Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Speedy

Stran: [1] 2 3
1
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Kódování EPG
« kdy: 12. 02. 2013, 13:03:58 »
Bohužel to tak dělalo vždy a právě jen u MUXu 2.

2
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Kódování EPG
« kdy: 12. 02. 2013, 12:37:22 »
Nemohl by mě tu někdo sdělit jakou normou jsou kodovány informace v EPG v jednotlivych MUXech.
Moje TV totiž chytá 1,2 a 4. U Muxů 1 a 4 vše ok. Ovšem u muxu 2 nedopáže příjmout EPG. Když použiju jinou televizi, tak ta si poradí i s Muxem 2.
Je to nějak standardizováno např. používají se dvě normy a zrovna tu jednu používá MUX 2? Proč to není jednotné?

3
Televize Sencor si po přidání AD taky nerozuměla se zvukem. Po nové prohledání MUXů už si našla zvukovou stopu správnou a zvuk funguje. Doporučuji ostatním - proladit.

Druhá televize Hyundai i se spuštěným AD v menu žádný doprovod nepřehrává. Nevím proč.

http://www.nahrejto.cz/pics/e950d5d662b5a24935661c52f388cbf5.jpg

4
Docela se divím televizím ... zejména V1, že u nich jsou, když ta V1 např. moc VČ nepokryje :-)
Který jiný technicky možný MUX pokryje východní čechy stejně nebo snad více než MUX3 (přepočteno na území i obyvatele)?

Proč jsem to psal bylo proto, že jsem reagoval na Vaši poslední větu. Nějak jsem si myslel, že se MUXu 3 zastáváte. A proto jsem psal, že MUX 1 i 2 jsou na tom lépe. Jen abych to vysvětlil. Asi se nepřesvědčím, ale podle mě MUX 3 ve východních čechách dobré pokrytí nemá.
Teď se snad už pochopíme.

5
psal jsem tu několikrát, že jsem laik, ale nějak se mi nechce věřit těmto číslům http://dtv.ctu.cz/pokryti 99,3% tomu nějak nevěřím. Zvlášť když se podívám sem http://www.prima-love.cz/sites/default/files/pardubice-MUX3_10kW.pdf
Ano ono to třeba číselně nažene Jeseník, ale běžně zachytitelný není http://www.prima-love.cz/sites/default/files/jesenik-MUX3.pdf

Pokud by mnou výše popsaná oblast byla bezpečně pokryta, tak proč by se dělaly dokrývače MUX 1 a MUX 2?
Jinak v oněch číslech ČTÚ MUX 3 poráží ve VČ jak MUX 1 tak i MUX 2.

6
Plně souhlasím s pisatelem předemnou. Když se podívám na mapu pokrytí, tak v kraji HK+PCE je prakticky jeden vysílač - Černá Hora. Krásné díky sníženému výkonu nepočítám. Ostatní si postaví dokrývače, ale MUX 3 ne. Nám to stačí, že nejsme nikde vidět. Docela se divím televizím Primě a zejména V1, že u nich jsou, když ta V1 např. moc VČ nepokryje :-)

7
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 03. 01. 2013, 17:41:29 »
Problém s MUX 4 Ústí nad Orlicí signál je, ale obrazovka černá, bez obsahu.

8
Tak to vypadá, že se to přechválilo. Přímo v ÚO a opět bez signálu. Začínám si myslet na písničku "Čekám na signál..."

9
Psal jsem to tu ve vlákně ke kanálu smíchov. V ÚO Andrlův Chlum to začalo být špatné včera cca 10min. po 18:00. Potíže se postupně stupňovali až pozdě večer a ráno co vím od 8:00 (možná dřív) byla úplná tma. Potom to začalo opět kostičkovat a cca dnes od 13:30 jede bezproblému jako před Smíchovem.
Příjde mi to jako když po zařazení Smíchova se v tom postupně (v jednotlivých oblastech) začali vrtat. Asi je to logické, po spuštění kanálu se ještě něco upravovalo.
V nějakém článku jsem četl, že jsou schopni celý MUX řídit dálkově, takže je to i celkém možné. Počasí a námrazu (aspoň v ÚO) bych do toho nezatahoval např.

10
Start byl v 18:00 upoutávkou s tím co budou dávat večer od 20:00 (první tři pořady večera). Potom začal první sitcom a asi po 10min. se začal signál kostičkovat. Nyní kostičkuje celý MUX 4 a občas se ztratí signál úplně.

11
Ok díky za info. Jde mi konkrétně o UO horní sídliště. Na pokojovou anténu chytnu prave 1,2 a 4. Trojku ani náhodou odnikud. Chytám to z Kubinčáku a Andrláku samostřejmě.

Právě mě zajímalo jestli se o lepším pokrytí někdy uvažovalo. Díky Aleši

12
Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli tu někdo nemáte informace o tom, jestli se MUX 3 nechystá pokrýt tuto oblast. Pro mi jsou idální Pardubice - Krásné ale to jede jen 10kW. Jde o oblast např. Lanškroun, ČT, Žamberk, ÚO atd. Dokrývace prakticky žádné, Přitom díky problematičnosti terénů se MUXY 1,2,4 pro tuto oblast dočkaly dokrývačů případně i vysílačů.

Proč se podle mě k MUXu 3 chovají macešsky. Jakoby údajně se dá naladit všude, ale realita je trošku jiná. Konkrétně tato oblast republiky tímto MUXem prakticky nezasažená.

13
Televizory / Televizor Hyundai a EPG
« kdy: 14. 12. 2012, 10:08:49 »
Zdravím, byl bych rád, pokud by mi někdo poradil. V domácnosti chytáme MUXy 1, 2 a 4. Máme dvě TV Jedna je Sencor a druhá Hyundai s DVD. Na Sencoru funguje vše bezproblému, jde mi o EPG, vše se načte a funguje.
S Hyundai je trošku problém EPG funguje u MUX 1 a 4. U 2 se nic nenačte a TV píše, že nejsou žádné informace. Vím, že je to nesmysl, když ta druhá televize do bezproblémů načte a ukazuje.

Ještě bych měl druhou otázku, podařilo se vám někdy někomu aktualifovat firmware v TV. Moje Hyundai má fw z roku 2009 a ještě jsem nikdy nikoho neviděl, že by se mu aktualizoval.

Díky

14
kanály novy budou v mux4, fantasie o tom, že budou někde v regionálním muxu jsou scestné.

Trošku budu pokračovat. Myslím si (nikde jsem to nehledal) jestli R7 musí být stiktně regionální. To, že se tak jmenuje ještě neznamená, že bude regionálně vysílat. Např. Nova před časem říkala, že může spustit 2-3 kanály. Jeden z toho může být "Smíchov", potom ČT bude mít dětský kanál, ČT chce i regionální kanály se zprávami. Ty by byly do R7 ideální.
To, že by R7 nemusel být až tak regionální - podívejte se na rozmístění vysílačů, je to napříč republikou.

15
Tak jsem se snažil zjistit, kdo že by mohl být za Regionální sítí 7. Použil jsem k tomu Databázi indentifikátoru co vydává ČTÚ. Podařílo se mi najít ten z 27.1.2012.
V oné regionální síti je tzv. TS_ID jde o tzv. číslo datového toku dané společnosti. V "Sedmičce" jsou to hodnoty 0x0401,0x0402, 0x0403, 0x0408 atd.
V jiném dokumentu od ČTÚ "Identifikace sítí" se píše toto
Citace
Hodnota identifikátoru transport_stream_id se stanovuje z rozsahu hodnot
Ox0101 až OxEFFF. Hodnotu identifikátoru ve tvaru Oxwzz stanovuje Úrad na základe
žádosti operátora vysílací síte jako soucást individuálního oprávnení k využívání rádiových
kmitoctu tak, že vv predstavuje poradové císlo operátora príslušné vysílací síte a zz
poradové císlo jím vytváreného transportního datového toku címž jsou rozlišeny transportní
toky prenášející ruzný obsah.

Tak a teď pokračuje úvaha rozsah těchto ID se 4 na začátku patří společnosti Digital Broadcasting s.r.o. (1 má ČT, 2 ČRa, 3 Czech Digital Group, 5 a dál redionální vysílatelé).

Dále je zajímavé tzv. N_ID to je v tomto případě všude stejné a má hodnotu 0x3121. Opět si dovolím citaci z dokumentu ČTÚ
Citace
network_id se stanovuje z rozsahu hodnot Ox3101 až
Ox3200. Hodnotu identifikátoru ve tvaru OX31zz stanovuje Úrad jako soucást individuálního
oprávnení k využívání rádiových kmitoctu podle konfigurace síte obsažené v žádosti a to tak,
že každá konkrétní sít s jiným obsahem musí mít odlišnou hodnotu tohoto identifikátoru.

Z toho plyne, že obsah tohoto MUXU musí být ve všech oblastech kde se spustí stejný. A poslední je taková drobnost. Kromě Zlína se jedná o vysílače, které DB využívá pro svůj MUX4, takže zapojit na těchto anténách další MUX i když formálně nazývaný jako regionální by něměl být problém.
Otázkou je co tuto kapacitu naplní, to jsem nevypátral.

Stran: [1] 2 3