Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - thaischumi

Stran: [1]
1
ČT24 dnes v noci ve 4:05: neodpovídá čas uvedený na obrazovce a dle titulku Záznam z jednání PSPČR je ve skutečnosti Objektiv ČT24. Následovaly ve 4:06 Zajímavosti z regionů, pro změnu úplně bez grafiky (jen logo ČT24) a asi ve 4:18 se vrátil obligátní dolní proužek s headlines a hodinami, tentokrát už se správným časem.

Prostě zamrzla grafika celou noc (podle hodinek od 01:38) https://youtu.be/-RhNVvoWyC4

2
http://euro.e15.cz/archiv/ivysilani-ct-bude-provozovat-telefonica-1080850

A to je důvod proč není přípona HD u loga HD streamů ČT1, ČT2 a ČT Sportu, a nebo přoč ČT24 má ostřejší obraz než na DVB-T/C (jak na iVysilání tak na o2tv.cz)

3
Taky je otázka jaké je u sportovního přenosu zpoždění v DVB-T oproti realitě, dneska je všechno digitální a zakódování signálu nějakou chvíli trvá, je tam několik kroků, zpracování na sportovišti, distribuce k TV stanici, tam překódování do multiplexu, přenos k ČRa, vysílání a dekódování a zpracování TV přijímačem. Nedivil bych se, kdyby to i v tomto případě byly desítky sekund, ale to by člověk musel sedět s televizí na sportovišti aby to zjistil.

Až tak určitě ne. Rekl bych že to je jen kolem 10-12s

Zpoždění (latence) u digitálního zpracování a přenosu videa v reálném čase je způsobeno nejvíce tzv. bufferingem.

1. Signály z kamer + zpracování = 2s
2. signál z studiu na sportovišti => družice => TV studio = 2s
3. zpracování ve TV studiu = 2s
4. signál ze studiu => operátor => vysílač = 1s
5. signál ze vysílače => STB = skoro 0s u DVB-T/C
6. zpracování (dekódování) = 2s

Stran: [1]