Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Milan Pantůček

Stran: [1] 2 3 ... 9
1
Televizní stanice a jejich program / Re:Sváteční ČT
« kdy: 01. 01. 2016, 21:08:44 »
Nevím jestli se mnou budete souhlasit, ale já už jsem znechucený neustálou nostalgií po socialismu v podání ČT1. Na Štědrý večer Pelíšky (předchozí Štědrý večer taky), na Nový rok hned dvojblok Fair Play a Občanský průkaz. Jako kde se tahle nostalgie po socíku furt bere? Prázdný krámy, na všechno fronty, vyjet maximálně do Maďarska, Polska nebo NDR, když si veřejně něco řekl, bát se jestli tě někdo nepráskne, atd. Po tomhle bychom měli mít nostalgii ??  >:(  V televizi dva programy plný propagandy.  >:(
Myslíte, že sousedi s vyjímkou Slovenska, kde běží Jak jsme hráli čáru, vzpomínají na minulý režim? Ani omylem: ARD - Místo činu a premiérová švédská kriminálka, TVP - Johnny English a Bond.  A to vybírám pro srovnání jen veřejnoprávní stanice.   
To není nostalgie po minulém režimu, ale připomenutí toho, jak to tady vypadalo. Měli by se na to povinně dívat hlavně ti "mladí komunisté", kteří to nezažili a mají vymyté mozky od starších soudruhů, jak tady byly samé "jistoty" a pořádek.

2

Jako za komoušů, kdy bylo zakázané ladit zahraniční stanice.... Doufám že to takhle nedopadne.

To bylo za protektorátu, kdy na ladicím knoflíku radiopřijímače bylo kolečko s výstrahou a odstraňovaly se obvody pro krátké vlny.
Za komunistů zakazovaly zelené mozky v kasárnách ladit západní televizní stanice (doma je ti samí určitě přijímali). Od 70. let se u průběžně laděných tunerů už nedaly ostranit "nevhodné" kanály. Někde jsem četl ve vzpomínkách na vojnu, že se to řešilo nějakou zaplombovanou krabicí přes ladicí knoflíky. Já osobně jsem se s tím nesetkal, sloužil jsem na středním Slovensku.

3
Přísroj mám 7 let. Před pár lety se objevil tento problém:
Většinou až během přehrávání filmu (všechny formáty) z ničeho nic vypadne obraz i zvuk, objeví se velmi jemné zrnění obrazu, čas na displayi dál běží, dá se pausnout. Po několika desítkách sekund (pokaždé to trvá jinou dobu) se vše vrátí zpět. Hlavní problém je, že poslední dobou je přístroj pro přehrávání filmů vlastně nepoužitelný, protože se to stává i v menu a např. během prvních 10 minut přehrávání i 3x po sobě.
Setkal jste se někdo s tímto problémem? Možná je to nějaká maličkost - nahrát jiný Firmware,...
Děkuji za pomoc.
Po tolika letech provozu je nutno udělat "generálku", tj. prověřit napájecí napětí, vyměnit nefunkční kondenzátory ve zdrojích a očistit všechny desky.

4
Moje zkušenost je následující: Panasonic 50ST60 videa přehraje, nejde posuv a pauza. Obraz viditelně lepší, než do konce roku. Satelitní přijímač OCTAGON 1008G+ video nepřehraje vůbec, do konce roku bylo vše v pořádku.
Video lze zastavit i znovu spustit, ale nejde zrychleně posunout vpřed ani vzad (na časové liště je počáteční i koncový čas stejný - 23 hodin). Vzhledem k tomu, že u vysílání Slovenské televize to funguje normálně, musí být chyba na vysílací straně.

5
Skylink / Re:Nejde mi nova hd
« kdy: 08. 05. 2014, 14:16:40 »
nova HD uz nevysila
Nevysílá v DVB-T, v DVB-S2 ano.

6
Skylink / Re:Skylink zdražuje od 1. 10.
« kdy: 04. 09. 2013, 21:20:13 »

Odkud je ta tabulka? Na webu Skylinku nic takového není.

7
Tak trochu pro odlehčení: Číňané oznámili, že mají propagandistické letadlo,
které dokáže převzít kontrolu nad nepřátelským vysíláním - http://zpravy.idnes.cz/cinane-maji-nove-letadlo-propagandy-d6w-/zahranicni.aspx?c=A130719_110836_zahranicni_aba#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main
To uměl už Rumburak.

8
TV Grundig se musí přeladit (naladí se dvě pozice Barrandova, jedna s infotextem o nutném přeladění). STB Evolve a PC karty Technisat AirStar se přeladit nemusí.
Záleží zřejmě na tom, které identifikátory streamu si příslušný SW ukládá u naladěných programových pozic.
Z ohlasů od známých vím, že u někoho to přestalo fungovat až ve středu kolem poledne. Nicméně výše uvedený STB a PC karty fungují bez přeladění.

9
TV Grundig se musí přeladit (naladí se dvě pozice Barrandova, jedna s infotextem o nutném přeladění). STB Evolve a PC karty Technisat AirStar se přeladit nemusí.
Záleží zřejmě na tom, které identifikátory streamu si příslušný SW ukládá u naladěných programových pozic.

10
Set-top-boxy / Re:Jaký HD set top box.
« kdy: 11. 05. 2013, 22:24:48 »
Dříve v tomto vláknu jsem uvedl svoje zkušenosti s následujícími DVB-T STB:

SYNAPS THD-2856+
- Chipset Sunplus 1502
BENSAT 130HD
- Chipset Sunplus 1502
BENSAT 120HD
- Chipset Mstar 7818
ARIVA T65mini
- Chipset Mstar 7818
Di-WAY 200HD
- Chipset asi Sunplus 1502 nebo obdobný od stejného výrobce

Nově mohu přidat zkušenost s modelem Ariva T650i.

Tento model používá jiný chipset a tuner než Ariva T65mini a Ariva T65 a sice nejnovější chipset Ali M3801. Výrobce opatřil tento STB vlastním uživatelským rozhraním, které graficky překonává konkurenci.

Co se funkcionality týče, box proti konkurenci navíc umožňuje:
- Připojit externí Wifi modul s chipsetem RALINK, lze tedy  využívat služby jako YouTube a podobně
- Nastavovat parametry obrazu - ostrost, jas, kontrast, systost
- Je osazen novým tunerem s chipem MxL303, který lze softwarově nastavit i pro podporu DVB-T2 (tento box to ale neumožňuje)

Box běží na frekvenci cca 600MHz, disponuje 128MB RAM.

Ostatní možnosti včetně logiky ovládání nevybočují z běžného standardu. Lokalizace do ČJ je výborná, výborný je i obraz. Upscale na 1080p funguje kvalitně.

Už to vypadalo, že se jedná o ideální volbu, kdybych nezjistil následující problém:

- U multiplexu 4 docházelo u kanálů Telka, Fanda a o něco méně i Smíchova k pravidelnému pozastavování (zadrhávání) obrazu při výrazném pohybu na zobrazené scéně. Nova HD z téhož multiplexu byla zcela bez chyby. Když jsem provedl nahrávku vysílání, které obsahovalo výše zmíněný nedostatek a tuto nahrávku přehrál na jiném STB (DI-WAY 200HD), nahrávka byla přehrána bez chyby. Při přehrávání na T650i vykazovala nahrávka stejné zadrhávání obrazu, jak při příjmu z éteru. Je tedy jasné, že jde o nekompatibilitu dekodéru MPEG2 přijímače s MPEG2 vysíláním multiplexu 4.

Je vysoce pravděpodobné, že chyba není na straně přijímače, ale na straně nedodržování norem v rámci multiplexu 4, ale je faktem, že DI-WAY 200HD tyto problémy nemá. Zřejmě si poradí i s odchylkami mimo standard. Bylo by zajímavé zjistit, jestli tento problém je společný všem přijímačům s chipsetem Ali M3801.
http://forum.digizone.cz/index.php?topic=1857.msg43770#msg43770
Další nestandardní chování se projevuje tak (TV Grundig), že při zvoleném programu z multiplexu 4 se značně zpomalí přepínání programů a také zobrazení tabulky EPG a pohyb v této tabulce.

11
...na K46 z Bohunické nemocnice byl někdy po novém roce navýšen výkon na 10KW,tak že by Vám to mělo jet takhle stabilně.
Jojo. Nedávno (při příležitosti spuštění "kanálu 47" jsem otočil anténu (malinká YAGI) na horizontální polarizaci a přesměroval ji z Barvičové na Jihlavskou (je to u nás jen pár stupňů rozdíl). Mux 4 mi teď jede ještě líp jak dřív a naprosto v pohodě chytnu na stejnou anténu i ten "mux 1a".

Ale mám takový zajímavý problém.

Na třech TV v domácnosti (SONY + 2x Panasonic) mi jede mux 4 bez problémů. Na jedné TV (Telefunken) se nepravidelně v intervalu zhruba každou vteřinu "sekne" Fanda. Na mžik se zastaví obraz i zvuk a pak to zase pokračuje dál. Jsem přesvědčen, že to dříve nedělalo. TV jsem resetnul a kompletně znovu naladil, ale nepomohlo to.

Jsem laik, ale předpokládám, že to není signálem, když Telka, Smíchov i Pohoda jede dobře. Není tu někdo zkušený, kdo by se podíval, jestli třeba z té Jihlavské něco na Fandovi "nesedí"?
Já mám problém na obou PC přijímačích Technisat AirStar (mám jeden USB a jeden v PCI slotu). Obraz se v pohyblivých scénách zcela rozkostičkuje. Dělá to na programech Fanda, Smíchov a Telka, na programu Pohoda jsem to zatím nezaznamenal. Zjistil jsem ale, že je to záležitost SW a kodeku. Zmíněné přijímače používají DVBViewer a CinePlayer Decoder Pack. Když jsem zkoušel použít ProgDVB, jede to v pořádku, stejně tak záznam přehraný na jiném SW. Ale od toho 2.května museli něco změnit. Třeba je to něco podobného, jako byly příliš dlouhé délky GOPů u multiplexu ČT a analyzátoři streamu něco objeví.

12
Skylink / Re:Nové programy Skylink
« kdy: 28. 04. 2013, 10:12:26 »
Změn si data v podpisu! Viz:  "PL Mux 1,2,3 Opole Chrzelice (46,34,43k)", tohle přece už skoro týden neplatí!

Dík za upozornění,čekal jsem až Polsat přeladí mux4 na 43k.
Co s tím má společného Skylink? Nějak jste si spletli vlákno.

13
Při loňském stěhování na periferii Pardubic jsme řešili připojení k internetu. Zmlsaní kabelovou přípojkou z města a rychlostí 30Mbit/s jsme najednou řešili otázku, zda si vůbec budeme moci přes net pustit nějaké video. Nabídka providerů mimo velká města je tristní. V podstatě byly jen tři možnosti: Telefónica, která papírově garantovala 3Mbit/s, ale v reálu by to bylo mnohem míň, místní "wifičkář", na jehož síť si v diskusích na netu lidi neustále stěžovali, a místní metropolitní provider, který po Pardubících provozuje optickou síť, ale v naší lokalitě to řeší vzduchem. Nabídnul 5Mbit/s, víc není šance u nás sehnat. Zatím jsme zažili dva výpadky, které vyřešil docela rychle. Každopádně těch 5Mbit/s ani nezkoušíme napojit na televizi, je to strašně málo. Jaké jsou vaše zkušenosti - pokud jste tedy v lokalitách bez optiky či kabelové TV?
Chlape, vy jste neuvěřitelně neopatrný. Klidně na internetu roztroubíte, že se chystáte chovat drahé ptáky a jak je zabezpečit a navíc zde odhalíte, kde bydlíte.
P.S. Dům ale máte pěkný a zahradu za ním taktéž...
Já tady žádnou adresu nevidím. Nebo máte zmapováno, že pouze v jedné ulici v Pardubicích mají připojení 5 Mbit/s?

P. S.: O tom chovu ptáků se psalo v jiném vlákně.

14
Set-top-boxy / Re:Evolve Andromeda - zkušenosti
« kdy: 03. 04. 2013, 21:42:23 »
A mohu se zeptat, na jak velké části dělí Evolve Scorpio?
Scorpio dělí po 1GB. VideoReDo spojuje jednotlivé díly se 100% spolehlivostí bez jakýchkoliv sebekratších chyb. Aspoň teda u mě.
Scorpio dělí po 2 GB!

15
Dobrý den všem,
chtěl bych se zeptat na útlum, který je na rozbočovači.
Např. na tomto http://www.televiznianteny.com/rozbocovac-r2-homolog.-p12764.html je útlum pro každou větev 3,5dB znamená to tedy, že se jedná celkem o útlum 7dB? Otázka směřuje k tomu, že bych chtěl rozbočit signál a pokud by byl signál nepoužitelný, musím ho před rozbočovačem zesílit o 3,5dB, nebo o 7dB?

Díky za vyjádření
Jaký útlum celkem? To počítáte jak Ministerstvo vnitra chybovost podpisů v peticích!
Vždyť je to napsáno jasně - útlum je 3,5 dB. Rozdělením signálu na dvě poloviny se sníží signál teoreticky o 3 dB, 0,5 dB jsou přídavné ztráty.

Stran: [1] 2 3 ... 9