Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Xmux

Stran: [1] 2 3 ... 30
1
Když zahustí, zahustíme taky  :D

2
A k nám přišla bouřka ve středu a nic se nestalo :-) ani nové anténě :-)

3
@ Xmux:
A máš ověřeno co z které zásuvky leze? Protože je to celkem chaos... co výrobce a typ, to nějak jinak.
Když už jsme objevili snad jedinou zásuvku, od Alcadu, která má ofiko DAB (rozuměj VHF III) na výstupu RADIO, tak jsme zjistili že toto pásmo je jako jediné utlumeno o 10dB :-D Na koncové zásuvce... nepochopím.

S ÚZ je to jako se vším ostatním :-) na p..u :-) Každej pes jiná ves a když to chceš vědět, musíš si to změřit, jinak víš lautr houno. Ale ve standardní zásuvce musí být v TV výstupu VHF. Co a jak je novýho a jak je to vybastlený jinak než měřením nezjistíš, dneska uz se nedá věřit nikomu a ničemu, lžou komplet všichni. Měl sem u mě 11 ÚZ, strojek bratru za 260 Kč. Udělal sem stožár, dal antény, změřil měřákem signál před zásuvkou a za zásuvkou - a všechny sem je vyhodil! Koax jde přímo do aparátu, max přes rozbočovač VHF/UHF. Jednu sem tady vyhrabal, tak sem to změřil. Je to koncová zásuvka TV+R+SAT útlum 1dB. Výsledek? Katastrofa. Přijatelný akorát tak to VHF, na 107MHz menší útlum na TV výstupu než na R. Asi miliontá kopie z dob, kdy bylo ještě FM CCIR do 104MHz :-)))

4
Já jsem rád, že se Xmux ozval. Dlouho bylo ticho, tak jsem už měl obavy. U mě se žádné superinverze neprojevují. Pouze u DAB mě přestal jet 5D z Vídně. To se stává, když stoupnou úrovně vysilačú na stejném kanále.   

Já furt cosi kdesi "kutím" :-) do toho spousta lidí se vyptává po mailu i telefonu na kde co, tak toho času není :-)
A navíc mě to psaní vůbec nebaví :-)
Teďka sem "dokutil" (jelikož Pokr furt p...val, že si nemůže jednoduše do ÚZ zapojit co potřebuje) různý "adaptéry" k účastnickým zásuvkám :-)
Co a kdy budu "kutit" dál, nevím :-)

5
Javořice na to na balkoně frčí jak divá :-)
Na Jauerling je to furt málo :-)

6
Kosočtverec z 20Y 2148 s překlápěním polarizace na dx dvb-t2 už je taky rozdělanej, ale toho času je furt málo :-)

Času furt málo, tak sem to spíchnul na zkoušku aspoň neotáčecí :-)

7
Abysme se "vrátili" aspoň trochu k původnímu tématu, tak Velká nad Veličkou je docela oříšek, kterej místní "montér" s prodejnou elektra, kterej téměř celé dědině napral na střechy dvě 80cm logpery a na půdě to strčil do dvou uhf vstupů AM797 evercon s konstatováním, že to stejně bude blbnou, že dvb-t2 je na pi.u, to nemůže dát. Zaechovaný je to tam statečně kojál-děvín, a praděd, na kterej jedinej je tam "vidět" a je těsně za OI, K26 drtí nejstatečnějc :-)
Ale udělat to jde, i když je to prozatím sloučený dvěma hybridama :-)
A stojí to nějaký koruny :-)

PS: Pro Thresil, 2640 si nechali taky, zatím to prdli babičce o cca dvě ulice dál (nevím přesně kde, už bylo 8 večer a tma) na půdu, vyměnili kondík ve zdroji a hrajou taky. Pařízek prej babičku nezajímá, že na šlágr se.e :-) což sem se dost divil :-)

8
Kdyby bylo nejhůř, dám to spočítat 5 metrů nad dokonalou zemí a theta 87 stupňů a hned mám nejvíc ze všech :-)
a pořád nelžu :-)
Když Alcad u MX-047 udává 15,5 dBd a mě to dává o decibel víc, tím pádem je to tedy 16,5 dBd a to je tedy 18,6 dBi tak to
i tomu výpočtu futr odpovídá :-) Takže je to s tím udáváním zisku všelijaký :-)

9
Hlavně, že je mír a máme vakcínu :-)
A kdyby se to v tom novým roce přece jen podělalo,
tak ať to má aspoň lehký průběh
(jak psal omar, ať mu nekradu "slogan")
:-)

10
To je celkem zbytečný, to bys musel tunit každou anténu do každé přesné konkrétní instalace :-) tomu "dopomůže" jakž takž jen řazení antén nad sebou, tak jak to je na vysílačích.

11
Já to nijak moc veřejně aktivně neprezentuju, jelikož to už bych se z toho posr.l :-)  a neměl čas na nic jinýho. Už tak je v Čechám, na Slovensku i v Polsku "uživatelů" mých antén přes 200 :-) Kdo chce, vypátrá si a cestu najde.
K českým a slovenským (Lesay- unikom) zámečníkům, kteří 30 let skládají dohromady co kde obkreslili se vyjadřovat nebudu :-)
Stejně jako ke grafům zázračných zisků TAPek, co má Malý na e-shopu :-) . To je pro mě k smíchu a pro zákazníky k pláči.
Původně sem chtěl s nima nějak "kooperovat", když sem ale zjistil, co "ví" o anténách, tak mě to přešlo :-)
Super byla Chámerova hláška: Vališ "udělal" tapku do k48 že u té staré vynásobil délky a rozteče direktorů 1,2 , tak já to vynásobím 1,1 a mám to taky. Dál to komentovat není třeba, ne? :-)

DABkovou "řadu" už mám komplet: 9Y 1m, 12Y 1,2m, 18Y 2,4m, 23Y 3,5m, 25Y 4m,
na VKV 9Y 2m, 10Y 2m, 13Y 3m,
na UHF 2-metrovky pro skupiny kanálů  páteřních vysílačů (např. 2631 praděd, 2640 kojál, 4147 pařez, 2635 javořice,
3138 bukovka atpod.) kvůli echu,
"univerzálka" 1,3m 2148, to už dělám "ve velkým" :-)
Zatím mě to ještě baví (teď "řeším" průběh fáze na anténě), ale "velkovýroba" mě leze na nervy a užírá moře času.

https://www.facebook.com/XmuX-professional-antenna-systems-108736644016062


12
Pro představu jak je to s tím "určováním" zisku na obr. průběh zisku v dBi a vyzařovací diagram 2-metrovýho 9-tiprvku na VKV ve výšce 6m na reálnou průměrnou zemí.

13
spíš tak reálně +0,7dB a 1,2dB, ten "přírůstek" délky není tak velkej, aby to bylo víc a s dalším prodlužováním to stoupá ještě pomalejš. ty 3m mě připadají taková ještě "rozumná" délka a váha pro "normální" instalaci (prověřenou 40 lety pobytu supersoniků nebo 080 na střechách), pro "extremofily" už jsou jiný váhový a rozměrový kategorie :-) a já se vrtám spíš v dabu a uhf, vkv mě moc nebere.

14
Dík za ten soft, novou 4metrovou DABku už sem vypiplal k dokonalosti :-)

15
@XmuX: Ten zisk antény 13Y CCIR je v dBi nebo dBd? :)

 To záleží na tom, "odkud" se na to díváš :-)
Výpočet je ve Free Space (volný prostor) v dBi , ve výšce 6 metrů nad reálnou průměrnou zemí to je v dBd,
v 5 metrech nad mořskou hladinou to bude v dBd plus ještě 1 dB k tomu :-) vše je to odvislé od vodivosti a dielektrické
konstanty konkrétní země :-)

Stran: [1] 2 3 ... 30