval, že nechci do tohoto téma tahat ani zaměstanavatele ani zaměstatnce vždy jen reaguji na hloupé názory a falešná fakta.

6
Odkladiště / Re: Faktura od UPC Lucembursko
« kdy: 01. 09. 2010, 12:03:17 »
Asi nevíte co je pomluva. Ta firma nedodržuje platný zákon to není pomluva a popsání jejich reklamačního řízení také ne.

Pomluva je o někom říkat, že něco nedělá bez ověření a to děláte vy.

Nemíním tady s Vámi vést diskuzi na téma restaurací ani Vám jinak sdělovat další nepodstatné věci k tématp UPC, protože vy už dopředu všchno stejně víte. To, že všichni živnostníci nedělají vše tak jak mají je asi jasné od toho jsou kontroly. Na druhou stranu to samé platí u zaměstanců zneužívající kopírky, auta, surfování v pracovní době na netu a tak to snad patří do jiné diskuze?!

7
Odkladiště / Re: Faktura od UPC Lucembursko
« kdy: 01. 09. 2010, 11:45:31 »
Vidím, že další chytrák - "Čeháček", který hází všechny do jedné skupiny. Jsem živnostník a po těch jdou kontroly nejvíc to zaprvé. Za druhé platím OSA, Integram, Dilia, poplatky ČT. Neplatím ČRA (nemáme rádio) a sdružení osvětlovačů po poradě s právníkem.
S ČT jsem se dokonce soudil a vyhrál, protože chtěli i 6 poplatek za zařízení, které neumožňuje příjem TV vysílání až tak to je.
Na poplatcích platím několik desítektisíc ročně. Tak než si někoho laskavě berete do svých chytrých úst tak musíte něco vědět a tady jste se hodně spletl.
Vy jako "Čecháček" radějí hned pomluvíte než diskutuje na téma, že velké firmy vyvádí peníze ven za služby poskytované v této zemi a kam tedy morálně daně patří.

A jedno mě to není, já v této zemi žiji a pokud někdo vyvádí daně za služby, které tu poskytuje (pro Vás vydělává) tak mě to vadí. Ty peníze pak chybí v rozpočtu a musí se škrtat například u Policie nebo Hasičů. To, že jsou šrty nutné je druhá věc a další kolik lidí je tam navíc a nudí se v práci je věcí další (osobně některé znám, takže nespekuluji), ale to je téma na jiné fórum.

8
Odkladiště / Faktura od UPC Lucembursko
« kdy: 01. 09. 2010, 11:06:46 »
Vážení,

řeším problém s UPC po několika letech provozu se tato společnost rozhodla šalamounsky zdražit své služby tím, že jí provozuje Lucemburská společnost a běžný uživatel to neví, akorát netečou peníze do rozpočtu ČR. Běžný uživatel tedy asi problém nemá, ale na faktuře, alespoň na našich chybí jejich DIČ pro EU. Protože mám UPC v restauraci tak je takový doklad neplatný (není tam nově rozepsáno ani DPH). a účetní mě fakturu vyhodila. Poslal jsem jí zpět a přišla mě po urgenci odpověď, že o problému ví a omlouvají se. Nicméně přišla druhá faktura a zase špatně tak jsem jí zaslal zpět a co se nestalo. Tak jsem tam volal a opět mě ujistili, že to řeší. Jenže v pátek mě kartu vypnuli. Tak jsem tam opět volal oni zase na 7 dní zapnuli a řekli mě, že celý problém je v tom asi na to přišli až teď, že  při zachování stejné ceny s DPH bude služba bez DPH dražší, protože v Lucembursku je daň jen 3%. Takže zdražení o 17% a v  ČR již tato satelitní televize nebude nic platit. Pro mě jako zákazníka jasná správa managment se snaží vydělat co nejvíc, ale když po dobu více jak 2 měsíců nejsou schopni toto vyřešit prostě jim nejde o zákazníky z řad plátců DPH. Závěr Bye Bye UPC jdu k provozovateli, který platí daňe v ČR a zasílá daňové doklady podle zákonů v ČR a EU. :(

EDIT:
Na základě reakcí jen doplňuji, že toto jsem se napsal, aby ti co mají podobný problém nebo o něm neví, že pokud dávají od UPC direct daňový doklad do účetnictví tak se dopouštějí přestupku a horzí jim pokuta od finančního úřadu. Zatím se to týká pouze SATELITNÍ TV UPC Direct.

PODSTATOU CELÉHO PROBLÉMU JE, ŽE UPC DIRECT PRODÁVÁ SLUŽBY V ČR, ALE DPH a DANĚ PLATÍ V LUCEMBURSKUA V ČR NEPLATÍ NA DANÍCH NIC! Takže všichni platí více aniž by o tom věděli. Pokud bude firmu vlastnit Lucemburská společnost, ale platit daně v ČR za poskytované služby v ČR tak je to v pořádku. Nyní jdou daně rovnou do Lucemburska a platí tu jen poštovné České poště....

Stran: [1]