Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Vít Sedláček

Stran: [1]
1
Set-top-boxy / Re:Evolve Andromeda - zkušenosti
« kdy: 16. 04. 2013, 06:25:21 »
Zdravím vespolek, teď odpovídám na otázku odjinud, ale se souvislostí na tuto diskusi... S radostí se dovídám, že existuje, či spíše existoval i jiný STBox (Optibox DVB-T FTA PVR Ready), který vytvářel soubory o velikosti 4 GB, já doposud mimo Evolve Galaxy na takový nenarazil… a pokud mohu tlumočit vyjádření technika-prodejce OMKO z ostravské pobočky firmy, na základě jeho pokusného nahrávání na nástupný model Galaxy, tedy na Evolve Arcadia, tak ten zjistil, že soubory jsou opět děleny na části menší než 4 GB, na velikost poloviční. Ještě jednou upozorňuji, že v tomto případě se nejedná o mé zjištění, ale o nález onoho technika, o kterém ale nemám důvod pochybovat. Ovšem webové stránky firmy nejsou zcela přesné, když avizují skladovou dostupnost modelu Evolve Galaxy. Já sám jsem si ho objednal, abych měl náhradní kus, pokud by se mi můj v budoucnosti pokazil… a po dvou dnech od objednávky mi volali, konkrétně onen technik, že model už nemají. Až pak po rozhovoru se jim podařilo ještě jeden kus zajistit… prý ho stáhli z výstavní plochy z Brna. Včera, když jsem si ho osobně vyzvedl, tak mi nedokázal vysvětlit, proč i přes to, na webové stránce je v Ostravě skladem… ale to už je jejich problém, já to píšu jen pro informaci pro případné zájemce.
 V každém případě jsem rád, že jsem ještě Galaxy sehnal, neboť ho budu používat asi neprodleně. Můj primární nahrávací systém, hardwarová PC karta TT-premium, která bezchybně nahrává cokoliv ze dvou muxů, tak ve druhých dvou, nevím proč, programy kostičkují… a nevypadá to, že by to bylo slabým signálem, když třetí mux evidentně slabší není. Na PC mi tedy kostičkuje i Prima Love, takže od 25. dubna se mi druhý STBox Galaxy opravdu bude hodit. Soubory z něho jsou v PC identifikovatelné jménem stanice a přesným časem nahrávky, jménem bohužel přímo nikoliv, nepřímo ANO v průvodním souboru „info3“. Jinak lze mi přímo napsat na mail „vit.sedlacek(za…áč)seznam.cz“.

2
Set-top-boxy / Re:Evolve Andromeda - zkušenosti
« kdy: 01. 04. 2013, 10:48:37 »
A mohu se zeptat, na jak velké části dělí Evolve Scorpio? Je zajímavé, že všechny modely (které znám) se od sebe poměrně výrazně liší. A to včetně vzhledu a chování menu.

VideoReDo jsem sice nezkoušel, běžně stříhám ve Womble, ale divil bych se, pokud by části spojil naprosto bez chyby. Ta chybová část není dlouhá, typicky cca 0,5 sekundy. Spojení pak vypadá tak: dobré snímky – poškozené snímky (kostičkují) – chybějící snímky – poškozené snímky – dobré snímky. Pokud to vyjde zrovna do dabovaného slova, tak může chybět i celé slovo. V podstatě se to poškození chová podobně jako slepka na filmovém pásu, z hlediska zvuku se to jeví prakticky totožně, z hlediska obrazu film na filmovém pásu nemá samozřejmě kostičky, jen chybějící snímky.

3
Set-top-boxy / Re:Evolve Andromeda - zkušenosti
« kdy: 31. 03. 2013, 20:44:20 »
Asi tak… ani 4 GB nejsou dostačující velikostí pro úplně všechny filmy, nicméně za situace, kdy ostatní STB (nevím, jak je to s Arcadií) dělí po cca 800 MB, 1 GB a 2 GB, je to skutečná výhra. Ano, Titanic by měl okolo 5 GB, to je pravda, ale pokud by ho vysílala Nova, tak se dá si pomoci malou fintou, kdy někdy v polovině filmu nahrávání ukončím během REKLAMY a neprodleně ho zapnu znovu, takže budu mít dva souvislé soubory, kde přerušení nahrávání během samotného filmu nedojde. Tato finta samozřejmě nejde použít u filmu vysílaného Českou televizí. V tomto případě, pokud by se jednalo o cenný film, tak by se muselo zdvojit nahrávání (druhým rekordérem, PC kartou) alespoň v místě okolo předpokládaného přerušení. Naštěstí takových filmů není přehršel, takže je to problém, ale už nějak řešitelný.

Bohužel, u těch STB to není primárně problém ve FAT32 / NTFS, neboť i když si flashdisk (mám ADATA Superior Series S102 Pro 32GB) naformátuji na NTFS, tak na velikost ukládaného souboru to nemá žádný vliv, STB to má uložené někde ve svém firmware jako danou velikost a nic ho „nepřiměje“, aby to změnil. Mám osobní zkušenost s těmito STB: Mustek DVB-210 (ještě bez USB), Strong SRT 5203,  Evolve Electra, Evolve Galaxy a Evolve Andromeda, v tomto pořadí jsem je i kupoval. A opravdu z těchto mohu doporučit jen Evolve Galaxy. 

4
Set-top-boxy / Re:Evolve Andromeda - zkušenosti
« kdy: 31. 03. 2013, 08:56:03 »
SetTopBox Evolve Andromeda zdaleka nedosahuje kvalit přijímače Evolve Galaxy, který je jasně ze všech, které jsem vyzkoušel, nejlepší. V čem? V rychlosti, přehlednosti, kvalitě obrazu a intuitivnosti ovládání. Dokáže přehrát nejvyšší počet nejrůznějších souborů, samozřejmě včetně MOVu (po nahráti posledního firmware). Ovšem pro mě nejdůležitější jedinečnou vlastností je ta, že nahrané soubory NEROZDĚLUJE!!! Každý jiný STB dělí nahrávky na cca 800 MB či 1 GB soubory, které NEJDE stoprocentně v PC spojit, a to ani v projektuX, takže Evolve Galaxy, který dělí až soubory větší než 4 GB je opravdu nenahraditelný.
 Je sice pravda, že při nahrávání můžete sledovat oproti Andromedě jen programy v nahrávaném MUXu, ale já už bych si, z výše uvedených důvodů, podruhé tento přijímač nekoupil. Přenos nahrávek do PC je pro mě naprostou prioritou. Bohužel, opět se ukázalo pravdivým pravidlo, že pokud se zjistí, že něco je dobré, tak se to přestane vyrábět… takže Galaxy už jde sehnat jen těžko a dráž než se prodával, když byl běžně dostupný. Zbývá se jen modlit, že nástupnický model  Evolve Arcadia bude rovněž dělit soubory po 4 GB, v jiných parametrech by snad horší být neměl, ale zatím jsem ho neměl možnost vyzkoušet. Pokud už ho někdo má, tak by již měl vědět, jak Arcadia dělí… a mohl by se podělit o tuto zkušenost, která se nikde, bohužel, oficiálně neuvádí.

Stran: [1]