Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - sikula 83

Stran: [1] 2 3 4
3
ok, ale v tomto případě se nejedná o starší plazmu, ale o model 2014, tam jsou taky problémy, co jsem gůglil jinde, tak jsou majitelé vesměs spokojeni. Ale jestli je nějaké lepší 42 - 48 LCD v této ceně, tak sem sním...

Plazmy se dělají většinou od 50" , a to je světe div se s nástupem HD obrazu ideální velikost do běžného bytu. Při ctění pravidla koukací vzdálenost = 2x uhlopříčka televize. U SD vysílání to je 2,5x až 3x uhlopříčka.

Vámi vybraná Plazma je několikanásobně kvalitnější než co za stejnou cenu a velikost můžete pořídit LCD s LED podsvícením (abych byl přesný pro rejpaly).
Nebojte se strašení "vypálení loga" či "červených pixelů" , pro první existují takzvané čističe (pokud už na to dojde, problematika je hojně k dohledání na internetu, žádný problém) a to druhé se ani nestačí projevit neb si mezitím koupíte novou. LCD má nižší trvanlivost než Plazma a nikdo o tom nemluví. Můžu vám zaručit že těch pár let co vám bude sloužit si užijete normální obraz plný kontrastu, plných barev a detailů. Věřte mi že přepálený obraz jako ho produkují LCD fakt nehrozí.
To je můj názor.
To není žádné strašení, ale bohužel tvrdá realita. Prostě Plazmy od LG se nepovedly, takže jejich nákup lze rozhodně nedoporučit a pokud už nějaký plazmový televizor, tak Samsung. Navíc pokud to má dotyčný jenom na DVB-T mazanice, tak ani nepotřebuje plné HD, ale v pohodě si vystačí s 1024x768, což koupí v 51" za cca 11.000Kč (Samsung PS51E450).

Mám tedy opačnou zkušenost. Sice plazmy LG měly barevný šum, ale dá se to vyřešit SW panelu. Navíc toto bylo u plazem vyráběných před více jak 4mi lety a starší. Novější mají již automatickou korekci aby k tomuto nedocházelo. A plazem Samsung s barevným šumem jsem viděl skoro víc, než LG a nemám informace o tom, že by se to dalo opravit (narozdíl od LG).

4
Televizory / Re:Zbělání obrazu.
« kdy: 11. 10. 2014, 01:24:34 »
Výše popisovanou závadu způsobil IO v T-CON boardu.V autorizovaných servisech to znají a mění board.

A v neutorizovaných mění levněji IO.

5
Televize ve vysokém rozlišení (HDTV) / Re:Prima HD
« kdy: 21. 10. 2013, 16:59:14 »
Už tam to logo HD zase je.

6
O serveru DigiZone.cz / Re:DigiZone.cz na veletrhu IFA
« kdy: 22. 07. 2013, 15:47:42 »
1, OLED TV
2, Implementace kodeku H.265 HEVC v příjmových částech TV, případně zda bude pro stávající DVB-T2 TV upgrade na tento kodek.

7
No a dnes jsem jim tam volal a skoro půl hodiny jsme o problému hovořili,potvrdil mi pán,že na tom stále pracují a údajně si myslí,že něco vylepšili,to co mohli a většina přístrojů tak nemá problém.To jsem mu ale vyvracel,že podle mě téměř k žádné změně nedošlo,navíc jsem mu oznámil,jak se projevuje RS 7,že i ta má shodné problémy.Jinak prý bylo období,kdy nestačili odpovídat na telefonáty ohledně trhání obrazu.Dokonce mi popsal,jak se chová ariva co mají,nevím ale typ a proti ní je prý technisat nebe a dudy.Takže je to na delší dobu než to odhalí,kde je v signálu chyba,musí to prý hloubkově prozkoumat.


Asi s tím fakt něco dělají. V Praze, na místě, kde dopadá na anténu signál ze 2 vysílačů, se už načte tabulka NIT, takže už to jde naladit na dalších přijímačích, které ji pro naladění potřebují. Zatím ale pouze u MUXU4 k42, u REG7 k37 se NIT stále nenačte a také vykazuje větší chybovost.

8
A přidám ještě jeden poznatek související s chybami mux4. Týká se EPG: je-li text popisující ten který program rozsáhlejší než standardní rozměr obdélníku umístěném v dolní části obrazovky (televizory Panasonic 2010, 2012) a musí se posunovat, pak se velmi často stává, že se popis ani nedá dočíst, protože text neustále "vyskakuje" zpět do základní polohy. Tlačítkem DO jej sice lze opět posunout dolů, jenže ty návraty, tedy skoky nahoru, se zrychlují tak, že se prostě číst nedá. Pokud totožný popis programu (Nova) čtu v mux2, není s ním a nikdy nebyl žádný problém. A ještě - v EPG mux4 zcela běžně scházejí některé slabiky, někdy dokonce i celá slova,ač se jedná o zcela totožný popis jako v mux 2. Ale na to jsem si už po takřka roce zvyknul. To skákání textů v EPG se objevuje teprve až v poslední době, a dokonce se jsem to samé jednou zaregistroval i v případě RS7. Takže kde je chyba? Zcela jistě u výrobce televizorů Panasonic, že...

Ano, úplně to samé to dělá na Plazmě LG 50PK950 (dlouhý popisek v infu o programu neustále skáče na první stránku). A na multimediální stanici LG MS450H jde EPG na aktuální den, když se ale přepne na další den, je tam správné EPG pár vteřin a pak tam naskočí to samé, jako je na aktuálním dnu, takže nepoužitelné. (obojí přeladěno, tím to není). Praha k42 Ládví.

9
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 17. 05. 2013, 16:43:02 »
A na jakých to je přístrojích?Je vidět,že i HD programy mají problémy.

Konkrétně to dělá na Plazmě a Multimediálním rekordéru LG.

10
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 16. 05. 2013, 23:31:08 »
Můžete prosím zjistit ten GOP také u Novy HD a u programů v Reg síti 7 (ČT HD atd.)? Na některých zařízeních dochází k občasnému rozpadu do kostiček na HD programech, zejména při změně scény (signálem to není). Už to jednou Pařízek ještě u ČT 1 HD v MUXu 4 opravoval, ale po nějaké změně to začalo dělat zase a už to nikdy dohromady nedali.

11
Televizory / Re:Problém se zvukem u starých filmů
« kdy: 27. 12. 2012, 16:32:10 »
Dobrý den,
rodiče mají televizor LG 22LG3050 a mají tam takovou chybu.
U starších filmů jim na nováckých programech (nova, cinema, fanda, etc.) přestane u starých filmů jet zvuk. Vždycky na začátku filmu, a pak při reklamách. Zbaví se toho tak, že přepnou na jiný program a pak zpátky, ale to se mi nezdá, nevíte čím by to mohlo být?

Díky za odpověď.

Jediným řešením je aktualizace SW http://www.lg.com/cz/podpora-vyrobek/lg-22LG3050#software_panel

12
To si děláš srandu?? Pokud tomu nerozumíš, tak se nezapojuj! To z tvého odkazu není koaxiální kabel, ale "pokus" o koax. kabel! Stačí si přečíst ty rádobyparametry v tom odkazu! Navíc má vnější plášť z PVC a nikoliv z PE, takže se o žádný venkovní kabel nejedná!

Sorry, že jsem se zeptal, myslel jsem, že od toho to tu je. Zvlášť, když u toho kabelu všude uvádějí, že je pro venkovní použití. A když si jeho parametry http://www.koaxial.cz/software/datakoax3_2010.xls srovnám s tím Nordixem, tak jsou na tom prakticky stejně, kromě toho opláštění. A prostě podle obyč logiky, je na ven bílá barva lepší než černá (méně se do ní opírá slunce).

13
Když už se tu řeší ty kabely, co RG-6U/64FA (RG-6U/64FA PVC UV)?

http://www.gme.cz/koaxialni-kabely-75r/rg-6u-64fa-p651-319/
14
Ano, také jsem to včera zpozoroval. Při rychlé změně scény drobné rozkostičkování.

15
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 28. 09. 2012, 02:06:07 »
Možná navýšili výkon. Chtěl jsem to vyzkoušet, ale momentálně je K44 na Praze východ úplně mrtvej. Asi už jim to stihlo shořet.

Stran: [1] 2 3 4