Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Jan Přibyl

Stran: [1]
1
Tak u mne problém vyřešen  - ač na to nikdo nesahal a nic se neměnilo oproti stavu kdy to běhalo, na vině byl jeden z propojovacích coaxů mezi set top-boxy - otestoval jsem je jeden po druhém a na jednom z nich se v TV zhoršil dost příjem - co se mu stalo je mi záhadou, ale hlavně že to běhá  :D
Nicméně brácha stále beze změn, všechno má při starém, jen koupil novou telku - DVB-T1 mu běhá jako dřív (tuším kanály 41, 53 a 59 v Praze), z DVB-T2 kanál 31 na hraně (kvalita 70%) a 26 už zlobí (kvalita děsně lítá). Co by to tak mohlo rušit netuším, ostatně jsou to dva kanály co nejdou optimálně - signál z Plzně jde zezadu a Cukrák z boku úhel 40%, takže proč by do toho měly zasahovat i když jsou na stejném kanálu. A jak říkám - nezlobí jen jeden kanál, ale dva a oba jsou nižší.
No nic, nezbyde než zkusit Cukrák, odborníka či pokus s jinou anténou, ale do hlavy mi to nejde...
Každopádně díky za rady  ;)

2
Též jsem si myslel, že nižší frekvence budou pro nás znamenat výhodu jelikož se lépe šíří, tak mne tohle překvapilo. Nicméně tady si dvě televize se vším bez potíží poradí, jen u kanálu 31 z Ústí ukazují o něco slabší sílu než kanál 50 (40kW vs. 100kW). Set top box kanál 50 aktuálně síla/kvalita 50/80-100, kanál 31 nedává (40kW) a ztratil i kanál 33 (100kW) což už mi přijde dost drsné, v březnu v mrazech to běhalo krásně. U bráchy je fakt přímá úměra - vyšší frekvence = stabilní signál, tzn. kanál 26 zlobí, 31 na hraně a kanál 53 100% kvalita. A ladí to přes TV tuner, nikoli set top-box jež obvykle mají slabší kvalitu příjmu. Antény máme oba dva zhruba takové, kupované v posledních letech:
https://www.alza.cz/fuba-dat902b-lte-d2146175.htm

3
Začaly mne teď děsit ty nízké frekvence DVB-T2 – já i brácha máme standardní a vcelku novou směrovou anténu bez zesilovače (které mají menší ziskovost na nízkých frekvencích jak jsem se dočetl) a v tomhle počasí se mi tu u Prahy (Středokluky) přes STB úplně ztratil kanál 33 z Ústí (Buková hora) kam se PS11 finálně přesune. To samé kanál 31 PS12 – v březnu to běhalo s kvalitou 70-100%, nyní ani ťuk, tady mi nepomůže ani plný výkon vysílače (40 vs. 100kW) když ani 33 nefunguje při 100kW. Tunery ve dvou televizích to zvládají bez potíží, set top box (Evolveo Omega) s horším tunerem extrémně ne. A brácha u Prahy (Chýně) s novou TV teď řeší Žižkov kanál 26 (PS11) – kvalita mu lítá 10-70%, síla 80%+. Kanál 31 (PS12) se stejnou sílou mu drží kvalita na 70%. Vše na vyšších frekvencích mu běží. Vzdálenost k vysílači má asi 17km, DVB-T1 mu dosud běhalo bez problémů na všech třech televizích co má jelikož tam jede na kanálech 41 a vyšších. Si máme zase pořídit klasická síta či co?  :)  Oba máme ještě možnost stočit to na Cukrák - brácha to má 17km a já asi 25km (oproti Bukovce 60km), ale v minulosti se mi Bukovka osvědčila jako stabilnější, je tam čistčí výhled.

4
Já plazmu zmíněnou na začátku mám 6 týdnů doma a naprostá spokojenost. Jediný její problém je jistá "flekatost" světlé barvy, typicky bílé např. při hokeji, což dle různých diskusí je potíž plazem při větších úhlopříčkách a zejména u levnější značky jako LG (ale jiné plazmy už nejsou) - jinak barvy, kontrast, černá a posvícení za ty peníze paráda, takže pokud nepitvám zastavený světlý obrázek a prostě to používám na TV vysílání či DVD/BD, s obrazem naprostá spokojenost.

5
Jako 50Kč za článek je fakt nehoráznost a provokace, to nedám ani za půjčení kvalitního filmu! ČT platím 135Kč měsíčně a co vše mi za to nabídne. Pochopil bych 50Kč předplatné na měsíc, nicméně ani to bych já osobně nezaplatil :-)

6
Set-top-boxy / Re:Rozmazaný SD obraz na STB Zircon T2 HD
« kdy: 09. 09. 2013, 07:49:38 »
Tak bohužel možnost "auto režimu" na výstupu tento STB nemá  :P To jen pro případné zájemce. Nicméně rozmazání SD obrazu není zas tak úplně tragické.

7
Set-top-boxy / Rozmazaný SD obraz na STB Zircon T2 HD
« kdy: 29. 08. 2013, 07:06:38 »
Obraz SD kanálů je v pořádku, ovšem jak jsem nastavil na výstupu 720 či 1080, je najednou obraz SD kanálů nekvalitní (rozmazaný, neostrý), pro kvalitní obraz SD kanálů musím navolit 576 výstup - na HD ready plazmě (1024x720) jsem u HD kanálu (Nova HD tuším z muxu4) nepozoroval rozdíl kvality obrazu ať jsem na výstupu nastavil cokoli (ale nemám FullHD TV).
Logicky ale myslím, že když nastavím výstup 576p, nedostanu na HD kanálu maximální možnou kvalitu obrazu nebo ne?

Jinak ještě - anténní průchodka (loop) - když je STB on, TV má signál (přes vlastní tuner), když je v ale STB off (v pohotovostním režimu), TV signál ztratí - tzn. průchodka funguje jen když je STB zapnutý?! Fakt nechápu  :P

Stran: [1]