Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Petr Sirotka

Stran: [1] 2 3 ... 8
1
Já jsem např. v našem domě požádal v roce 2010 správce STA o zařazení muxu 4 do STA a do týdne byl tam. Od července letošního roku občas docházelo k výpadkům (patrně kvůli různým "čachrům" s vysílači), ale pár dní od spuštění vysílání na novém kanále už jsme měli opět bezproblémový příjem. Žádná osvětová kampaň nebyla potřeba.

2
Televizní stanice a jejich program / Grafika ČT24
« kdy: 01. 10. 2012, 17:52:47 »
Nemůžu si pomoct ale tohle mě rozesmálo  ;D

3
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 25. 08. 2012, 15:51:29 »
Tak jsem kvůli Fandovi aktualizoval programy a všechny programy z muxu 4 "zmizely". Na obou televizích i na tv kartě. Televize signál detekuje, ale nenaladí programy. Mux 4 na 64. kanále z Prahy máme v STA už od roku 2009 a než to převzal Pařízek, byl příjem takřka bezproblémový. Od té doby signál každou chvíli vypadává a tohle je taková třešnička.

4
Nyní vznikne velmi zajímavá situace, kdy 2 odlišné multiplexy, každý provozovaný někým jiným, budou vysílat tentýž obsah. Dá se srovnat kvalita a datový tok.
Tahle situace už na pár hodin nastala 25. června po půlnoci, když Óčko běželo v muxu 3 a zároveň ještě v muxu 4. A tam byl ten kvalitativní rozdíl celkem markantní a to jak při porovnání očima, tak při porovnání datového toku (asi 2800kbps v muxu 4 proti 2000kbps v muxu 3).

5
Óčko ať se ráčí jít vyblejt, jestli má Pařízek alespoň špetku zdravého rozumu, tak je v pohodě schopnej je utavit přesně nas těch klipech, co tam dělá...
Písničky na Pohodě sice fajn, ale ta kvalita je něco naprosto otřesného...jak zvuk, tak obraz.

6
Nebo jsem teď objevil informaci, že by se mohlo jednat o kanál české televize, který se plánuje spustit v multiplexu 4. Viz odkaz: http://www.digizone.cz/clanky/ceska-televize-zvazuje-ze-kanal-ct-3-spusti-mimo/
To bychom pak ale čekali dlouho, než multiplex 4 pokryje tolik lidí, kolik u ČT požaduje zákon...

7
;D To pochybuji,do takového nejistého podniku by určitě nešli.
Myslím, že kdyby dostali nějakou cenově zajímavou nabídku (coby další lákadlo pro mux 4), tak že by do toho klidně šli.

8
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 02. 07. 2012, 16:56:55 »
horší to bude s STA, firmy budou mít žně :-)

Pochybuju že by to ted' někdo honem montoval do STA, když je to tak v nestabilním stavu ... to se může dělat až to bude ustálené.
V našem domě máme mux 4 v STA skoro 3 roky a až do minulého týdne byl příjem téměř bez problémů. Až minulý týden se to začalo sypat a teď nejde vůbec. Jen nevím, jestli stojí za to otravovat s tím správce, když to pořád všelijak vysílá/nevysílá...

9
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 02. 07. 2012, 13:59:52 »
Praha 64. kanál - úplně mrtvo. Už od soboty se postupně rozpadal obraz, včera večer byl nekoukatelný. Tak nevím, jestli to dneska už radši vypli...

10
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:MUX 4 v Praze
« kdy: 27. 06. 2012, 23:19:52 »
Ještě dodám, že jsem MUX4 chytal do neděle bez problémů na drát (po dobu nějakých dvou let). Takže bych se možná zeptal - Komu v Praze jde MUX4 i po neděli bez toho aby musel něco přenastavovat?

Jde mi o to, aby se něco nezměnilo tak, co by mi příjem zkomplikovalo a současně šlo o trvalý stav...
Mux 4 přijímám z Prahy až v Mladé Boleslavi a pokud přenastavením nemyslíte přeladění příjmače, tak ano, jede dál i bez přenastavování.

11
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 26. 06. 2012, 19:36:50 »
Chytá někdo multiplex 4 v Mladé Boleslavi? Podle tý jejich šílený mapky by to mělo jít, ale 10 kW z Černý Studnice mi moc naději nedává.
V Mladé Boleslavi přijímám multiplex 4 z Prahy na 64. kanále, ovšem na STA asi 30m vysoko.

12
Mladá Boleslav, příjem z Prahy: před čtvrt hodinou jsem aktualizoval mux 4 na jedné televizi, naběhla Pohoda, ČT1 HD, ČT4 HD a Nova HD, ovšem žádný obraz. Televize ukazuje sílu a kvalitu signálu kolem 80%, ale jen černo. O pět minut později na druhé televizi se nenaladilo nic.

13
Tak mi to nedalo a kvalitu jsem porovnal nejen očima, dokud to jde:
MUX 3 - Bitrate 1999kbps, rozlišení 544×576, bitrate zvuku 128kbps
MUX 4 - Bitrate 2813kbps, rozlišení 640×576, bitrate zvuku 192kbps

Takže zrak mám dobrý, rozdíl je opravdu celkem velký. A to i co se týče zvuku.

14
Tak Óčko běží jak v multiplexu 3, tak v multiplexu 4. A pouhým okem mi kvalita v muxu 3 připadá horší než ve 4...a to jsem myslel že níž už to jít nemůže...
A taky pozoruji časový posun, v muxu 3 tak 3 sekundy zpoždění.

15
To je sice obecně známá skutečnost, jenže ČRa nějak nemají zájem vysílat HD v DVB-T. Stále dávají najevo, že (jedině) v DVB-T2.
DVB-T2 v ČR je podle mě vzhledem k obsazenosti multiplexů úplně k ničemu. Pokud vím, kdysi se hovořilo o možnosti vysílat 5 DVB-T multiplexů a v současnosti máme stěží 4. Takže kvůli kompresi není důvod DVB-T2 zavádět. HD se dá vysílat (a i vysílá) i v DVB-T, takže to taky není důvod. Jen se prostě Radiokomunikacím, ČTÚ, potažmo i výrobcům televizí naskýtá v krátké době další možnost jak přijít ke spoustě peněz. Radiokomunikacím se určitě po dvojích platbách televizí za souběh analogu a DVB-T stýská.

Stran: [1] 2 3 ... 8