Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Luboš Valenta

Stran: [1]
1
Digitální rozhlas / DAB Plzeň - anténa, instalace
« kdy: 11. 01. 2016, 13:04:36 »
Dobrý den,

Pořídil jsem Panasonic SC-PMX70BEG kvůli přehrávání ze spotify přes Bluetooth. Když už ho mám, chtěl bych využít DAB. Na střeše mám DVB-S a DVB-T antény rozvedené do 4 zásuvek po domě. Chtěl bych doinstalovat DAB anténu. Otázek mám jako laik několik:
1. Dá se něco vůbec chytit v okolí Plzně? (Konkrétně Vejprnice).
2. Jakou DAB anténu zvolit? Dá se použít jedna anténa zároveň na FM?
3. Je možné signál sloučit s DVB-S a DVB-T a dále to rozvést do koncových zásuvek?

Děkuji za případné rady.


2
Tak v porovnání s HD hokeje na olympiádě to teď opravdu byl výrazný rozdíl v obraze. Ale co, hlavně, že byla výhra, ne? Doufám, že příště už bude HD standard.

3
JJ, viděl jsem upoutávku na Eurosportu.

4
Tak jestli to bude v nativním HD, tak se divím, že na to ČT nijak neupozorňuje (kromě toho, že řeknou na ČT4 a ČT HD). Tak trochu jsem doufal, že by to v HD dát mohli, vybavení na to mají a co jiného by už měli v HD natáčet a vysílat.

5
Televizory / Re: spotřeba Plasmy neo pdp panasonic
« kdy: 22. 04. 2010, 17:32:45 »
Já mám 106 cm Full HD plazmu Panasonic TH-42PY70FA (rok výroby bude asi 2007) a průměrná naměřená spotřeba po desítkách hodin provozu kolem 240 VA. Bohužel můj měřák neměří skutečný výkon ale jen zdánlivý, takže přesnou spotřebu nevím, vím jen to, že určitě není vyšší než uvedená naměřená zdánlivá. Pro zajímavost udávaná spotřeba od výrobce je 486 W. Režim mám normální s trochu sníženým jasem i kontrastem. Mezi námi, podle mě je obraz v režimu dynamický nekoukatelný. Z toho hned bolí oči.   

6
Televize ve vysokém rozlišení (HDTV) / Re: Fotbal na ČT v HD
« kdy: 21. 04. 2010, 14:30:12 »
Na kabelovce UPC to bylo v podstatě kvalitativně stejné jako Nova Sport HD. Schválně jsem přepínal mezi SD a HD ČT 4, a ten rozdíl byl opravdu markantní.

Tak jasně, mezi ČT 4 a ČT HD byl markantní rozdíl, jen jsem čekal o něco víc. Po zkušenostech z jiných přenosů (např. motogp na nova sport hd, to bylo parádní).

7
Můžou i nyní přepínat klidně desetkrát denně, ale museli by splnit podmínku, aby neustříhli pořad. Tzn. je pro ČT nejjednoduší přepnout jednou denně, při nějakém čase podle kterého složí program tak, aby byl konec pořadů synchronní. Původně chtěla ČT vysílat na HD jen nativní pořady s upoutávkami mezi nimi. Jenže potom by tento program musel být šířen v celé DVB-T síti a na to není kapacita (jednalo by se o pátý kanál, tyto upoutávky nejsou v žádném z dosavadních kanálů). Myslet si o tom můžeme co chceme, buďme aspoň rádi, že nativních HD programů na ČT postupně přibývá (např. dokumenty v pátek nemají chybu).

8
Televize ve vysokém rozlišení (HDTV) / Re: Fotbal na ČT v HD
« kdy: 21. 04. 2010, 14:08:10 »
Na Panasonic TH-42PY70FA pohyb mazaný, obraz ne úplně ostrý (v porovnání s Premier League na Nova sport HD nebo olympiádou na ČT HD) - skylink.

9
Televize ve vysokém rozlišení (HDTV) / Re: Fotbal na ČT v HD
« kdy: 21. 04. 2010, 11:26:52 »
díval jsem se na Inter-Barcelona  ČT HD 20.4.2010 jak přes satelit, tak na 64K z Olšanské. Stále mi připadalo, že vysílají max. upscalované HD, ne native HD. Obraz native HD jak na Nova Sport HD, tak Eurosport HD mi subjektivně připadá výrazně lepší. Nevíte někdo technické parametry včerejšího přenosu v porovnání ?

Mně to přišlo něco mezi upscalingem a nativem. Jakoby některé kamery byly SD a jiné HD, ale bylo to vysíláno s nějakou kompresí. Obraz se při pohybu dost mazal a ani statické scény nebyly příliš detailní, zvláště záběry do hlediště. Bohužel Ariva 200 co mám neposkytuje technické informace o vysílaném programu, takže víc nevím. Jinak zvuk AC3 docela ušel, jen občas mikrofony nestíhaly při hlasitějším zvuku a pak to bylo zkreslené.

10
Televize ve vysokém rozlišení (HDTV) / Re: Fotbal na ČT v HD
« kdy: 21. 04. 2010, 07:55:05 »
Ale nemohu si pomoci kvalita HD přenosu Nova Sport HD specielně u PL je hodně špatná-velmi časté mžikové rozmáznutí obrazu a zdaleka ne všechny přenosy z této soutěže jsou v native.Dnešnímu přenosu na CT1 HD z LM nemám co vytknout-takhle nějak by to asi mělo vypadat.

Teda já si nemůžu pomoc, ale v porovnání s Premier League na Nova sport HD se včerejší Ligou mistrů vychází lépe ta nova sport. Obraz byl mázlý, záběry do diváků mi přišly jako upscaling. Byl jsem kvalitou obrazu zklamán. Ale každopádně to vypadalo lépe než SD. Tak doufám, že to bude příště lepší. Píšu o satelitu. Olympiáda vypadala řádově lépe.

11
Televize ve vysokém rozlišení (HDTV) / Fotbal na ČT v HD
« kdy: 16. 04. 2010, 07:21:35 »
Včera jsem viděl upoutávku na ČT, že semifinále a finále Ligy mistrů a Poháru UEFA bude v nativním HD! Velmi milé překvapení.

Stran: [1]