Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - ttinka

Stran: [1]
1
Podle prvního dotazu to byla zajímavůstka. Ale to co píšeš, to je na reklamaci. Jestli je tak udělaný i zbytek baráku, tak máš určitě i vzduté podlahy, odpadávající omítku i obkladačky a záchodem protéká horká voda namísto studené. A nebo je toto jediné zprasené? A to jsi platil nebo to na faktuře nemáš a když už ti dal developer „dárek“ zdarma, tak na něm ušetřil?

Tady uplně nerozumím v čem by měl být problém s tím, že jsou anténové kabely vedeny ve zdech? Dům jinak zprasený není, teplá voda ze záchodu neteče... :-). Jinak byl dům koupený až po dokončení, takže jsem neměl možnost do výstavby mluvit, ale po prohlídce člověkem znalým stavařiny nebylo shledáno vad, ale samozřejmě tento člověk nijak nezkoumal anténový rozvod... Zatím se nejvíce názorů shoduje na tom, že mi na střechu dali krám, tak milý krám zkusím vyměnit za pasiv a uvidíme, je to už asi poslední pokus, který jsem ochoten udělat svépomocí. Na různá měření signálů a buh ví co ještě už nemám znalosti ani vybavení.

Každopádně mě docela udivuje co je mezi anténáři nevraživosti, to bych tedy neřekl :-).

2
S těmi kabely to bylo asi špatně pochopeno. V bytě máme sádrokartonové příčky a veškeré instalace jsou vedeny za nimy. Co jsem měl zatím vyndanou tu jednu zásuvku, tak tam husikrk je, ale i tak by bylo asi hodně obtížné jeden kabel vytáhnout a protáhnout nový, trasu buhužel nevím. Zatím většina znalých poukazuje na mizernou anténu, tak zkusím objednat síto a jsem hodně zvědavý jestli to zafunguje.

3
Zatím se snažím pracovat s tím co mám. Anténa i kompletní domovní rozvod už byl v domě hotový, nedělal jsem ho a ani nenavrhoval, bohužel je to dílo developera co dům stavěl. Kabely ve zdech taky vyměnit nemohu, to by znamenalo rozkopání půlky bytu a to na tu televizi radši nebudu koukat :-). A anténu do každého pokoje také dát nemohu, znamenalo by to další průrazy zdí a to také není to pravé. Zásuvka u té staré TV byla podle mě špatně dotažená a stínění zasahovalo tam kam by nemělo a to jsem trochu upravil. Kabel co vede od rozbočovače k TV jsem zkusil propojením na přímo s anténou přes spojku a to funguje. Respektive na přímo s tou šupáckou anténou fungují obě TV, ale jakmile je v cestě rozbočovač, tak funguje jen ta nová. Bylo mi doporučeno vyměnit anténu za plzeňské síto s tím, že by to na mém místě příjmu (Říčany u Prahy) mělo fungovat i bez zesilovače. Nicméně mi pořád nejde do hlavy, proč když to jde přes ten rozbočovač, tak správně funguje jen ta jedna TV a druhá ne. Co jsem se dočetl, tak ty rozbočky mají úbytek pro každý výstup, tak kdyby zlobily obě TV, tak bych byl snad radši než když takhle zlobí jen jedna...

4
Zdravím a pokusím se o oživení tématu...

Aktuálně řeším problém s připojením dvou TV na stávající anténní rozvod v novostavbě rodinného domku. Na střeše mám aktivní anténu Maximum DA-6100 https://www.czc.cz/maximum-da-6100-venkovni-antena/193880/produkt, od které je sveden koaxiální kabel cca 7m do krabice kde je umístěný napájecí "injektor" (nevím jak to nazvat) pro anténu a za ním je pak 4-cestný rozbočovač s F konektory, ze kterého vedou kabely odhadem tak 15m max. do jednotlivých pokojů a tam jsou zakončeny zásuvkami s výstupem na TV, radio a SAT. Dále mám dvě TV, novější Samsung UE49KU6402 a starší Samsung UE32F5000. Novější TV funguje bez problémů, naladím cca 40 kanálů a obraz nijak nekostičkuje, nicméně když připojím do domovního rozvodu starší TV, tak na ní naladím jen cca 10 základních programů z prvního a druhého multiplexu a víc nic, i na obyčejnou pokojovku na této TV chytnu více. Po chvilce laborování s kabelem a mizerně zapojenou zásuvkou v pokoji se starší TV jsem usoudil, že problém bude asi v tom 4-cestném rozbočovači, takže jsem zkusil rozbočovač vyřadit a přes spojku spojit starší TV přímo s anténou a vše začalo fungovat tak jak by mělo. Na rozbočovači jsem zkusil proházet výstupy, kdyby náhodou byl třeba některý špatný... ale to také nepomohlo. Jako poslední pokus jsem zkusl rozbočovač nahradit nějakým starým 2-cestným, ale i to se chová stejně. Když dám na staré TV diagnostiku signálu u programů z jiného něž prvního nebo druhého multiplexu, tak vyskočí měřák jakési bit. chyby až na konec stupnice a signál je pryč. Myslím, že zakopaný pes je v tom rozbočovači, ale vůbec nevím co koupit, na trhu jsou toho kvanta... předem díky za jakoukoliv radu, už mi z toho začínají téct nervy :-/.

Stran: [1]