Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - sartori

Stran: [1]
1
Nejde jen o ČT. Datové toky Novy nebo Primy v SD jsou taky mizerné.

CBR 5,6 Mbit pro MPEG2 SD (v pripade Primy) mi neprijde jako uplne mizerne. Zalezi samozrejme na enkoderu...

2
Každopádně by solidní kabelový operátor měl mít kvalitu obrazu u česko-slovenských stanic vyšší, než u satelitního nebo pozemního vysílání.
Mohl by, ale nemá. O ČT HD již řeč byla. Mizerné jsou ale i datové toky SD verzí, které nejsou o moc lepší než DVB-T.

Zrovna CT je vyjimka, maji jeden headend a na nem vyrabi spolecny obsah pro satelitni, terestrickou i IP distribuci.

3
Již delší dobu uvažuji, které vysílání je nejkvalitnější. Pozemní vysílání jsem vyřadil hned, jako nejhorší na poslední místo. Nejen nabídkou, ale i vlastní kvalitou. IPTV je předposlední, má však nespornou výhodu týdenního archivu kvůli kterému se dá sledování akceptovat. Zbývá satelit a kabel. Doma sleduji převážně vysílání ve formátu DVB-C. Na dovolené jsem byl nucen týden sledovat české satelitní vysílání a nebyla to žádná hitparáda. Pokusil jsem se nafotit stejný záběr na TV na dovolené a pak doma. Bohužel nemohu použít plné rozlišení kvůli povolené velikosti přílohy, ale zejména světlé rozhraní mezi košilí a klopou ze satelitu obsahovalo místo plynulé linie pilku jako kráva. Snad to bude vidět.
Teď bych se chtěl zeptat, jestli je to tak normální. Nemám možnost se podívat na české HD satelitní vysílání. Mám však UHD televizi, tak teď nevím, jak moc je to zdrojovým signálem a jak moc to vylepší upscale do 4K.   

Já bych na tom moc nedumal. Většina kabelovek přejímá svůj obraz ze satelitního vysílání a proto nemohou mít lepší obraz jak satelitní vysílání.

Nemate pravdu. Primarni zpusob distribuce je dnes IP a pro vetsi operatory je nabor ze satelitu spise doplnkovou zalezitosti.

4
Satelitní digitální vysílání (DVB-S) / Re:Antiksat
« kdy: 09. 04. 2015, 22:37:03 »
Satelitní pozice 16°E je velice nevyrovnaná. Jde o to co si Antik pronajal a jakým výkonem to ve finále pojede. Na tom nic nezměníme. Zbývá jen čekat.

Antik si nic nepronajal, jde o whitelabel sluzbu Telecomu Austria. Parametry transponderu uz tu byly, sluzba bude pouze v h264, parametry statmuxu jsou klasicke - cca 2 Mbit avg pro SD, 6 Mbit HD. Sifrovani - Conax (Contego), dostupne budou STB i CAMy, pochopitelne parovane.

5
Jestli se nepletu tak hlavním distributorem TV po IP je Nacevi. Někteří fanoušci satu ani kolikrát nevědí, že jejich signál je primárně veden z tv studii po optické síti v IP protokolu a potom v různých centrech je vysílám dál tedy i po satelitu.
http://www.nacevi.cz/resitel.htm

Ne, tak tahle cerna dira na penize s kanaly AMC nema opravdu nic spolecneho ;-)

6
Primarni distribuce kanalu AMC je po IP... DVB-S je jen zaloha a to jen v nekterych pripadech.

7
Píšte jako by se jednalo o samotnou ČT1 ;-) Ale nebojte, Fanda je v nabídce Moravianetu už od pátku.

8
Odkladiště / Re:ANGA Cable 2012
« kdy: 15. 06. 2012, 11:27:37 »
Co chcete slyset... bylo to mensi nez loni, nektere zajimavosti se na stancich taky nasly (neverejne demo Motoroly napriklad), bylo mozne si primo popovidat s product managery ruznych zarizeni...

9
Existuje nejaky duvod proc by se toto tema melo probirat na Digizone? Jedna se o obycejnou kradez.

10
Televize ve vysokém rozlišení (HDTV) / Re: Titulky u ČT HD
« kdy: 09. 08. 2010, 09:47:31 »
Ono u HD uz se v normach s teletextem nepocita, jedina moznost by mely byt DVB titulky.

11
Prosím o vysvětlení, proč dojde DVB-T signál z MS v Jižní Africe do Německa o 3 sekundy dřív než k nám. Nebo záleží na přijímači?Děkuji.

Nejvic zalezi na zpracovani signalu, trasa bude mit stejne zpozdeni pro vsechny. Ty 3 vteriny odpovidaji zhruba prubehu jednim enkoderem.

13
Jakou máte zkušenost s HD programy v nabídce digitální kabelové televize UPC? Konkrétně mě zajímají filmové kanály Filmbox HD a HBO HD. Zdá se mi, že Filmbox HD má kvalitnější rozlišení.

Nechtěl jste otázku položit trošku jinak? Rozlišení je stejné (1080i), lišit se může kvalita zdroje a použitý enkodér. U Filmboxu je to Tandberg a cca 15 Mbit, HBO HD je na tom z pohledu bitrate o něco hůř - max 14, avg 9 Mbit.


Stran: [1]