Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Zdenek S.

Stran: [1] 2 3 ... 13
1
Satelitní digitální vysílání (DVB-S) / Re:Voľná telka
« kdy: 19. 03. 2017, 10:06:16 »
Na Skylink u nás dostaneš leda tak Markízu International ale pokud znáš způsob jak zprovoznit slovenskou kartu, může to být klidně Skylink nebo třeba freeSat. Mě se jevila volnatelka nejlépe protože nevyžadují měsíční platby.
.

Volna telka nevyžaduje vždy měsíční platby a v tom případě Ti následně pojedou jen stanice Jednotka HD, Dvojka HD, TV JOJ v  SD a ČT 1 Čechy s ČT 2 v SD Mpeg 4 a nic jiného.

Pokud nejsi Moravy nebo ze Slezska tak ta karta nemá vůbec žádný význam. Navíc od 1.1.2017 nejde přijímat stanice Markíza, Doma a Dajto z DVB-T až na malou výjimku a už vůbec zdarma.

2
Mňau bude škoda, kouká na něj spousta lidí, oddechový kanál bez reklam, zábava pro děti lepší než animované střílečky atd.

Mňau už i nyní v DVB-T až na malé výjimky vlastně není. V DVB-T už delší dobu od spuštění JOJ Family nešíří Mňau ani jeden vysílač z celého území Moravy a Slezska. Mňau se nyní šíří přes DVB-T šíří jen na vybraných českých vysílačích a na žádném moravském nebo slezském.

Vůbec nic se nestane když tyto stanice opustí DVB-T na celém území České republiky a nevadilo by i případné ukončení v kabelu UPC a podobně.

3
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 29. 08. 2016, 19:43:04 »
Československo je čtvrt století už historie, takže taková certifikace je utopie. To spíš certifikaci se SRN, kde se DVB-T2/HEVC bude taky používat.

To známé, že Čechy z Čech to více táhne k Němcům a Německu než např. k Moravákům se Slezany a k Moravě se Slezskem. Co teprve tákové Slovensko a Slováci?

4
Vzhledem k tomu, že se tam posledních 5 let točilo dokola těch pár "3D" pořadů + nějaká inzerce, tak se není čemu divit. Zmizely i informace z EPG a po přepnutí se program přejmenoval z HD+ na "rezerva". Takže konečná.

V UPC kabel je s HD+ definitivní konec a už se to přepsalo na Rezerva při zvolení tento předvolby. Již chvíli je v jejich tabulce řazení programů http://www.upc.cz/pdf/UPC_skladba_programu.pdf na pozici 12 uvedeno UPC promo i když tam ještě včera šlo HD+.

K další změně co v UPC kabel nastala je ta, že k dnešnímu dni skončila i stanice FUN1 (také přepsáno po zvolení na Rezerva).

Volal jsem na UPC infolinka a potvrzen definitivní konec těchto stanic.

5
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Velká Javorina
« kdy: 31. 01. 2016, 21:39:29 »
Ve Zlíně se Javorina nechytá, to ví každý místní, tam se bere Krížava. Ale to už si asi, jak se tak dívám, Štěpán violista erteple nepřečte, jaksi nám zčernal :) Tedy asi přečte, ale bez reakce...

Nechci se s vámi dohadovat ale bohužel nemáte pravdu v to, že se Javorina ve Zlíně nechytá. Na vybraných místech a to zejména na Jižňákách se běžně dává aj do STA. Např. přes cestu naproti kostela se to dá zachytit i na parkovišti ve výšce nad hlavou a to i ten kanál 23.

6
Skylink / Re:Skylink JARO 2016
« kdy: 30. 01. 2016, 13:50:37 »
Cinemax 2 vysílá to samé jako Cinemax 1 jen s jen s hodinovým zpožděním. Tak je to zcela zbytečné přidávat Cinemax 2. Ale překlopit HBO2,HBO Comedy(od března HBO3) a Cinemax do HD s tím souhlasím.

Prosím nepiš tady něco když to nevíš a nemáš to podložené. Cinemax 2 nevysílá to samé jako Cinemax jen s hodinovým zpožděním ale s 24 hodinovým zpožděním. To znamená to, že co jede např. ve 20 hodin na Cinemaxu jde následující den v úplně stejném času na Cinemaxu 2.

7
Sice zlatá ale až na jednu výjimku bohužel samé SD matlanice takže max. jako záloha. Na Skylinku s Sk regionem žádný problém.

A kolik že to českých programů vysílá v České republice přes DVB-T v HD kvalitě??? V České republice jsou ještě větší "SD matlanice" než na Slovensku. Mux 4 děs a Mux 3 také, většina programů v Muxu 3 nemá rozlišeni 720x576.

8
Docela jsem zvědav, jak se zachovají silní hráči typu Skylink, UPC apod.

Také jsem zvědav a to zejména na Skylink, který nejvíce porušuje šíření slovenských programů (kromě RTVS) v České republice a českých programů (kromě ČT1, ČT2 a ČT D / CT art) na Slovensku. Nelegálnost neustále obhajuje hvězdičkou u patřičných programů s odkazem na územní omezení a když dojde na věc, tak do této doby Skylink tvrdí, že tyto programy v žádném případě nešíří na jiné území než pro které jsou určeny.

Správně by v České republice ani jeden satelitní operátor neměl šířit žádné slovenské programy kromě programů RTVS, která to oficiálně dovolila za určitých podmínek.

Správně se smí šířit slovenské programy jen kabelu a to na části Moravy a Slezska zrovna tak jak např. UPC šíří jen na jihu Moravy a v Českých Budějovicích rakouské programy, na severní Moravě a Slezsku polské a v Čechách kromě regionu České Budějovice německé.
9
Skylink / Re:HD programy NOVA
« kdy: 30. 09. 2015, 10:00:36 »
Takže nova tv se nedohodla se Skylinkem ani jako prémiový kanál ani jako Nova balíček jejich programů samostatně navíc nebo pouze samostatně  :D
Zřejmě Skylink není O2 a nemá tohoto obchodního ducha jako O2.
Víte vše vázat na metalické linky není zrovna něco extra.vše závisí na ústřednách a připojení a stačí překopnout v Praze kabel a máte smůlu ! programy vám nehrají  :D  to je paráda  ;D  Skylink je na tom o poznání lépe a toho je Nova TV vědoma tak pro to zatím nechce jen tak zadarmo dávat Skylinku.
Samozřejmě by ráda obchodní model O2 aby Skylink pojmul a využíval ho také.to je záměr zřejmě.je otázkou jestli Skylink na to přistoupí či nikoliv.
Je jasné že jde o programy Nova v HD to by chtěl Skylink také ale ne za cenu předraženou ale rozumnou a to Nova TV nemá zájem  ;)


"Skylink je na tom o poznání lépe a toho je Nova TV vědoma tak pro to zatím nechce jen tak zadarmo dávat Skylinku."

Proč by měla Nova dávat něco Skylinku zadarmo, když ten na tom následně nekřesťansky a neoprávněně rýžuje. Až Skylink zruší SERPO , tak až potom si může něco nárokovat zdarma. Copak Skylink platí distribuci určitých programů a tím veškeré náklady spojené ze svého. Skylink nemá stejné podmínky jako např. freeSAT, DIGI a podobně.

10
Televizní stanice a jejich program / Re:SlovakSport TV2
« kdy: 06. 07. 2015, 10:34:40 »
Klídek s těmi vykřičníky, nebo Vám z toho rupne žilka.

Váženy provokatére, v prvé řadě se uklidněte vy sám: Ptal jsem se Vás něco nebo to bylo adresované na vaši osobu, že se ozýváte??? Ani jste tu to té doby ani nebyl, tak se laskavě uklidněte, neprovokujte a nevyvolávejte hádky ať následně nemusí někdo volat 155 právě k vám.

Typický český člověk a také moravský, slezský a slovenský člověk který by chtěl mít vše absolutně zadarmo a nedej bože aby o to někdy přišel a pak to musel platit.

PS. Předem Vás upozorňuji že na vaše další provokace osočování a vyvolávání hádek už nebudu reagovat!!! 

POTREFENÁ HUS GÁGOCE, ŽE? Evidentně vidím, že jste se našel .


11
Televizní stanice a jejich program / Re:SlovakSport TV2
« kdy: 06. 07. 2015, 08:53:44 »
Nevím proč se tady všichni rozčilujte, protože kdo má opravdu zájem sledovat Slovak Sport TV2 bez omezení, tak má za určitých podmínek možnost nadále. Slovak Sport TV2 v placených kabelových TV jako je např. UPC jede nadále a to bez omezení, tak jak tomu bylo před datem 1.7.2015. Já osobně bývám přímo v centru krajského města na východní Moravě a díky genialitě ČTÚ a ČRa nemám vůbec žádnou možnost tento Mux RS8 sledovat. Místní vysílač nemohu sledovat díky geniálnímu umístění vysílače který pokryje maximálně 50% samotného krajského města. Druhy vysílač ze sousedního krajského města bych mohl normálně přijímat pokud by ČTÚ nevybralo kanál (za souhlasu ČRa) který je rušen silným slovenským vysílačem na stejném kanále který je řádně zkoordinovaný dle GE06 a to ještě přitom nevysílá ani s plným povoleným výkonem. Další možnost by bylo ze strany ČRa vybudovat pro druhou polovinu centra samotného krajského města opakovač atd. když původní stanoviště nikdy nepokryje samotné město ale jen maximálně polovinu a vysílač byl za ČSSR dostavěn hlavně pro dokrytí města a pro okolní města a dědiny.

Závěr je takový, že pokud někdo chce Slovak Sport TV2 sledovat nadále bez omezení a má možnost nějakého kabelu kde tento program je, tak stačí jen zaplatit a může se dívat nadále!!!


12
Díky. Ale s takovou si už další rok Plustelku nepředplatím.

Co si tak napřed zakoupit pořádnou televizi nebo zařízení. Mě to jde pořád úplně stejně a nevidím žádný problém se zvukem po přechodu z mpeg.

13
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 01. 05. 2015, 10:33:54 »
Dajto bylo dnes asi mezi 10:20 až 10:25 z DVB-T odstraněno.

14
Proč jen tak malý výkon 1kW a není třeba výkon 5kW jako u Radíkova který taky koliduje s Krížavou? Zase budu bez příjmu RS když tak malý výkon. Radíkov nemohu přijímat kvůli Krížavě, pokud by byl vybrán třeba kanál 43, 60 nebo 58 (pokud by to bylo možné jako jedno frekvenční síť s Tlustou ze Zlína), tak by nebyl problém. U Radíkova za určitých podmínek mohli možná použít ještě kanál který se kryje s Javorinou pokud by bal potlačen signál na Slovensko a nerušil tam jejich signál.

15
Satelitní digitální vysílání (DVB-S) / Re:RTVS HD na satu
« kdy: 16. 04. 2015, 23:09:18 »
Především je podstatné že namísto překřikování se přes média na téma kdo za to může, což je naprosto stejné jako v politice, sednou k jednomu stolu a začnou jednat. Doufám že horké hlavy konečně postupně vychladnou.


Nejlépe by RTVS udělala, to že by jim dala souhlas jen za té podmínky že programy RTVS pojenou úplně na všechny karty registrované pro Slovensko i když na nich nebude uhrazeno SERPO. RTVS zvolila rozhodně lepší přístup než ČT a to aby si zájemci udělali kartu ČT z karty Skylink která stála nemalé peníze, když se již nově karta ČT nedala pořídit. Česká televize měla vydat novou edici karet ČT za cenu do 600 Kč jako původně nebo je koncesionářům rozesílat na požádání jako u RTVS. Programy ČT a RTVS by měli jít automaticky na všechny registrované karty Skylink i bez SERPA!!! Od začátku co se zavedlo SERPO jsem zastával ten názor, že ČT měla požadovat vyřazení veškerých stanic ČT pokud jejich příjem bude vázán na zaplacení SERPA. Platforma Skylink je obyčejná zlodějna co chce vše brát zadarmo a následně na to vydělávat nemalé peníze!!!

Stran: [1] 2 3 ... 13