reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Petr Svoboda

Stran: [1] 2 3 ... 71
1
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:prechod na DVB-T2
« kdy: 04. 11. 2019, 13:33:17 »
Já mám za to, že angažovat pana Tunu na tuto propagaci byl omyl. Jeho prezentace bývají prodchnuty jak negativismem, tak i nezbytnými rozmáchlými gesty a vzrušenou dikcí. Ale možná ho považují za nějakého novodobého Mojžíše. Ovšem to by musel být schopen i pozitivní prezentace, motivace. A konec konců třeba i přesvědčování. Což neumí. Dobře mu jde jen šokovat diváka, odhalením zlých záměrů výrobců či nadnárodních korporací, které mají v úmyslu vyhubit populaci našich ubohých spotřebitelů nejdéle do dvou týdnů.
Myslím, že on dělá ČRa medvědí službu.

2
Možná někde v matematice, ale nikoliv v anténařině, tam % na bargrafech mají  naprosto nulovou informační hodnotu a neříkají nic o úrovni, echu, a ostatních parametrech nutných k bezproblémovému příjmu DVB-T/T2!
I když jsem odpovídal tazateli a místo něj ses ozval ty, tak jen doplním. Pokud někdo ví, jak ona mnohokrát poplivaná „procenta“ fungují, dost se z nich dozví. Neříkám, že všechno, ale dost. Ono stačí pochopit vztah mezi absolutní a relativní mírou. A pak se dá vystavět smysluplné řešení i tam, kde jiný prohlásí, že tam „nic není a nic nepojede, než jím navrhované, jediné správné a nejsprávnější řešení“.

3
Procenta jsou velmi užitečný matematický nástroj k vyjádření důležitých vlastností. Komu není jejich význam utajen, dost z nich přečte. Bohužel jsi nepopsal dost. I bez měřáku máš dostupnou řadu dalších informací, které jsi neuvedl (možná máš pro to důvod).
Ovšem z toho, co jsi popsal (chování ukazatele je popisné), už lze přečíst: signálu máš dost – nezesilovat! Potřebuješ lépe směrovat! A v tom ti asi uvedená anténa moc nepomůže. I když bys zaznamenal momentální zlepšení, nemusí být trvalé, ale např. závislé na počasí.

4
Příjem 99/0 z malého vysílače a nepříjem silných vysílačů by mohl ukazovat na „zbytečně“ citlivý tuner TV a s tím na moc silnou anténu, která vstup TV zahltí u silných příjmů. Já bych zkusil utlumit signál silných vysílačů z antény aspoň o 10 dB (např. https://www.omko.cz/utlumovy-clen-f-3db-6db-8db-10db-12db-16db-20db/) jestli se příjem nevydá směrem ke kýženým hodnotám 100/80. Ale rozhodně bych se nešidil o dobrý signál mířením na slabší nebo vzdálenější vysílače (https://digi.ctu.cz/dtv/). Samozřejmě změřit jakoukoli absolutní hodnotu by bylo užitečné, ale nezbytné to není. Nebudu ti tedy nafoukaně vykládat, že jediná cesta je pozvat si profíka s měřákem aspoň za 100K. Trochu by pomohl i „test pletací jehlicí“, tedy zasunout metr zvonkového drátu do anténního vstupu, automaticky proladit a zjistit, ZDA a CO se uložilo (kanály, signál, kvalita).

5
Petr Svoboda: asi proto, že ve středu v 10 hodin jsou většina v práci, woe. A tuto debatu by sledovali maximálně osoby z řad odborníků ne běžný divák. Tak nešíř bludy
.
A tak neměl bys místo plivání na odborném webu šířit svou zapšklost ve fóru: v-deset-hodin-pracující-český-jazyk-neovládající-diváci?

6
Rad priznam, ze se mylim pokud mi takovou argumentaci CRa ukazate.
PM

Pozn: sledujete teď přenos z Digimedia 2019? Zajímavé, jak nezajímavé.
https://www.ceskatelevize.cz/porady/10000000110-digimedia/21925100100-digimedia-2019/
Pamatuji, jak konference podobného druhu měly narvané sály a registrace končila dlouho před termínem z důvodu nedostatku míst. Nyní, když odečtu panelisty druhého bloku v hledišti prvního bloku a naopak, zbývají jen novináři a tři satelitní oponenti. Asi je to výrazem toho, co případný účastník může očekávat od takové konference. A úroveň loňských odpovědí se do účasti přímo promítá. A na YT to sleduje 19 osob (já byl dvacátý), ČT 14. Kde jsou ty stovky lidí, které přechod na T2 přímo zasáhne?

Doplnění během III. bloku, 13:40 (DAB): měním status nezajímavé na zajímavé.  ;)

7
Taky jsem se odhodlal přečíst původní odkaz. Hodnotím jej jako poněkud tendenční, ovšem nepravd nebo omylů v něm vidím málo. Ač napsáno skoro až beletristickým perem, fakta nepřekrucuje. Nemohu souhlasit s "ivovi" o neplatnosti prohlášení o výhodě T2 v souvislosti s qHD. „Prodat veřejnosti“ je zřejmě nepravda, ovšem argumentace o výhodě qHD zavedením T2 byla skutečná.

…"qHD - České Radiokomunikace se skrz tento pojem pokoušely prodat veřejnosti jednu z výhod přechodu na DVB-T2." To by mel autor dolozit...
Druhou výhradu mám k označení QHD přídomkem nový. Což se, podle mého, nedá použít k technologii, která má technickou odezvu (myslím v televizorech, nikoli počítačových monitorech) již téměř 20 let.

Se svým soudem čekám na spuštění finálních sítí s dostatkem prostoru, jak se s ním operátoři i televize porvou. Ale zatím se mi nelíbí, jak původně základní a přechodné rozlišení obrazu, převzaté z mobilního příjmu, postupně získává punc cílového řešení.

Osobně nemám radost, jak se polarizuje situace okolo způsobu příjmu, resp. jejich hlavních představitelů. Oba si vytváří své hlásné trouby, na kterých se snaží očerňovat toho druhého a sebe vydávat za spasitele ubohého „obyčejného“ diváka. A oba se tím více vzdalují od jeho zájmů a potřeb. Jsem příznivcem ekonomicko-tržního souboje (soupeřme kvalitou služeb a cenou) a nikoli konfrontace propagandistické, prohlašováním sebe lepším druhého. A navíc, tato konfrontace se brzy vyhrotí do prázdných prohlášení, „… my s tím nezačali, my se jen bráníme.“ To už bude úplný marasmus, který mi připomíná téměř až politický boj.

8
Neberu to dramaticky. Ale nejsem si jist tím přesunem povinnosti, jak píšeš: „budete muset zkusit znovu“. Proto jsem založil toto téma a jsem vděčný všem, co sem přispěli. Názor mám. Redakce vystavěla hradbu, a jakkoli bohulibý účel měla mít, sílu potřebnou na její ztékání vynaložím jinak.

9
O serveru DigiZone.cz / nikoli 3×, ale jednou a dost!
« kdy: 04. 04. 2019, 16:48:10 »
Po velmi dlouhé době jsem se odvážil něco napsat pod článek. Ale jak jinak si vysvětlit, že první příspěvek pod článkem mi byl schválen během 20 minut, ale druhý příspěvek ani po třech hodinách nebyl. Šlo o můj příspěvek pod článek Prima spustí zpravodajskou stanici pod značkou CNN pod příspěvek,

  Petr Faistauer: Jasně, jako byste mluvil o mně. Zíral jsem neschopen slova. Obzvlášť mi utkvěla v paměti
  sekvence, jak kameraman utíká před tím valícím se mrakem, vrazí do nějakého bistra nebo čeho a vzápětí
  vše venku pohltí tma. Za chvíli vidíme jak se objevuje zaprášený chlap v obleku, pak stejně zaprášený
  hasič vede ženu atd. Hrůza, děs, ještě když to píšu teď, cítím mrazení...

 ve znění:
  Ano. Ta hrůza, jak je asi TAM. A starost, CO bude následovat? I na mě něco spadne? Nebo bude válka,
  kterou jsem nezažil, ale jsem na ni režimem vycvičen? Válka, o které mám z vyprávění dobrou představu
  - o té velké od prarodičů i z bojů a o té druhé od rodičů? Války, které ve všeobecně špatném prostředí
  taky začaly nenápadně, jen „mírným“ excesem nad tehdejší obvyklou míru informovanosti a po kterých
  po mnoha sousedech zbyla jména vytesaná v kameni?
  Tak o tento druh včasného zpravodajství zájem nemám. Raději prominu mluvícím hlavám, že vaří z vody,
  ale dají mi informaci, že přes všechno osobní neštěstí zúčastněných byli včas na místě lidé povolaní,
  policisté, hasiči a zdravotníci, aby následky udrželi na minimu.


Pozn, 5. 4. : druhý den ráno byl zmíněný příspěvek zveřejněn.

10
Milý Rogue, když se podle tebe rozhodně nejedná o cenzuru, jak bys výstižně nazval činnost, která nechává schvalovat názor před jeho zveřejněním? Skutečně rád se poučím.
A tvůj příklad s obchoďákem? Nějak jsem si nevšiml, že když někdo dělá nepořádek, tak by vyvedli všechny lidi a zpátky pustili jen ty, kteří se nějak prokáží, že jsou hodni toho, nakupovat v obchoďáku. Já jsem vždycky viděl jen vyvedení toho narušitele.

11
Smiř se s tím, že budeš zkoušet a zkoušet a bude tě to stát nějaké kačky. Ten „knot“ je šikovný, když máš dobrý přímý signál bez rušení - rozhodně lepší než šílený zesilovač v čemkoli „lepším“ (uvozovky záměrně). Jen mě překvapuje ta cena, je to vlastně kus pěkně zaizolovaného drátu - ale ten už ty přece máš. Ale o signálu ty zřejmě nic nevíš, tedy ani o užitečném, ani o rušení. Je klidně možné, že už na první anténu, co koupíš ti to pojede dobře. Ale možná taky až na čtvrtou, pátou,…
Tak se prvně poptej u sousedů, v hospodě a u kamarádů, na co chytají. A pujč si od nich věci, abys nemusel platit pokusy, které se ukážou jako slepá cesta. A když se budeš ptát, zajímej se hlavně, co jim s dobrým příjmem dělá počasí (mlhy apod.) a roční období. Pochopitelně, potřebuješ vědět jejich nejhorší zkušenosti, nikoli, že 2 týdny v roce mají obraz jako břitvu (a zbytek roku kostičkuje).

12
Upřímně řečeno, dost jsem se mnohdy podivoval, jak se do tebe naváželi lidi, kteří nesnesou okolo sebe jiný názor a jsou nutkáni vše odlišné potlačovat až do úplného potlačení. Dřív vždy bylo hodně řečí o kontrole a vyhrožování zabanováním, ale málo akce, tedy skutečné zábrany osobním výpadům, deklarovaného smazání příspěvku. Ale naopak šmahem všechny považovat za porušovatele a nálepku slušnosti si teprve „zasloužit“? Píšeš, že se dočkám zařazení mezi důvěryhodné. Pokud ano, pravděpodobně se to nedozvím. Já to tu vždy bral za zábavu – číst názory jiných, někdy mě až přivedly k reakci, vysvětlení, informaci,… Jak vidíš, vždy mi šlo výhradně o obsah. Proto jsem mluvil o tom, že bych uvítal víc technického přístupu. Ale jestliže nyní převládla/převládne forma nad obsahem, jestliže někdo bude napřed posuzovat JAK jsem něco řekl místo toho CO jsem řekl, to už nebaví. Navíc mi připadne, že ani Enik, David, ivovi (omlouvám se za příliš úzký výběr, vzpomínám jen na několik jmen, se kterými jsem přímo polemizoval) tento způsob zábavy příliš nevyhledávají. Holt, časy se změnily.

13
Pamětníku, asi se neshodneme na tom, zda schvalování ano či ne. Zavést cenzuru (bez ohledu na to, kolikrát budu říkat, že to cenzura není) z důvodu, že nejsem schopen uhlídat pár grafomanů až psychopatů, nepovažuji za správné. Souhlasit se schvalováním názorů neprovinivších se, chápu jako začátek cesty, na jejímž konci jsou „Kdo nemá co skrývat, nemusí se kontroly bát“, „Vláda silné ruky“, namátkové domovní prohlídky, uliční výbory ap. Zažil jsem, nechci.

14
Milý Rogue, díky za příspěvek. Nyní vím, že princip kolektivní viny je uplatňován bez výjimek. Nejsem fanoušek tohoto principu. V první fázi snad zafunguje, zavládne spokojenost u těch, kdo ho spustili. U nás, v davu, zavládne strach nad vyslovením vlastního názoru. Napíšu, schválí mě? Neschválí mě? Rychle nebo za dlouho? Proč se reakce jiných už objevila a moje ne? (má čerstvá zkušenost, po které jsem toto téma založil). Názory jsou čím dál mělčí a plytčí…
A možná, že už to začalo. Kdysi velmi aktivní odborníci – a byla radost číst jejich názory, přemýšlet i polemizovat – už aktivní nejsou. Jsou tu, ale aktivita je mizivá. A jak vypadá obdobný web bez diskutujících? Stačí se podívat na projekt pana Potůčka. To si musí odpovědět vlastník webu, kam ho chce vést. Jeho web, jeho pravidla.
(Jsem zvědav, jestli do těchto pravidel zapadne tento můj příspěvek.)

15
Dobrý den, nová pravidla platí pro všechny stejně. A jak se píše v článku, na který jsem vás odkazoval pro více informací, pokud budete pravidla dodržovat, umožníme vám časem (po schválení určitého počtu příspěvků) přispívat do diskuzí volně. Právo na názor vám samozřejmě nikdo nebere, stejně jako právo necítit se vítán nebo něco oželet.
Díky.
Jasněji jste to nemohl vyjádřit.
Čest vašemu Prácovi!

Stran: [1] 2 3 ... 71

reklama