Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - ludekfilm

Stran: [1] 2
1
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 16. 07. 2016, 17:54:25 »
Dobry den, bude TV s dvbt2 kodekom h265 vediet spracovat kodek h264 ? Dakujem

Bude H.264 podporovat, nebo by alespoň měla i když si nejsem jist, zda skutečně každá. Nicméně potíž je v tom, že některé televizory na tomto kodeku - při přehrávání přes USB - zlobí a dochází k mrznutí obrazu. Přitom HEVC přehrávají (alespoň mé testovací kousky) bezproblémově. Zatím jsem nezjistil proč, resp. nedostal smysluplnou odpověď.
Osobně se domnívám, že problém je ve schopnosti TV (platí i pro multimediální centra atd) zpracovat profily s vysokým datovým tokem (level). Proto např. i moje TV LG (UF7707) nepřehraje některé demo v 264 nebo 265 formátu, v návodu v TV jsou uvedeny meze přehrávání těchto formátů. Na to by obecně měli odpovědět zdejší fundovaní odborníci.

2
Doplňuji, že se jedná většinou o video formát 264 (AVC). Pro video s HEVC mám staženo několik testovacích demo souborů. Jenom připomenu že soubory s velkým dat tokem (high level) jak 264 tak 265 mi zatím PC nepřehraje plynule (zejména pro 265 mám malý výkon procesoru i grafiky) a rovněž TV LG si s některými extrém dat toky také neporadí.

3
Většinou je obraz na 4k TV pokud je zdrojem FHD pořad výborný, u SD programů to většinou bývá přijatelné zobrazení bez patrného rozmazávání (obraz má jen mírně menší ostrost) a subjektivně není horší než na původní (dokonce menší HD televizi) čehož jsem se obával. Výjimečně ale některé starší digitalizované či jinak upravované filmy (většinou na ČT1HD) mají plochy v pozadí pokryté "stříbrnými blikajícími hvězdičkami" (možná nějaký digi šum nebo nevím co to je) a pak je obraz na SD kanálu lepší i když je v obraze už patrné "rozmazání".
Jinak 4k dokumenty (příroda, města) stahuji z Youtube ale 4k video downloaderem.

4
Jenom k upřesnění mojí zmínky o návštěvě. Jde o kamarádku-přítelkyni a na TV se ráda dívá na sport nebo programy které nejsou v pozemní DVB-T dostupné. Sám se "učím" sledovat obraz i s těmi pruhy, ale ostatním TV divákům bych to nechal na jejich rozhodnutí a nic jim nevnucoval, jak je tady na fóru obvyklé.

5
Na programech SD obraz 4:3 roztahuji (návštěvy totiž nesnáší černé pruhy po stranách). Pro HD programy už sám používám originál rozměry, asi to tak je správně.
Ale jen technický dotaz: na nové LG televizi (pro návštěvy) už mi nejde na HD kanálech formát 4:3 "přijatelně" roztáhnout tak, jako to šlo na staré TV Sony?

6
Televizory / Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« kdy: 19. 11. 2015, 13:55:18 »
Nevím zda 4k Tv musí umět HEVC (pro příjem z tunerové části), přece se dříve uvádělo, že některé TV umí HEVC ale jen z USB nebo možná HDMI vstupu. Jak je to opravdu?

7
Set-top-boxy / Re:PVR pro HEVC
« kdy: 13. 03. 2015, 14:13:50 »
Díky za upřesňující odpovědi. Přechod na 4k ale bude pro mne asi finančně nepřijatelný, mimo nové TV a změn v PC bych musel inovovat i receiver. Používám jej na audio reprodukci a video signál (nyní ve fullHD) přes něj jen prochází (můj model ale 4k video nepropustí).

8
Set-top-boxy / Re:PVR pro HEVC
« kdy: 13. 03. 2015, 13:17:25 »
"Jinak mi přijde docela srandovní stáhnout si film ve 4k, pak ho s vypětím všech systémových zdrojů dekomprimovat a finálně zprasit zobrazením na obyčejné Full HD televizi"
Vážený já jsem se ptal jak do budoucna samozřejmně v případě TV 4k, jaké musí HW PC parametry aby bylo vše OK a na to mi neodpovídáte.

9
Set-top-boxy / Re:PVR pro HEVC
« kdy: 13. 03. 2015, 10:34:35 »
Je to trochu jiné téma a to ohledně vybavení PC pro přehrávání stažených 4k videí. Chápu, že bych musel mít jinou grafickou kartu (GTX 550 Ti to určitě neumí v rozlišení 4k), ale co procesor Intel Core i3 2100 (3,1 GHz) by 4k zvládal, nebo jaké jsou požadavky na ostatní vybavení, aby PC 4k videa zpracoval a pomocí HDMI je posílal do TV. 4k s HEVC požadavky na PC sníží (pro nižší datový tok) nebo je to mýlka?

10
Nebylo by možné rozdělit ten seznam na celoplošné a regionální (s poznámkou, který region pokrývají) a při doplnění čísel MUX by byl seznam vynikající.

11
Tak musím opravit, původní vlastnosti EPG u TV Sony. Ve skutečnosti je na šest dní zobrazen jen přehled programů, ale vlastní informace o pořadu nejsou už přístupné u programů, které budou cca za 4 hodiny od současného stavu. To je teda bordel a teď řekněte je to problém TV nebo UPC, když to dříve chodilo (i když příšerně pomalu)?

12
Na TV Sony 5 let staré, se zobrazí EPG na 6 dní, 7. den ale bez informací. Jinak rychlost zobrazení info z EPG je na mé TV zoufalá, někdy i několik desítek vteřin. Rozsah informací je někdy různý, což je asi záležitost UPC (resp. někoho, kdo jim ty informace do DVB-C zapisuje). Např. některé info slovenské (i když je film s českým zvukem), některé info zbytečně rozsáhlé a pak useknuté, přičemž bych rád na začátku hlavně krátké info o žánru, původu, pořízení (režiséru a hlavní postavě .....) a pak stručný popis děje.

13
Kinodistribuce a vysílání filmů v TV spolu souvisí v tom smyslu, že TV vysílání použije (převede do TV signálu resp. zdigitalizuje, nebo dokonce i vyčistí) ale bohužel nekvalitní kopii filmu. A tomu právě nerozumím, proč se nepoužije kvalitní filmový pás a ne nějaká mnohokrát použitá odřená kopie. Je to o ceně, nebo už ty originály filmů neexistují?

14
Já teda měl za to (a co taď uvedu jsou informace pocházející od někdejších pracovníků kinofilmu, nebo jak se ta organizace dříve jmenovala): nahraný film (originál) je zkopírován na několik kopií ze kterých jsou dále udělány kopie na promítání do kin a tyto kopie jak prochází v určité hyerarchii kiny jsou samozřejmě časem poškrábané a také poslepované bez mnoha políček. Origimální film je uzavřen v trezoru a nepoužíval se a práva k němu vlastní resp. vlastnila snad půjčovna filmů. Takto to prý chodilo dříve, pokud se mýlým nebo mám nepřesné údaje, prosím pamětníky o opravu. Ale jak je to teď a co se stalo s originálním filmem, proč je poškrábaný podle dikuzí na tomto fóru, tak to moc nechápu.

15
Děkuji za některé náměty, až na tu radu s tou anténou ve vánočním stojánku. Rád bych věděl jestli by to takhle někdo udělal, navíc ve velmi malém bytě. To proč se příjem více MUX neřeší pomocí STA je jednoduchý, nikdo z ostatních pár bytů se na tom nechce podílet a pro jediného důchodce je rozšíření STA velice nákladné. Pokud se nepovede situace vyřešit s minimálními náklady (filtrem LTE), jsou ostatní vhodné způsoby (kanálové zesilovače atd) drahé a bude se muset zmíněná důchodkyně spokojit s menším počtem kanálů.

Stran: [1] 2