Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - henryolik

Stran: [1]
1
Díky. Prostě, díky ;D
Natvaroval jsem koax do dipólu a všechno funguje! Takže by i taková malá anténa měla fungovat, nebo se pletu? ;D

2
1. Není
2. HD verze jsou v dražší nabídce, o tu ale nemám zájem, a že by přidali HD do základní? Vždyť v základní není ani digitální verze infokanálu, ta je v dražší. V základní je v analogu ;D Každopádně to zkusím, proč ne :) Ani by mě to nenapadlo. Díky za inspiraci!
3. Povolený naštěstí je, ale zatím mě žádný z poskytovatelů nepřilákal.
Drát být z okna může, protože ho nikdo nevidí, problém by nejspíš nastal tehdy, kdyby měřil třeba metr nebo dva. I tak ale drát neberu jako moc okrasný prvek, a proto hledám vzhlednější alternativu. A to hlavní: Je to zdarma, tak proč toho nevyužít ;)
Stačí mi pouze informace, jestli mi alespoň taková malá pokojová anténa stačí, když to chytnu, i když slabě, i na kus drátu.
Díky! :D

3
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Jakou anténu vybrat?
« kdy: 22. 02. 2019, 23:33:58 »
Tak jsem tu zas, po úspěšném sloučení k24 s kabelovkou jsem začal prahnout i po ČT v HD kvalitě ;D.
To znamená k26.
Na svůj současný drát chytám nějaké útržky signálu, jestli je to Krašov nebo Vraní vrch netuším. Když dám drát ven z okna a natočím ho do správné pozice, PS11, i když slabě, chytím. Problém je, že nejspíš nikdo (a domovník už vůbec) nechce mít z bytovky z okna čouhající drát a taky nemůžeme vrtat do fasády.
Moje otázka tedy zní: Jakou anténu vybrat, abych chytil Krašov/Vraní vrch na východním sídlišti v Tachově, aniž bych ji musel přivrtávat a při nejlepším aby byla i co nejmenší, nejnenápadnější a nestála celou výplatu? Stačila by taková (https://www.alza.cz/mascom-da-6350-d2167409.htm), nebo je zapotřebí něco lepšího?
Díky

4
Tak už to mám, měl jsem jenom špatně namontované konektory, nějak jsem si v té rychlosti nevšimnul, že jsem s izolací useknul i stínění. A ten proud šel z TV, z koaxu od kabelovky teď už nejde nic.
Díky za pomoc, omar3  ;)

5
Tak zle bych to neviděl, nejspíš jsem to vyjádřil moc expresivně ;D, zas tak silně to nekope. Ale je to nepříjemný, když se dotknu koaxu od kabelovky zároveň s koaxem do televize :)

6
Ono to má programy i na vyšších frekvencích, je to ale součástí dražší nabídky, kterou nejspíš nemá ani autor výše uvedeného webu, ani já, a je to nejspíš oddělené nějakým omezovačem vyšších frekvencí. Z toho důvodu je poslední kanál dost utlumen, šumí.
Slabým signálem kabelovky to nebude, nikdy s tím nebyl problém.
Ale z koaxu od kabelovky jde proud (a ne malý, kope to slušně ;D), z televize taky, tak jestli není problém s uzemněním? Jakože by se ty dva proudy "bily"?

7
Kanály a frekvence jsou tu: https://tachov.eu/ktv/
Úrovně jsou na všech kanálech stejné, kolem 90 - 100 %

8
Zdravím,
máme doma kabelovku, která vysílá v DVB-T a v analogu na VHF a chtěl bych ji sloučit s nedalekým vysílačem PS13 na k24. Koupil jsem tedy slučovač VHF + UHF (https://www.omko.cz/antenni-slucovac-vhf-uhf/). Všechno funguje až na k12, který skáče. Vteřinu mi TV ukazuje plný signál (kolik nebo čeho netuším, nemám na to přístroje), vteřinu nic. DVB-T2 chytám na kus drátu, vše kromě k12 funguje, pokud ho odpojím, k12 se chytne.
Věděl byste někdo co s tím?
Díky

9
Mám v kuchyni televizi, která umí jenom DVB-T a k ní se chystám koupit set-top-box, ale musí umět HbbTV a mít CI+ slot, kdyby náhodou Nova s Primou něco vymyslely, a taky by měl mít nějakou přiměřenou cenu. Zatím nic, co by moje požadavky uspokojilo neexistuje, a tak potřebuju nějak spravit MUX 3. Zajímavý je, že všechny ostatní MUXy z Krašova jedou na 100 %, jen ta trojka ne. Na rušení LTE to nevidím, to by spíš byl rušen k56, který ale funguje mnohem líp, přestože je nejdál a vysílá s nižším výkonem.

10
Dobrý večer, poslední dobou nám vypadává MUX 3 z Krašova (k52), někdy až tak, že nejde vůbec (hlavně večer). Všechny ostatní MUXy včetně přechodových a slabšího a vzdálenějšího MUXu 4 z Vodárny (k56) fungují bez problémů. Všechno to chytáme na anténu, která vypadá nějak takhle: https://eshop.100mega.cz/fuba-pasmova-27-antena-dat-912-lte-dvb-t-pro-venkovni-pouzti-potlacuje-pasmo-lte-zisk-16-5db_i158948.jpg a je nasměrovaná mezi Kr. a Vod., blíž ke Krašovu. Známý, který se prý zabývá televizemi už dlouho (taky nám to všechno zprovoznil a fungovalo to už snad rok), navrhuje, aby se anténa otočila na dle jeho názoru silnější, vysílač Vraní vrch, který ovšem nevysílá Pařízkovy muxy, vysílá slabším výkonem a pár km před domem je kopec. Vzhledem k tomu, že většina programů, na které se dívám jsou v MUXu 4 nebo RS7, popř. PS13 a celou dobu to fungovalo, až teď najednou to přestalo fungovat, připadá mi tato možnost naprosto nelogická. Možná by mohla být chyba někde v zesilovači, netuším, do rozvodů nemám přistup, ale na to by nejspíš zkušený známý přišel, ne?  ;D Tak tedy potřebuju poradit, čím by to nejspíš mohlo být?
Ještě dodám, že bydlíme v Tachově.
Děkuju všem  :)

Stran: [1]