Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - A B

Stran: [1]
1
Digitální rozhlas / Re:Má cenu kupovat?
« kdy: 22. 12. 2017, 12:06:16 »
I za plnou cenu není pro člověka, který je cílovou skupinou, co řešit. Nic levnějšího a přitom takto velice dobře funkčního a navíc se 3 letou bezproblémovou zárukou jako SIRD 14 se prostě alespoň u nás koupit nedá a svou roli zastane velice dobře a nanejvýš s pár snad až hnidopišskými výhradami. Samozřejmě to nemá na jedné straně na sestavu z komponentů (= pro cokoliv jiného než soustředěný poslech zbytečnost a zabírač místa) a na druhé straně na "jakýkoliv starý mobil s Androidem a aktivní bedýnky Genius" (= výrazně horší komfort). Ale to není ani ambicí tohoto přístroje. Když vím, že kupuju auto do města pro 1 člověka, přemýšlím taky úplně jinak, než když si kupuju rodinné auto pro velké cesty. Ale to zase neznamená, že si mám koupit skůtr, když i v tom městě prostě chci komfort auta. 

2
Digitální rozhlas / Re:Má cenu kupovat?
« kdy: 06. 12. 2017, 22:23:32 »
Že by měla citlivost u Chorus 3 hodnotu, kterou není radno zmiňovat? ;) Výhodu asi žádnou nezískají, ale na malém modulu je tam integrována spousta funkcí včetně wifi v obou pásmech, tak bych se opravdu nedivil, kdyby byl problém v rušení. Ony i celé vnitřnosti toho SIRD 14 jsou dost humpolácky udělané, což z velké části digitální technologie "unese" a navíc obligátní zdroj rušení v podobě napájecího zdroje je daleko mimo tělo přístroje. Na jiném fóru je například diskutován probém s tím, že wifi u někoho produkuje slyšitelné rušení audio výstupu. A řešení? Vypnout wifi a připojit se přes ethernet. Nebo přeuspořádat vedení některých kabelů uvnitř bedny. Což mne přivádí k nápadu porovnat FM příjem se zapnutou a vypnutou wifi. Příležitostně bych to mohl zkusit a poreferovat. 

3
Digitální rozhlas / Re:Má cenu kupovat?
« kdy: 06. 12. 2017, 21:41:18 »
Kde jsi přišel na to, že by v tom rádiu měl být platforma Venus Colour? To je podle webu Frontier Silicon platforma pro digital radio (tedy DAB+ a FM) a nikoliv pro smart radio (tedy navíc i USB, integraci do multiroom, ovládání přes externí aplikaci, internetová rádia a streamovací sužby, tj. i včetně internetového připojení ethernet/wifi = všechno to, co umí SIRD 14). Pro smart audio je právě mnou odkazovaný modul Venice 6.5, který je založený na čpiu Chorus 3 a ne Verona 2 s čipem Kino 4 jako u Venus Colour. Navíc minimálně 3 předchozí verze SIRD C14 jedou právě na Venice, ke změně na Venus Colour není žádný důvod, navíc by se musela dodělat podpora USB a internetového připojení včetně internetových rádií a streamingu. To moc nedává smysl, ekonomický ani technický. A že je řešení Venice 6.5/Chorus 3 tragické na FM? Dokážu si představit, že řešení analogových signálových cest pro FM včetně eliminace rušení zbytkem zařízení bylo tím posledním, čím se konstruktéři zabývali, a tomu pak odpovídá kvalita. Přeci jen je to daleko víc PC/síťové než čistě audio zařízení a sotva kdo si něco takového kupuje pro FM příjem, ten u takového zařízení beru jen jako archaický doplněk.Sám SIRD 14 C2 mám a použil jsem na něm snad úplně všechny typy vstupů - kromě FM. Jinak pokud se nepletu, tak Kino 4 resp. Venus modul je v populárním Tesco DAB stroji. Ale to  je prostě úplně jiný typ zařízení.

4
Digitální rozhlas / Re:Má cenu kupovat?
« kdy: 06. 12. 2017, 10:02:23 »
V popisu ani v návodu informaci o čipu nevidím, takže se ptám - jaký je zdroj informace o tom, že C3 má jiný čip, než starší verze? Jaký čip tedy má mít C3? Starší verze B1, C1 a C2 by měly mít totožný modul Frontier Silicon Venice 6.5 s čipem Chorus 3, viz http://www.frontier-silicon.com/venice-65-0 Na webu Frontier Silicon žádnou novější verzi nevidím a moc bych se divil, kdyby byla verze C3 najednou předělaná na úplně jiné řešení.

5
Ta zpráva z rozhlas.cz je nic neříkajícím překlopením obdobně nic neříkající zprávy Frontier Silicon. Skutečnost je taková, že na chipu Frontier Silicon Venice 6.5 jsou založena už všechna stávající zařízení tohoto typu z Lidlu (SilverCrest) včetně zde opakovaně probíraného SIRD 14, a spousta další zařízení dalších výrobců (Technisat, Grundig, Hama...). Navíc přinejmenším SIRD 14 C2 (prodávaný už někdy od roku 2015?) umí po aktualizaci FW z konce roku 2016 ve zprávě uváděné služby Spotify Connect, Deezer i Tidal. Služba Napster se objevila asi omylem při jedné aktualizaci firmware SIRD C14, ale v pozdější byla odstraněna. Každopádně by ji měla umět už aktuální multiroom zařízení Silvercrest, která byla v nabídce tuzemského Lidlu už v únoru 2017. Právě tato multiroom zařízení (prodávaná v Lidlu ale už i dříve na konci 2015, možná ve starší verzi, možná jen se starším firmware) jsou dle všeho těmi ve zprávě zmiňovanými zařízeními, byť u nás se prozatím prodávala pouze část - v Německu mají v nabídce už úplbě všechna, co zmiňuje zpráva Frontier Silicon. A uváděná cena EUR 60-150 je za kus. Vzato kolem a kolem, zpráva z Frontier Silicon pouze popisuje něco, co už se v bližší či vzdálenější minulosti odehrálo a co už je na trhu, zčásti už dokonce i v ČR.

Leták Lidlu z 02/2017 (viz také ikony podporovaných služeb dole):
- http://www.akcniletaky.info/uploads/letaky/2017/03/4645/25.jpg

Nabídka německého Ldlu:
- https://www.lidl.de/de/search?query=silvercrest+wlan

Produktová videa:
- http://3252.4706.m.edge-cdn.net/vsc_4706_3252_1_vid_1122467/smart-audio-reproduktor-18-w-30-w-35-w-116070-116071-116071.html
- http://3252.4706.m.edge-cdn.net/vsc_4706_3252_1_vid_1122507/smart-audio-hifi-adapt-r-116073.html

6
Digitální rozhlas / Re:Sekání internetového rádia
« kdy: 07. 03. 2017, 15:29:44 »
Tohle rádio má informaci o stavu datového bufferu, stačí párkrát stisknout tlačítko INFO (na přístroji nebo dálkovém ovladači) a na displeji se zobrazí ukazatel naplnění bufferu, na kterém lze kontrolovat kolísání naplněnosti bufferu.

V tomto případě bych hledal problém nejspíš ve wifi. Buď slabý signál v místě umístění rádia (zkusil bych postavit rádio blízko k routeru, aby mezi nimi nebyly žádné překážky), protože to rádio má jen nejprimitivnější interní anténu vyleptanou na plošném spoji. A nebo místní zarušení wifi pásma, což je zvlášť ve městech resp. bytových domech spíš pravidlem (zkusil bych pro připojení využít méně zarušenou 5 GHz wifi síť, kterou rádio umí, ale chce to i náležitý router, což ten Huawei není, 5 Ghz wifi neumí).

Případně bych zkusil se zeptat na specializovaném fóru: https://www.kyou.cz/forum/viewforum.php?f=37

7
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 13. 01. 2017, 10:06:46 »
Volný průběh nemůžeš nechat tam, kde jsou omezené zdroje, o jejichž přidělování a využití musí někdo (stát) rozhodovat. Volný průběh je tedy na internetu, kde si klidně může vysílat kdo chce co chce jak chce, ale není a nemůže být v pozemním rozhlasovém vysílání s principiálně omezenou kapacitou, ať se bavíme o analogu nebo o digitálu. Teda pokud se nebavíme o tom, že nám tu bude v éteru fungovat právo silnějšího, tedy vysílat bude ten, kdo si zaplatí silnější vysílač na lepším místě a slabší vyruší. To není svoboda, to je anarchie. EDIT: Svobodné rozhodnutí stanic ohledně přechodu na jiný systém je limitováno tím, na co mají licenci. Aktuálně nemá AFAIK nikdo licenci na analogové vysílání ve FM po roce 2025. A pokud ji od státu nedostane, tak po tomto roce prostě nikdo ve FM analogově vysílat nebude, ať chce nebo nechce.

8
Pokud by v DABu byly stanice "celé skupiny", tj. například krom Radia 1 i Beat a Country, byl bych navýsost spokojen (ještě pak něco s tou kvalitou).

No tak Beat i Radio 1 jsou v DABu RTI CZ, navíc ve vyšší kvalitě než u Teleka (96 vs. 64 kbps). Bohužel, pokrytí RTI CZ nic moc, navíc Praha jen v L pásmu.  :-[

9
Digitální rozhlas / Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« kdy: 07. 01. 2016, 14:32:44 »
A ta sleva ještě někde běží? Co jsem se včera a dnes díval v Praze (Tesco Národní, Nový Smíchov, Eden), tak všude vechny barvy za původní cenu 648.

Stran: [1]