Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - J T

Stran: [1] 2 3 ... 6
1
Kup si klasický lineární zdroj s trafem k napájení CB radiostanic, výkonostně dle odběru autorádia. Osobně jsem takhle už v 80. letech poháněl SV/DV Teslu na chatě a instaloval různě lidem autorádia pro podobné účely. Sice nechápu, co chceš lovit na AM, protože Impuls, Country jsou i na FM, že by Dechovku :-P Vysílání ČRa na SV brzo skončí. Ale o tom diskuze není.

2
Analogové vysílání / Re:Analog žije ještě někde
« kdy: 16. 12. 2019, 02:42:17 »
Kupodivu UPC (Vodafone) ještě stále provozuje pár analogových programů v kabelovce (Praha 2). Jinak je se tu někdo zmínil o hotelích, již pár let jezdím do poměrně luxusního hotelu v Mariánkách, stále jsou na pokojích velké CRT Grundigy a ze satu konvertují 8 základních českých programů (ČTčkové, Novácké, Primácké) pár veřejnoprávních německých, francouzský, ruský, čínský pro hosty a nějaké lokální turistické info :-))

3
Odkladiště / Re:Lze na smart TV přehrávat videokazety VHS?
« kdy: 25. 11. 2019, 02:17:21 »
Ano lze, osobně to mám a preferuji přes SCART než přes anténní analogový tuner, byť často už současné telky mají klasický vícepinový konektor nikoliv v těle přístroje, ale na přibaleném dodatečném kablíku s redukcí na nějaký minikonektor v telce. Případně má-li VHS výstupy cinch, opět je nejčastější forma u nových TV redukční kablík s cinch na jedné straně a 4pólovým 3,5 jackem na druhé do TV. Vstup je pak označen většinou AV IN. Výhoda SCARTU je ovšem v tom, že při zapnutí VHS se telka sama přepne na příslušný vstup, je-li použit i povelový vodič, kdežto u AV IN vstupu a cinchů se to musí udělat růčo dálkou (většinou tlačítkem Source nebo v příslušném seznamu vstupů). Jen se připravte, zmlsáni HD, na rozlišení z VHS, kterážto hrůza ještě na moderních přístrojích vynikne :-D :-D :-D

4
Digitální rozhlas / Re:DRM+ VS DAB+ a DRM
« kdy: 04. 07. 2017, 11:46:33 »
Nechápu, že tu někdo řeší DRM, neboť již před několika lety bylo striktně DRM odpískáno a v ČR se půjde výhradně cestou DABu.

5
Analogový rozhlas / Re:Vypínání FM rádia v norsku
« kdy: 21. 06. 2017, 15:42:53 »
Poznámka k instalaci nalepovací antény - samozřejmě je-li s tím majitel vozu svolný, je lepší vrtat a prut, ovšem 99% lidí bude chtít jen nalepovačku. Osobně je mi DAB díky programové náplni ukradené, ale několika lidem jsem již anténu instaloval a jednak jako prevenci proti prudícím poldům, druhak z technického hlediska, aby byla anténa dále od motoru, vždy jsem ji lepil dle možností do levého dolního či lépe horního rohu zadního skla, jen jednou u kombíku na levé zadní pevné sklo nad kufrem. Orientace vertikální. Jediný opruz je táhnout kabel pod plasty na bocích prazích vozu, ale dá se to, pak vpředu se jen dostat kabelem nahoru a do přístrojovky k rádiu a je vyřízeno. Podobně lze provést instalaci pravostrannou, je-li v přístrojovce lepší přístup k rádiu zprava, jen nějakému pedantovi by mohl vadit pohled na anténu v zrcátku. Na levé straně je totiž "skryta" za hlavou řidiče.

6
Odkladiště / Re:životnost vstřikovačů
« kdy: 17. 04. 2017, 23:27:42 »
Nalítat na pověstně háklivém 1,5 dCi skoro 300 táců na jedny vstřiky je zázrak, za nějž je nutno poděkovat nejspíš právě aditivům a kvalitní naftě. Bez aditiv a s běžnou naftou vydrží vstřiky cca 120 tisíc,pak už je to jen otázka dosavadního stylu jízdy a zacházení s motorem.

7
Leda že bych něco prošvihnul a výrobci autorádií přešli na 50 Ohmové vstupy, o čemž mi zatím není nic známo.

8
Kabel k anténě příjímací TV a rozhlasové má mít standartně 75 Ohmů, na to jsou konstruované vstupy přijímačů. 50 Ohmové kabely jsou určeny pro antény vysílací. Pokud výrobce použije pro přijímací anténu na rádio 50 Ohmový kabel, nemělo by to být. Nakolik se tím ovlivní příjem, záleží jak moc se nechá jinou impedancí ovlivnit vstup přijímače.

9
Na autě je metrový klasický prut na zadním blatníku. Když jedu např. z chalupy, tak místní slabý vysílač Country radia, hraje ještě když jsem od chalupy na vyšším místě ještě cca 30km.
Když jedu tam, tak na stejném místě není šance, toto naladit. Až zhruba 10km od baráku. A funguje to i jinde, a na jiné vysílače. Je to divné, ale je to tak.

To je jasné, v tomto případě vyvýšená hmota vozidla stíní příjmu (anténa je schovaná za autem) a ten je lepší z toho směru, kam je více otevřený prostor. A čím blíže k vyvýšení vozidla (sloupky, střecha), tím větší stín. Kdyby byla anténa na předním blatníku, bude příjem lepší při příjezdu k vysílači a horší při vzdalování. Proto je nejlepší střecha.

10
Jak tu již bylo napsáno, zjistit si, jaký je výstup z DABu, jaký je vstup do věže a sehnat kablík s příslušnými konektory. Já mám takto k receiveru Sony připojen wifi-tuner velikosti budíku, ten měl vzadu Line Out jack, Sony vstup klasicky cinche, stačilo použít kablík stereojack - 2 x cinch. Propojení je analogové, digitál bych v tomto směru moc neřešil, leda jestli jí jsou oba přístroje vybaveny, ať symetrika nebo optika, proč ne.

11
I když to není úplně nejjednodušší varianta, osobně používám pro sluchátka navíc obyčejný STB s linkovým stereo výstupem, zapojený do jednoho ze vstupů AV receiveru a z nějž využívám sluchátkový výstup pro jakýkoliv zvukový zdroj (TV, rádio, wifi tuner atd.) Podobně lze jako zdroj zvuku použít i SAT nebo kabelový receiver atd. Pro sledování filmu pochopitelně naladit shodný program jako na TV. Výhodou je navíc možnost nezávislého Volume pro TV a sluchátka.

12
Rozdíl v příjmu může být dán umístěním antény, která pokud není v ideálním středu kovové masy vozidla, získává na směrovosti ve prospěch převisu kovové masy. Stejný efekt znají majitelé CB rdst. Čili pokud mám anténu vpředu, bude příjem i vysílání lepší zezadu. Jinak obecně u autoantén platí - umístit co nejblíže středu vozidla na co nejvyšší místo, kvalitní ukostření, co nejkratší svod, pokud možno se vyhnout aktivním prvkům, co nejdelší prut (ideálně tak 1m) a vzhledem k orientaci většiny stanic co nejvertikálnější orientaci. A co se týče antény pro DAB, platí stejné věci, samozřejmě externí prut, ne žádné nalepené drátky na sklo,jestli bude samostatná nebo integrovaná s FM už je víceméně jedno.

13
Analogové vysílání / Re:Výkup Videokazet
« kdy: 01. 09. 2016, 01:58:06 »
Divák Telky je diagnóza  :D

14
Taková je holt doba, majitelé rádií jsou až na pár výjimek hlavně byznysmeni a zisk z investic je alfou a omegou, tzn. kvantita jde na úkor kvality obsahové i technické, hlavním ukazatelem je poslechovost. Je mnoho jiných stanic, které se po vstupu investorů v rámci svých hudebních stylů staly kolovrátkové více či méně mainstreamové záležitosti. Evropa 2, Bonton, Rockzone, Dance atd. O paskvilech typu Impuls, Dálnice apod. ani nemluvě.

15
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 15. 07. 2016, 14:28:18 »
Asi to není přesně k tématu, ale možná nebude pro některé diváky pořizování kompatibilního zařízení až zas tak aktuální vzhledem k nekompromisnímu tlaku skupiny Nova na již pouze placené služby, k čemuž se jistě (byť třeba jen částečně) přidají ostatní komerční provozovatelé, takže zbude jen veřejnoprávní ČT a pár odpadních kanálů zdarma. Mnoho diváků se vykašle na placení za současný brak, ale to soukromé subjekty nejspíš neodradí od zpoplatnění, sníží se počet diváků a TV přijímač přestane být ústředním mediálním bodem našich obýváků, leckde u alternativněji smýšlejících se na něj bude jen pomalu snášet prach :-)

Stran: [1] 2 3 ... 6