reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - J T

Stran: [1] 2 3 ... 6
1
Digitální rozhlas / Re:DRM+ VS DAB+ a DRM
« kdy: 04. 07. 2017, 11:46:33 »
Nechápu, že tu někdo řeší DRM, neboť již před několika lety bylo striktně DRM odpískáno a v ČR se půjde výhradně cestou DABu.

2
Analogový rozhlas / Re:Vypínání FM rádia v norsku
« kdy: 21. 06. 2017, 15:42:53 »
Poznámka k instalaci nalepovací antény - samozřejmě je-li s tím majitel vozu svolný, je lepší vrtat a prut, ovšem 99% lidí bude chtít jen nalepovačku. Osobně je mi DAB díky programové náplni ukradené, ale několika lidem jsem již anténu instaloval a jednak jako prevenci proti prudícím poldům, druhak z technického hlediska, aby byla anténa dále od motoru, vždy jsem ji lepil dle možností do levého dolního či lépe horního rohu zadního skla, jen jednou u kombíku na levé zadní pevné sklo nad kufrem. Orientace vertikální. Jediný opruz je táhnout kabel pod plasty na bocích prazích vozu, ale dá se to, pak vpředu se jen dostat kabelem nahoru a do přístrojovky k rádiu a je vyřízeno. Podobně lze provést instalaci pravostrannou, je-li v přístrojovce lepší přístup k rádiu zprava, jen nějakému pedantovi by mohl vadit pohled na anténu v zrcátku. Na levé straně je totiž "skryta" za hlavou řidiče.

3
Odkladiště / Re:životnost vstřikovačů
« kdy: 17. 04. 2017, 23:27:42 »
Nalítat na pověstně háklivém 1,5 dCi skoro 300 táců na jedny vstřiky je zázrak, za nějž je nutno poděkovat nejspíš právě aditivům a kvalitní naftě. Bez aditiv a s běžnou naftou vydrží vstřiky cca 120 tisíc,pak už je to jen otázka dosavadního stylu jízdy a zacházení s motorem.

4
Leda že bych něco prošvihnul a výrobci autorádií přešli na 50 Ohmové vstupy, o čemž mi zatím není nic známo.

5
Kabel k anténě příjímací TV a rozhlasové má mít standartně 75 Ohmů, na to jsou konstruované vstupy přijímačů. 50 Ohmové kabely jsou určeny pro antény vysílací. Pokud výrobce použije pro přijímací anténu na rádio 50 Ohmový kabel, nemělo by to být. Nakolik se tím ovlivní příjem, záleží jak moc se nechá jinou impedancí ovlivnit vstup přijímače.

6
Na autě je metrový klasický prut na zadním blatníku. Když jedu např. z chalupy, tak místní slabý vysílač Country radia, hraje ještě když jsem od chalupy na vyšším místě ještě cca 30km.
Když jedu tam, tak na stejném místě není šance, toto naladit. Až zhruba 10km od baráku. A funguje to i jinde, a na jiné vysílače. Je to divné, ale je to tak.

To je jasné, v tomto případě vyvýšená hmota vozidla stíní příjmu (anténa je schovaná za autem) a ten je lepší z toho směru, kam je více otevřený prostor. A čím blíže k vyvýšení vozidla (sloupky, střecha), tím větší stín. Kdyby byla anténa na předním blatníku, bude příjem lepší při příjezdu k vysílači a horší při vzdalování. Proto je nejlepší střecha.

7
Jak tu již bylo napsáno, zjistit si, jaký je výstup z DABu, jaký je vstup do věže a sehnat kablík s příslušnými konektory. Já mám takto k receiveru Sony připojen wifi-tuner velikosti budíku, ten měl vzadu Line Out jack, Sony vstup klasicky cinche, stačilo použít kablík stereojack - 2 x cinch. Propojení je analogové, digitál bych v tomto směru moc neřešil, leda jestli jí jsou oba přístroje vybaveny, ať symetrika nebo optika, proč ne.

8
I když to není úplně nejjednodušší varianta, osobně používám pro sluchátka navíc obyčejný STB s linkovým stereo výstupem, zapojený do jednoho ze vstupů AV receiveru a z nějž využívám sluchátkový výstup pro jakýkoliv zvukový zdroj (TV, rádio, wifi tuner atd.) Podobně lze jako zdroj zvuku použít i SAT nebo kabelový receiver atd. Pro sledování filmu pochopitelně naladit shodný program jako na TV. Výhodou je navíc možnost nezávislého Volume pro TV a sluchátka.

9
Rozdíl v příjmu může být dán umístěním antény, která pokud není v ideálním středu kovové masy vozidla, získává na směrovosti ve prospěch převisu kovové masy. Stejný efekt znají majitelé CB rdst. Čili pokud mám anténu vpředu, bude příjem i vysílání lepší zezadu. Jinak obecně u autoantén platí - umístit co nejblíže středu vozidla na co nejvyšší místo, kvalitní ukostření, co nejkratší svod, pokud možno se vyhnout aktivním prvkům, co nejdelší prut (ideálně tak 1m) a vzhledem k orientaci většiny stanic co nejvertikálnější orientaci. A co se týče antény pro DAB, platí stejné věci, samozřejmě externí prut, ne žádné nalepené drátky na sklo,jestli bude samostatná nebo integrovaná s FM už je víceméně jedno.

10
Analogové vysílání / Re:Výkup Videokazet
« kdy: 01. 09. 2016, 01:58:06 »
Divák Telky je diagnóza  :D

11
Taková je holt doba, majitelé rádií jsou až na pár výjimek hlavně byznysmeni a zisk z investic je alfou a omegou, tzn. kvantita jde na úkor kvality obsahové i technické, hlavním ukazatelem je poslechovost. Je mnoho jiných stanic, které se po vstupu investorů v rámci svých hudebních stylů staly kolovrátkové více či méně mainstreamové záležitosti. Evropa 2, Bonton, Rockzone, Dance atd. O paskvilech typu Impuls, Dálnice apod. ani nemluvě.

12
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 15. 07. 2016, 14:28:18 »
Asi to není přesně k tématu, ale možná nebude pro některé diváky pořizování kompatibilního zařízení až zas tak aktuální vzhledem k nekompromisnímu tlaku skupiny Nova na již pouze placené služby, k čemuž se jistě (byť třeba jen částečně) přidají ostatní komerční provozovatelé, takže zbude jen veřejnoprávní ČT a pár odpadních kanálů zdarma. Mnoho diváků se vykašle na placení za současný brak, ale to soukromé subjekty nejspíš neodradí od zpoplatnění, sníží se počet diváků a TV přijímač přestane být ústředním mediálním bodem našich obýváků, leckde u alternativněji smýšlejících se na něj bude jen pomalu snášet prach :-)

13
Analogové vysílání / Re:Analog žije ještě někde
« kdy: 03. 05. 2016, 14:48:20 »
Nevím, jak ve světě, možná v nějakých zaostalejších zemích, ale v ČR ještě žije, byť jen již v kabelovce. Sám ho občas využívám, stále provozuji 19 let starý CRT přístroj Grundig a 11 let starý širokoúhlý CRT Philips, nemusím tak na většinu prg. zapínat STB a mimo jiné stále ještě nahrávám na VHS, pro který taktéž tím pádem nepotřebuji STB. Klasickou placenou digitální nabídku jsem odmítl, v síti UPC mám k internetu zdarma v normě DVB-T (ne DVB-C) kompletní nabídku z éteru a je též zdarma k dispozici omezená nabídka v analogu + Markíza + Němci.

14
Ano, seznam a frekvence souhlasí. Lokalita Praha 2

15
Změna nastala již před 3 dny, některé stanice ČRo se skutečně přesunuly nad 100 MHz, některé všem ne a i ostatní stanice v pásmu pod 100 MHz běží dál, jen se některým též změnily frekvence. Zjevně to s tím omezováním pod 100 MHz nebude tak horké. A jestli někdy možná v dalekém budoucnu to utnou, jen přehodím kabel ze střesní antény, znovu naladím a jede se dál.

Stran: [1] 2 3 ... 6

reklama