Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Pavel-original

Stran: [1] 2 3 ... 17
1
Televizory / Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« kdy: 31. 10. 2014, 13:32:22 »
To je vážně jak u blbejch. Na H265 nikdo v nejbližší době přecházet nebude, protože neexistuje vybavení které by ho dokázalo smysluplně využít. Ano, standard je hotový, ale ten definuje pouze jak má stream vypadat, nikoliv jak ho vytvořit. To bude trvat ještě nejmíň několik let. Testovat se sice testuje, ale nároky na bitrate jsou v současné době přinejlepším srovnatelné s H264 a nároky na HW jsou desetkrát vyšší. Najdete sice firmy které se chlubí například výrazně vyšším PSNR, to ale říká velmi málo o tom jak kvalitní obraz připadá lidkému oku.

2
Televizory / Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« kdy: 06. 10. 2014, 13:55:00 »
Mimochodem, pro testy BBC (DVB-T2/HEVC UHD vysilani obrazu z MS v Brazilii v cervnu) se pouzivaly upravene (firmware ci jinak) seriove UHD TV obsahujici HEVC pro internet. Slo o LG, Panasonic, Samsung a Sony.

Ale samozřejmě že existují a je čím testovat, ale ještě nedosahují odpovídající kvality. S MPEG4 to bylo ze začítku úplně stejné.

A upgrade SW pochopitelně nepřichází v úvahu, nároky na HW jsou mnohonásobně vyšší.

3
Televizory / Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« kdy: 03. 10. 2014, 21:40:17 »
Tak ano, čipy koupíte, pokud opravdu chcete, ale nemá to smysl. Standard je sice schválený, ale enkodéry které by ho dokázaly rozumně využít ještě neexistují, ani jako software. Sice fungují, ale kvalita je horší než s kvalitním H264 enkodérem. O žádnou chybu nejde, prostě to bude ještě pár let trvat než bude vývoj dokončen.

4
Yabaka: Blbost. V době kdy se digitální vysílání oficiálně spouštělo už MPEG4 dávno existoval, stejně tak i dekodéry. Na MPEG4 se nepřešlo kvůli Pražákům co si nakoupili přijímače bez podpory MPEG2 na sledování testovacího vysílání, přestože vysílání v MPEG2 znamená výraně nižší kvalitu obrazu. MPEG2 je zastaralý a byl zastaralý už když se DVB-T začlo oficiálně vysílat.

5
K žádné změně normy mpeg2 od začátku vysílání DVB-T u nás nedošlo, takže Technisat je zcela korektní volbou. Ale to samozřejmě víte, stejně tak to, že problémy se vyskytují i na novějších zařízeních, takže vaše teze o starých křápech je z principu chybná.

Opět musím opakovat, že to, že jiné multiplexy fungují rozhodně neznamená, že to není vina přijímačů. Takové problémy byly už s MP3 (některé dekodéry si neporadily s VBR módem. VBR mód dlouhou dobu žádný enkodér nepoužíval, tak se na něj mnozí výrobci jednoduše vykašlali) i MPEG4 (nepamatuju si s čím přesně).

6
Když už jsi dělal ty experimenty s útlumovým článkem, zkoušel jsi to i s muxem 4? Jestli ty tvoje problémy nezpůsobuje třeba přebuzení tuneru.

7
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Program ProDVB
« kdy: 14. 07. 2013, 21:28:53 »
To je nějaké podezřelé, použitý software by přece neměl mít na citlivost žádný vliv.

8
S kanály ČT HD nemá problémy nikdo kromě vás.

9
Zkusím věcně:Včera jsem odpoledne pozoroval asi 5minutové výpadky Nova HD. Rychlost videa skákala od 0 po 6 Mbit/s, audio okolo 21 kbit/s. Viděl jsem 3 výpadky, mezi nimi okolo 1 hodiny bezproblémového chodu.
Mezitím telka, fanda, smíchov šly bez potíží.
Měli jste to také?


(na obrázku z 11.7.-19:07:34  je to ta růžová barva)

Ano, tentokrát ano.

10
Testy MPEG4 bohužel nemají s rozlišením HDTV nic moc společného.

11
Jak říkám, velká část (pravděpodobně většina) HD přijímačů 1080p nepodporuje, takže se v tom nikomu vysílat nechce. O tom jaké rozlišení se budou používat se rozhodovalo v době, kdy byla technologie úplně někde jinde a nikdo s něčím takovým nemohl počítat.

A vy si Tako pozvěte někoho ať vám spraví anténu.
I v době, kdy se rozhodovalo, prováděly všechny LCD TV interní převod do 50p, aby to mohly na displeji zobrazit, takže v tom problém nebyl. Trochu výkonnější dekodér by i tehdy nestál o moc víc.
Anténu si opravovat nebudu, v té problém není. To jen vy to nechcete pochopit.

V době kdy se tvořily normy pro HDTV o LCD televizích ještě nikdo ani neslyšel.

To s tou anténou nebylo na vás, pokud tedy nejste Tako50.

12
Televizory / Re:TV pro 48fps film (hobit)
« kdy: 09. 07. 2013, 13:34:13 »
Kde jste to sehnal?

13
Analogový rozhlas / Re:99,2 Francouzi?
« kdy: 09. 07. 2013, 13:33:20 »
BBC World Service vysílá ČRo na frekvencích rádia Česko.

Mimochodem, nechápu proč digizone pořád ještě neopravila ten bug s přihlašováním, už zase mě to přesměrovalo někam úplně jinam.

14
Jenže tam porovnávali 720p s 1080i. Vždyť tu celou dobu tvrdím že prokládaný obraz je pro digitální vysílání naprosto nevhodný.
Kdyby byl tak nevhodný, tak se v něm nevysílá. Nebo si myslíte, že ve všech TV po světě sedí úplní blbci? Taky bych byl radši, kdyby prokládané vysílání skončilo s SD a do HD se už nedostalo. Bohužel se 1080i ukázalo jako přijatelný kompromis.

Jak říkám, velká část (pravděpodobně většina) HD přijímačů 1080p nepodporuje, takže se v tom nikomu vysílat nechce. O tom jaké rozlišení se budou používat se rozhodovalo v době, kdy byla technologie úplně někde jinde a nikdo s něčím takovým nemohl počítat.

A vy si Tako pozvěte někoho ať vám spraví anténu.

15
Porovnání 720p a 1080i je nesmysl, samozřejmě že vyšší rozlišení bude vždycky vypadat líp.
To plati jen pro staticky obraz, testy EBU ukazaly, ze pri dnes obvykle pouzivanych prenosovych rychlostech dava subjektivne lepsi obraz 720p, zejmena u sportovnich prenosu. EBU doporucuje pro vysilani 720p (EBU recommendation R124). 

http://tech.ebu.ch/webdav/site/tech/shared/r/r124.pdf
http://tech.ebu.ch/docs/techreports/tr005.pdf

Jenže tam porovnávali 720p s 1080i. Vždyť tu celou dobu tvrdím že prokládaný obraz je pro digitální vysílání naprosto nevhodný.

Stran: [1] 2 3 ... 17