Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Vladimír Dráb

Stran: [1] 2 3 ... 22
1
Tohle se na dálku spolehlivě radit nedá, když zesilovač máte, tak ho zkuste zapojit co nejblíž k anténě a uvidíte. Když neuvidíte :), chce to někoho s výbavou pro měření signálů, ať se ví kde je problém.

2
Já reagoval na poslední řádku Petra Svobody a dal jsem jednoznačnou odpověď. Tak nevím o co ti jde, že by nějaké psychické problémy?   

3
 Já se s tím neperu, změřím echa a vyřeším to. Nic mimořádného.

4
Dík za opravu, obecně by problémy být neměly, ale jak je zde psáno jsou.

5
Je to zřejmě ještě komplikovanější, echo v ochranném intervalu může být v různých vzdálenostech a různě silné, i na tom záleží které tv či boxy budou s daným signálem hrát. Já mám naopak nejhorší zkušenost s LG z jarní výrobní serie, kde pokud jsem echo v rámci ochranného intervalu nestlačil pod 24 db, TV signál ani nenašla. Naopak v tom místě hráli i levné STB. Něco zvládá lépe pre, něco post. Většina přijímačů to dle mě vzdává pokud je chybovost před viterbi na -2 a menší, i když MER je OK. To, že mám na měřáku echo prakticky využívám k jeho ovlivňování, vzdálenosti velikosti, nikoli k tomu, abych zjistil, že je v normě. Díky tomu se mi zatím podařilo rozchodit všude všechna zařízení. Ale je to fakt bordel.

6
Jo, to jsem si nevšiml, že jde jen o některé programy z muxu. Jinak používám AB CryptoBox 702T mini a žádné problémy nemám ani s HDMI CEC na TV Sony.

7
Že něco nehraje není žádný relevantní argument. Pokud nebude takový signál proměřen nelze usoudit nic. Z praxe po rekonstrukci STA je docela běžné, že některé přijímače signál zvládnou a nějaké minimum přijímačů v domě ne . Zpravidla se na tom podepíše echo, některé přístroje potřebují odstup síly echa až 25 dB, některým stačí 10db, záleží i na zpoždění signálu atd. Takže pokud to neumíte změřit nemůžete se pokusit těmto přijímačům vyhovět, nebo jen pokus -omyl. Mimochodem, jsou někde normovány parametry rušivých signálů (hlavně ECHO), které by měla přijímací soustava splňovat? Nikde jsem nic nenašel, takže se učím za pochodu co která značka zvládne a co ne.

8
V Praze od rána jedou K 23, K 26, K 31, K 40, K 42, K 46 a K 51. Ráno to bylo trošku chaotické, nicméně zhruba od 9 hod. běží tohle všechno.

9
Já si taky nedělám z prodejen půjčovnu, ale když zboží nesplňuje to, proč jsem si ho koupil, i když v popisu to vypadá, že ano, tak ho jdu vrátit. Přijde mi to normální a udělám to tak jednou dvakrát za rok.  Já jsem spíš reagoval na to, že jsi přemýšlel nad důvodem proč to vracíš, já řeknu při vracení pravdu a zatím to vždy stačilo. Mám pocit, že větší obchodníci jsou dnes někdy až překvapivě vstřícní. Možná to naznačuje určitý stupeň kultivovanosti jejich zákazníků, kteří tuto možnost nezneužívají, ale v případě potřeby využijí. A z té důvěry mám celkem radost.

10
Nějak nechápu, proč při úvaze o vracení hned vymýšlíš nějaký důvod. Přinesu do Lidlu, řeknu nevyhovuje mi a tím je vrácení vyřešeno.  A aby to nebylo jako propagace Lidlu, v Kauflandu jsem vracel nějaké radio a paní u info se ani nepodívala do krabice. Ptal jsem se ji na to a odpověď byla : máme přijmout zboží zpět a vrátit peníze, nemáme kontrolovat v jakém je stavu. Takže vymýšlet důvod proč něco vracím je dle mě nesmysl. Vždycky řeknu pravdu a nikdy jsem se nesetkal s problémem.

11
Starší verze bez problémů, novější bohužel opravdu nemá CEC. Starší verzi softveru jsem nenašel, Na CZC. CZ, kde jsem koupil se nedá mluvit s techniky, takže nevím jestli to ještě zvládnu upravit, budu hledat. Jinak dobrá  přehledná dálka s dobrým rozsahem a dosahem, běžné funkce pro majitele starších TV, víc od něj nepotřebuji, takže se starším spokojenost na Sony Bravia. Novější zatím nespokojenost. Třeba se to ještě vyřeší.

12
Dík za odpověď, konečně profík. Nikde se o tom nepíše, možná je tohle problém proč spousta lidí říká, že to s jejich TV nefunguje. Díky, díky, díky.

13
U Sony se to jmenuje Bravia  sync, nebo tak nějak, to jsem zapnul a Sony píše, že nenašel žádné zařízení pro společnou komunikaci. A jelikož se tato funkce na TV musí zapínat, jinak jako by nebyla, napadá mě jestli ji není někde potřeba zapmout i na tom boxíku, ale nenašel kde.

14
Tak jsem Cryptobox 702T mini zkušebně pořídil, bohužel s mojí TV Sony nefunguje, není náhodou tuto funkci nějak potřeba na STB zapnout? Nepřišel jsem na to jak, ale třeba jsem špatně koukal. Na TV jsem ji zapnul.

15
Ještě jednou to vrátím do popředí, jestli se někdo další ozve, zatím to moc nadějně nevypadá.  :(

Stran: [1] 2 3 ... 22