Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Patrik Chrz

Stran: [1]
1
Je nutné si uvědomit, že satelitní a klasický pozemní signál se šíří různými způsoby.
U pozemního signálu je třeba dbát pouze na jeho kvalitu a sílu (u DVB-T je mnohem důležitější ta kvalita), tedy kvalitu kabelů a případných zesilovačů (neplatí, že čím silnější zesilovač tím lepší, spíše je nutné se zaměřit na nízký šum, v oblastech se silným signálem je možné se obejít i bez zesilovače.

U satelitního signálu je to něco jiného - pokud chceš mít všechny zásuvky nezávislé, znamená to, že "co set-top-box to separátní LNB (taková ta krabička co je "vystrčená" na rameni před parabolou)" nebo mít LNB co je schopná obsloužit více set-top-boxů. Ke každému satelitnímu přijímači je nutné vést separátní kabel.

http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1705&t=1084440&sid=

2
Analogové vysílání / Re: UPC a Analogový signál
« kdy: 06. 02. 2011, 09:29:27 »
UPC poskytuje 3 služby. TV, Internet, telefon. Za každou se platí  ;D
Nabízí i různé balíčky, kde jsou služby levnější, než nakupované zvlášť. Pak má ještě speciální nabídky, pokud má člověk trochu vyjednávacích schopností.
Takže můžeš zkusit na UPC zavolat a třeba zkusit, že Internet zrušíš, pokud ti k tomu nepustí ještě alespoň analog :). Můžou (a nemusí na to přistoupit).
Naopak k základní TV nabídce dávají nyní zdarma pomalý Internet (tuším 1/256). Záleží na tom jak rychlé připojení potřebuješ.

3
Na stanice z tohoto multiplexu vůbec nekoukám, tak jsem si jaksi nějak nevšiml, že ho už nenaladím. Chtěl jsem se kouknout na Public TV a najednou zjišťuji, že celý multiplex nenaladím. Děje se něco?

4
Já teď koupil ten doporučovaný STB za 7 stovek v Bauhausu a měli tu i několik antén - aktivní, pasivní. Překvapilo mě, že v tom železobetonovém monstru bez problémů chytali signál na jednu z vystavených pokojovek - za pětikilo. Dal jsem se do řeči s prodavačem, doporučil mi ještě jednu - prý je ještě lepší (takový černý obdélník), prý ji má sám doma. Výhodou je, že zboží je možné do určité doby vrátit. Nakonec jsem ale anténu nepotřeboval, po troše laborování jsem chytl všechny programy na pasivní bič, co jsem kdysi dostal spolu s koupí TV.

5
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: DVB-T MPEG4
« kdy: 23. 04. 2010, 12:17:32 »
Já na TV, co neumí MPEG4 tyto programy zachytím, naladím, ale slyším jen zvuk.

6
PC jsem včera koupil i s těmi Win XP, levnější počítač s licencí jsem na netu nenašel. Anglické Windows tam byly nainstalované a celkem svižně to běhá. Doma jsem krátce zkoušel ladit ten DVB-T tuner a zatím bez antény (s kusem drátu) mi to nic nechytlo. Jinak se zdá že TV pojede i s tou onboard grafikou. Jakou na příjem použít anténu? Dala by se nějak využít stará anténa z televize? Na střeše jednu nepoužívanou máme.
Záleží na lokalitě. V práci jsem bez problémů chytal všechny čtyři multiplexy na dodávanou cca 12 cm anténu, doma mám na balkoně "dvojbič", co jsem kdysi dostal spolu s koupí TV a stačí to jen tak tak (nechytnu čtvrtý multiplex). Někde ti pokojová anténa nestačí a je potřeba použít venkovní. Také ne každá anténa je vhodná na příjem všech kanálů, takže záleží na tom, na jakých kanálech jste chytali před tím. Každopádně za zkoušku nic nedáš.

7
Nepoužívám úplně aktuální verzi Kaffeine, ale 0.8.7. Nastavit nahrávání přes EPG umí, ale to probouzení ne (možná to ale už umí nejnovější verze). Sledovat dvě stanice zároveň samozřejmě jde, ale to jen v rámci jednoho multiplexu (protože na kartě je jen jeden čip). Dokonce jde nahrávat "neomezené" množství stanic, pokud jsou všechny v jednom multiplexu. Nahráváš Novu a Primu a sleduješ Cool :).
Nahrávání z více multiplexů Kaffeine umí, pokud má TV karta více tunerů (nevím, jestli by to šlo z více připojených karet najednou). Já mám MSD digivox DUO a ze dvou multiplexů nahrávat můžu. Kaffeine je dokonce připraveno dokonce na tři tunery.

8
Pokud nepotřebujete aplikaci s fullscreen režimem a ovládáním pomocí DO, ale chcete normální aplikaci pro přehrávání TV v PC s linuxem, doporučuji Kaffeine.

Umožňuje kaffeine kromě načasování nahrávání přes EPG taky uspávání/probouzení počítače tak, aby počítač nebylo třeba nechávat zapnutý? Co jsem linux/kaffeine před lety zkoušel, tak možnosti kaffeine naprosto nesplňovaly takto běžný požadavek. Podobně chyběla funkce sledování dvou programů zároveň a vůbec chyběla možnost komfortního ovládání. Pořídil jsem proto program DVBviewer ;)
Mám Kaffeine na Linuxu. Probuzení neumí, sledování dvou programů zároveň taky ne, i když to jde obejít. Umí 1 sledovat a jiný nahrávat (i jsem nahrával 3 najednou - mám dual tuner, takže ze dvou multiplexů). No a klidně si můžu na disku otevřít ten aktuálně ukládaný v jakémkoliv přehrávači videa. Jen nějak nevím, na co by mi to bylo.

9
Na proléznání Internetu a nahrávání DVB-T vůbec nejsou potřeba Windows. Mám na mém notebooku (před 3 lety kupovaný za 10 000 Kč) Linux a bez problémů DVB-T přijímám.
Konfigurace: Celeron 1,7 GHz, 2 GB RAM, 120 GB HDD, grafika integrovaný Intel, tuším X3100.
Takže docela vykopávka. Příjem DVB-T SD zvládá bez problémů i 2 pořady najednou (mám dvoutunerový USB tuner MSI Digivox DUO). Při třech pořadech (ze dvou multiplexů) už se začínají objevovat kostičky, ale to může být taky anténou, mám ten signál jen tak tak (klasický dvojbič bez zesilovače).
Na HD to ale nestačí, tedy alespoň ne na přehrávání, nahrávání je možná v pohodě (nemám možnost porovnat, ale když pustím už nahraný pořad v HD, tak se seká o hodně míň, než ten přehrávaný rovnou z vysílání)

Jestli použít starý nebo nový počítač - těžko říct. Je třeba mít na paměti, že při nahrávání bez rekomprese zabírá hodina vysílání asi 1,5 GB a starší počítače nemívají zrovna velké disky. Další věcí je spotřeba. Když si dnes vyberu nějaký levný úsporný počítač (např. nějaký netbook, nettop, htpc,...) tak bude mít nižší spotřebu než ekvivaletně výkonný starší počítač. I kdyby byl rozdíl jen 100 W (jako že často může být i několikanásobný), tak si na sebe velmi rychle může vydělat. Kdyby např. běžel 24/365, tak to dělá 4300 Kč / rok (ten rozdíl).

Ještě levnějším řešením je klasický set-top-box s nahráváním, v Protonu mají aktuálně jeden GoGen za 999 Kč (plus si k tomu koupit externí HDD nebo flash disk). Spotřebu neznám, ale tyhle přístroje se pohybují kolem 20 W, když započtu dlouhodobý průměr (tedy "idle" a "zátěž" dohromady), měl by se člověk dostat na jednotky wattů.

10
To, co tam nalil výrobce, viz etikety na obrázcích (první příspěvek). Whisky/whiskey(irská), gin, tequilla, vodka a metaxa. Obsah od 0,5 l do 1 l, některé i se skleničkami (viz obrázek).

11
Pro jistotu zopakuji - jsou to dvě poptávky.
1) obyčejný i bez mpeg4 a možnosti nahrávání, stačí když bude fungovat s mojí nebo dodanou anténou - 1 lahev
2) super splňující náročnější požadavky - 2 lahve

12
To si děláš srandu ne?
Proč? Někdo může mít doma STB, který už nevyužije (koupil si novou TV s DVB-T). No a já zase mám alkohol který jsem dostal a který rozhodně sám nevypiju. Tak by z toho mohla být oboustranně výhodná výměna.

13
Set-top-boxy / Vyměním STB (chci) za něco tekutého (mám)
« kdy: 15. 04. 2010, 08:17:22 »
Hodil by se mi STB pro druhou TV pro rodiče, ale nějak se mi nechce ho kupovat :). Tak jsem zauvažoval nad výměnou :D Mám nějakou "sbírku" a alkohol téměř nepiju, tak mě napadl oboustranně výhodný obchod.
Potřeboval bych ho ale nejdřív vyzkoušet - bydlím v Praze u stanice metra Pankrác, takže jedině pokud je někdo ochoten přijet na místo.
Ideálně i s anténou (mám nějaké pasivní, ale nevím, jestli by to dostačovalo) a scart kabelem.

Za super kvalitu (STB s možností nahrávání po USB a podporou MPEG 4+ kabel + anténu + USB disk o kapacitě aspoň na 2 hodiny záznamu)  bych pusil ty lahvinky i dvě .
Nabídka je zde: http://mobilforum.mobilmania.cz/moderatori/finexpert/patrikchrz/chlast.jpg

Stran: [1]