Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - C C

Stran: [1]
1
kubisek: V případě analogu by holt označení nebylo. Nejde zas o něco, co musí být nutně vždy a všude. I po silnicích mohou jezdit stará auta bez různých bezpečnostních prvků a u těch nových je vyžadováno kde co, přičemž fyzická bezpečnost se nedá s tou tzv. mravní srovnávat.

Taky nejsem z potenciálního umístění v názvu pořadu vůbec nadšen, za mě by stačilo umístění až na konci popisu pořadu, ale potentáti evidentně chtějí (jak z toho návrhu vyplývá), aby to měl člověk před očima. Když si mám vybrat, jestli "nabourat" název pořadu nebo obraz, volím to první.

Dle tohoto článku (Blesk.cz) určí podobu piktogramů až následně RRTV.

2
Věc se posunula a návrh jde do vlády, viz https://apps.odok.cz/veklep-detail?pid=RACKA3WB896K . A jak jinak, piktogramy jsou součástí návrhu.

Odeslal jsem dnes tento e-mail čtyřem členům vlády:

Dobrý den,

dozvěděl jsem se, že vláda bude ve středu projednávat novelu zákona o provozování rozhlasového a televizního vysílání. Součástí návrhu je zavedení tzv. labellingu pořadů, který diváka informuje o věkové přístupnosti a "rizikových obsazích".
Tento krok je jistě vhodný, jen zvolená forma labellingu uvedená v návrhu odpovídá době analogového vysílání, rozhodně nikoli digitálnímu vysílání dnešní doby. Jde o piktogramy v obraze, které lze již roky nalézt třeba v televizním vysílání stanic sousedního Slovenska. Ovšem že mnozí dělají něco nějak, neznamená, že to dělají správně a využívají dnešní možnosti. Digitální vysílání přitom přišlo s technologií EPG - Elektronického programového průvodce, která slouží k podrobnému informování o pořadech.
Televize a set-top-boxy běžně při přepínání programů zobrazují názvy pořadů současného a mnohdy následujícího vytažené právě z EPG. A právě toto je podle mne ideální místo, kde informovat diváka o věkové přístupnosti atd. Proč má být součástí obrazu (který má sloužit pořadu, nikoli informacím o něm) piktogram o věkové přístupnosti, když může být uvedena v EPG třeba před názvem pořadu v podobě např "(15) Název pořadu" pro věkovou přístupnost od 15 let. Podobně vulgarita a nahota lze skrýt do EPG, např. "(18, V, N) Název pořadu" s vysvětlivkami "Rizikový obsah: V - vulgarita a N - nahota" na konci popisu pořadu v EPG.
Obraz může i nadále sloužit především pořadu. Stačí, že některé stanice zakrývají velkou část obrazu často různými upoutávkami.
Záleží i na Vás.

Děkuji za přečtení

3
Labelling se s nějvětší pravděpodobností stane skutečností. Osobně, pokud se má povinný labelling prosadit, vidím cestu v labellingu v EPG a nikoli pomocí piktogramů v obraze, které tam zbytečně ruší (viz slovenské stanice). Každý digitální přijímač dnes EPG umí, je nesmysl ho nevyužít a mrvit obraz. Představuji si to tak, že název pořadu by zůstal jak je a na začátku popisu pořadu by se objevilo navíc "Věkové určení 15+; " apod.
Jaký máte názor na labelling vy? Nezkusíme trochu "zalobbovat" a pokusit se podobu chystaného labellingu pozměnit?

4
Jedna věc je množství reklamy, druhá věc jsou tržby z reklamy. Jestli nabídnul nějaké zaváděcí ceny, tak to nebyl problém.

Jinak s tím DA to je taky věc. Neměl jít původně jen ve všední dny? A pokud jsem si správně všimnul, tak ve čtvrtek ráno nebo kdy to bylo, začali jeden díl dávat až někde odprostřed, experti.

5
Co to je SD kvalita a HD kvalita? Něco jako digitální kvalita? ... Nejde o mýlku, konkrétně záměnu termínů SD a HD (rozlišení) za LQ a HQ profil (oba SD - PAL) DVD rekordéru?

6
Bydlím v Berouně a v posledních dnech mi to taky nějak blblo, ale všechno. Zrovna dnes mi signál na delší dobu spadl pod únosnou mez kvality. Nevím jak, ale napadlo mě udělat tu nejjednodušší věc, restartovat pojistky napájející okruh s anténním zesilovačem. Kupodivu to zabralo. :o Zřejmě je nějaký divný induktivní počasí.

Taky by mě zajímalo, jestli už tu spustili ten dokrývač multiplexu 1 a multiplexu 2, co měli spustit na konci května. Hodnoty sil ani kvalit se totiž vůbec nezměnily (ne že bych to potřeboval, chytám s výjimečnými záseky i pražský mux3/46).

Jinak jde asi o Cukrák, při výluce Cukráku jsem naměřil kvalitu přes 40%, normálně je přes 70%, při natočení antény o 90° do vertikální polohy vzrostla kvalita na hodnotu přes 50%. Bydlím ale výš, blízko Technických služeb.

Stran: [1]