Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - remisa85

Stran: [1]
1
Analogový rozhlas / Re:Kvalitní FM tuner
« kdy: 05. 12. 2015, 18:46:05 »
Díky za tip !

2
Analogový rozhlas / Re:Kvalitní FM tuner
« kdy: 05. 12. 2015, 17:24:18 »
Erteple : jj, díky, ale jedná se o dvě věci:
1) nemyslel jsem malou nabídku stanic, ale malou nabídku samostatně stojících přijímačů internetového rádia za rozumné peníze.
2) Kiss Hády je samozřejmě paskvil, ale víš jak je to u rodičů... samozřejmě by bylo na nich si na tom naladí.

3
Analogový rozhlas / Re:Kvalitní FM tuner
« kdy: 04. 12. 2015, 15:50:02 »
Internetové rádio je dobrý nápad, wifi tam je, jen ta nabídka je malá, ale budu ještě hledat.
Jinak jsem samozřejmě pochopil, že základ je dobrý příjem, který začíná u antény a u rádia končí. Indoor anténu za oknem si tam umím představit, snažil jsem se jen dostat nějaký konkrétní tip na rádio. To, že má mít rádio PLL je pro mě sice přínosné, ale v eshopech rádií je toto prakticky neudávaná informace :)

4
Analogový rozhlas / Re:Kvalitní FM tuner
« kdy: 03. 12. 2015, 21:45:51 »
Děkuji za další nápady.
USB TV tuner je pro mé rodiče nepoužitelné řešení, ač rozhodně zajímavé. STA / UPC přípojka mě napadla, ale nenapsal jsem, že se jedná o kuchyni, není tam zásuvka a kabely tahat po bytě nehrozí, resp. v krajní nouzi. Nemyslím si, že by tam byl příjem až tak špatný, prostě jen potřebuji vybrat slušné rádio (ať už moderní, či historické z bazaru) a nechci jít do obchodu a vyhodit peníze za něco, v čem bude stejně nekvalitní tuner jako v rádiu za "tři stovky" ...

5
Analogový rozhlas / Re:Kvalitní FM tuner
« kdy: 03. 12. 2015, 20:20:45 »
Předem děkuji za zájem o můj "problém"
Je to pro rodiče, chtějí chytat tuším Kiss Hády (88,3). Zkoušeli asi dvě rádia typu "rádio 10v1 za tři stovky", nevím přesně značku ani typ.
Abych upřesnil svůj dotaz. Rozhodně nechci aby se jednalo o výdaj 5000 za nový samostatný FM tuner, k tomu zesilovač, repro apod.
Spíš jsem vyhlídl třeba tohle http://elektro.bazos.cz/inzerat/54871156/Tuner-Pioneer-F-551--Hlinikove-provedeni--Made-in-Japan.php , má to smysl ? K tomu už jakýkoliv přehrávač s aux vstupem.
Nebo se podívat spíše po bazarech po nějakém kompletním rádiu (jakém) ?

6
Analogový rozhlas / Kvalitní FM tuner
« kdy: 02. 12. 2015, 21:39:49 »
Zdravím,
potřeboval bych prosím poradit. Nejsem nadšenec do VKV a nehodlám trávit hodiny a hodiny na internetu objevováním již objeveného, takže na Vás všechny jdu rovnou s dotazem, snad pochodím :)
V Brně na sídlišti na Kamenném vrchu chytáme v jednom pokoji špatně FM. Jsme tam závislí na anténě u rádia, na domovní anténní rozvody se tam nenapojím. A já sháním rádio, co má pokud možno co nejkvalitnější FM příjem. Nemusí mít CD, ani MP3 ani nic dalšího.
Nevím jestli se snažit vybrat z aktuálně prodávaných moderních rádií, či spíše hledat v antikvariátech, v obou případech bych Vás tady poprosil o nějaké tipy (značky, nejlépe konkrétní model, případně na jaké parametry se u nových rádií dívat), pokud máte s tímto zkušenosti.
Moc díky, pokud se tímto mojím dotazem bude někdo zabývat.

Michal

Stran: [1]