Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Pavel Moravec

Stran: [1] 2 3
1
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:PS 11
« kdy: 29. 03. 2018, 19:34:49 »
Mimochodem regionalizaci vysílání v PS 11 neřešili, na Ostravsku dnes běžely regiony z Prahy. Při SFN přes "půl republiky" je důvod asi jasný, ale čekal jsem v tom případě ekvivalent "ČT1 SM" z MUX1 resp. ala regionalizace na satelitu. Asi to do ukončení vysílání MUX1 resp. spuštění finální sítě 21 nebudou řešit...

2
Skylink / Re:Výpadek tp 12525.00V na 23e ?
« kdy: 27. 09. 2013, 18:43:10 »
Ano, nejede to, už jsem zkontroloval oba přijímače, ale když jely další transpodéry, tak jsem to odhadl, že chyba není mimořádně "na našem přijímači".

3
Mimochodem, tento PASKVIL pusobi problemy nejen na Opavsku, ale i v centru Ostravy, kde z nejakeho duvodu nejde pretocit smerova antena na Hladnov resp. Praded nejak odstinit.

A zkuste Praded odfiltrovat, kdyz je rozdil azimutu mezi Pradedem a Hostalkovicemi v danem miste 5°. Ja uz opravdu nechapu, jestli je to tem lidem na CDG (CRa) a CTU jedno, nebo jestli uz vsichni kompetentni odesli a sedi tam jen sami "experti", kteri si ani neprecetli zavery z RRC06, kde jsou ty use case pro provoz SFN, min. odstup signalu Digital-Digital na stejnem kanale v dB a dalsi veci definovany.

4
Zdravím,
Termín spuštění muxu2 je nejpozději do konce dubna. Mux3 by měl být spuštěn z této kóty někdy do podzimu a taktéž se čeká na přidělení tv kanálu od ČTÚ.

Nemá tam být pro MUX2 do konce května? Chvilku jsem v neděli kvůli síle MUX2 na K37 ze směru Radhoště uvažoval, jestli ho nespustili v SFN s LH, ale asi jde jen o odraz LH od blízkého kopce.

Citace
Primární signál pro tento mux budou asi přijímat z Kojálu na K59 nebo z Hošťálkovic na K48.

Nebyl by pak problém s případnou budoucí "regionalizací" MUX3, kdyby šel signál z Kojálu, když MUX1 z Radhoště je region "Severní Morava"?

5
Tak vypnuto cca ~23:00:26.

6
MUX2 bude siren uz od 30.4. (resp. 1.5) pri soucasnem spusteni Lyse? 

7
Prohlášení ČT-Lysá se vypne 30.4.11./konkur.veb/-a celá ta dohadovací změť je zbytečná !!! 8)

A díval jste se na poslední příspěvek na minulé stránce, který je citovaný v prvním na této než jste tuto reakci napsal?

8
Citace
...
Česká televize požádala v této věci Český telekomunikační úřad, aby svolal jednání i s Českými Radiokomunikacemi o stanovení přesného termínu ve všech souvislostech. Jednání se má uskutečnit 3. března 2011

To je celkem zásadní informace. Nevíte - když už jste to tady uvedl - kde přesně se toto jednání ČT - ČRa - ČTÚ má konat a nějaké bližší podrobnosti? Myslím, že by bylo velmi vhodné, aby se tohoto jednání mohli v nějaké formě zúčastnit také i další PRIMÁRNĚ DOTČENÉ strany (zástupci velkých bytových fondů na Ostravsku, významné firmy zajišťující servis společných antén apod.). Případně prosím info na mail: jan_prazak (at) post.cz . Díky
Bohužel, tohle je doslovná odpověď na dotaz, který jsem poslal přes jejich webový formulář. Žádné další informace mi neposkytli.

9
Pozor, v TPP je listopad. Na duben se termin presunul casem a vesel v obecnou znamost, aby to CT na zacatku unora dala zas na listopad.

Tak,tak. Odpoved od CT:
Citace
listopad jako nejzazší termín vypnutí ČT1 na 37. kanálu z vysílače Frýdek – Lysá hora vychází z Technického plánu přechodu (TPP), Příloha č. 4, tabulka na straně 2090 pro územní oblast Ostrava (viz http://aplikace.mvcr.cz/archiv2008/sbirka/2008/sb051-08.pdf).

Česká televize požádala v této věci Český telekomunikační úřad, aby svolal jednání i s Českými Radiokomunikacemi o stanovení přesného termínu ve všech souvislostech. Jednání se má uskutečnit 3. března 2011

10
O serveru DigiZone.cz / Výpadek serveru www.digizone.cz?
« kdy: 01. 02. 2011, 17:42:03 »
Při pokusu o připojení na www.digizone.cz jsem mezi 17:30-17:38 dostával prázdnou stránku s hláškou "The service is not available. Please try again later." Děje se něco se serverem, nebo to byla nějaká mimořádná situace?

Ještě pro jistotu: forum.digizone.cz celou dobu fungovalo.

11
A pokud to chcete presne a pritom byt v terenu, muzete si jeste vzit nejaky GPS prijmac a tam by ten cas ziskany z GPS mel +/- 1 sekunda (kvuli doby prenosu NMEA vet do prijmace) sedet take  ;)

12
Na konkurencnim webu maji v tabulce pro Radhost pouziti kanalu 54, takze SFN s Ostravou a Lysou Horou. To uz by davalo vetsi smysl...
Ono uz to tady probehlo i ve zpravicce o dokryvacich CT a diskuzi k ni, ale faktem je, ze do tohoto tematu to nikdo nenapsal. Rikam si, jestli pri psani puvodnich informaci nezamenil nekdo Valasske a Velke Mezirici...

13
Według tej mapki sygnał dość mocno pokrywa Śląsk i Małopolske. Czy byłaby szansa na dalszy kawałek mapki obejmujący okolice Krakowa?

Zdravim,
posilam mapku, parametry vypoctu stejne jako u Lyse. Bohuzel se mi nepodarilo zjistit, jak bude signal MUX1 utlumen smerem na Polsko (podle TPP zavisi pouze na mezinarodni koordinaci), takze posilam 2 varianty, pro plny vykon smerem na Krakow a pro omezeni vykonu o 10dB.  Kazdopadne cast Krakowa stini kopec u nej, zalezi v ktere casti Krakowa bydlite...

14
Potvrzuji, ze jsem si toho take vsiml (Sumperk), i kdyz nerekl bych, ze jsou ty vypadky tak dlouhe.

Typicky je to tak 0,5s, ale jak jsem psal, maximalni delka, co jsem zaznamenal byla kolem tech 2s.

15
Zdravím, již cca 14 dní pozoruji v Ostravě (Hošťálkovice) i na Ostravici (Lysá Hora) náhodné krátkodobé výpadky zvuku bez jakéhokoliv souběžného problému s obrazem u analogové ČT1. Zvuk vypadává na max. 1-2 sekundy náhodně během dne, typicky např. v době vysílání Událostí, ale i u jiných pořadů (naposledy dnes u Murdocha).

Pozoruje někdo tyto výpadky také? Děje se tak i v jiné oblasti kde ještě analogová ČT1 vysílá, než na Ostravsku?

Stran: [1] 2 3