Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - honzarce1

Stran: [1]
1
Jen holt stále nevíme co si pod pojmem "horší" signál představit.

Horal: možná, ale proč bourat něco co 100% funguje na x přípojných míst, v celkovém finančním součtu jsou dvě kila naprosto nepodstatná položka.

tak pro upřesnění MUX 1-3 síla 78%, kvalita 88%; MUX 4 síla 75%, kvalita 72%.
jak jsem již psal zatím bez "kostiček" uvíme až bude horší počasí.

2
U tohoto vlákna se člověk fakt pobaví, tazatel - obrazně řečeno - neví která bije, tady dostane kyblík rozumů, z čehož stejně nic nepochopí a výsledek bude akorát ten, že bude o pár stovek (tisícovek) chudší a stráví na tom mládí. Kdyby tam pozval firmu, tak už se dávno dívá a může se v klidu věnovat tomu, čemu rozumí on sám. No, každý strůjcem svého štěstí :D

pravdu máte v tom že opravdu nevím která bije, to co se tady popisuje opravdu nerozumím, ale nemáte pravdu v tom že už se dávno dívám, kdybych pozval firmu. Kdyby jste přečetl celé vlákno, zjistíte, že jsem psa,l že vše funguje jenom K30 je hoší signál, ale bez "kostiček" tzn.: musím počkat na horší počasí a pak se bude vidět, zda to řešit dál.

3
tak zatím to krmí 3 TV které mám zapojené po sobě pouze rozdělovačem. Je sice pravda že na poslední TV je signál/kvalita o něco horší, ale pořád je to dostatečný a bez "kostiček". Dnes bylo poměrně příznívé počasí, uvidíme tedy až bude pršet nebo foukat vítr zda to bude stačit.
Pak bych řešil případně vaše nabízené úpravy, které vyžadují investici.

4
1. dejte sem odkaz na ten TV slučovač
2. ten kanál 30 "hraje" na samotnou anténu určitě lépe než po sloučení, je otázka co znamená že to je po sloučení horší? Přes sloučením je síla/kvalita třeba 90/70 a po sloučení 80/60 nebo tak nějak?
3. kolik TV přijímačů má tahle sestava "krmit"?
omlouvám se na půdu už se mi nechce žebřík mám dole ale byl to slučovač antén ze zadu napsáno china a bylo to hodně podobné tomuto akorát na konci obou "OUT" bylo ještě napsáno 37 dB 

a krmit to má 3 TV možná 4 :-(

5
tak sloučení těch mojich tříplošníků jak tady někdo psal provedeno. Sloučil jsem obyč. TV slučovačem. Výsledek: chytám kanály 30,33,55,58 což znamená MUX1-4 (ještě dodám jedna anténa namířena na LTM a druhá na Bukovou horu) myslím si že na jednu anténu (Buk.hora) chytám MUX 1-3 a na anténu (LTM) chytám mux 4 protože na 30 kanále (mux4) mám horší signál uvidíme až bude horší počasí zda bude kanál vypadávat. ostatní kanály signál super 90%.
Máte nějaký nápad jak zlepšit kanál 30?

6
Tak pod kopcem jsou samozřejmě Yagi úplně nevhodné.
:) nevhodná je každá anténa, která se neosvědčí. V tom se asi shodneme.
http://www.gpsgo.pl/anteny_telewizyjne.php?pro_id=317&antena_kierunkowa_fuba_dat_902b
Našel jsem dokonce nějaký průběh zisku, dole ani ne 9dB.
Pro tazatele, zkuste šetření jak psal nick Horal, ale v takových podmínkách (váš obrázek) to nebude jednoduché "polapit" vše na jednu anténu.


ok zusím to, ještě jsem včera našel na půdě jednu obyč anténu Solight HN53 tak jednu zkusím na LTM (mux4) a druhou buď Ještěd, nebo bukovou horu a spojím to obyč. slučovačem a uvidíme ;)

7
Tak pod kopcem jsou samozřejmě Yagi úplně nevhodné.
jsem sice pod kopcem, ale na severní stranu (Buková hora, Ještěd, LTM (Michalovice) mám přímý výhled. Kopec mám za zády tzn. Praha a západ.

8
Zatím tady nepadla zásadní informace ke tomu kanálovému zesilovači: Ten propustí pouze onen kanál, na který je vyroben (naladěn), zbytek pásma více či méně potlačí - proto je to KANÁLOVÝ zesilovač.

A sakra toho jsem se obával, myslel jsem, že pouze daný kanál zesílí a na ostatní to nebude mít vliv :-(

9
Tak samozřejmě záleží, kde přesně bydlíte, ale teoreticky podle pokrytí připadají v úvahu Praha, Litoměřice, Studnice, Rakovník a Jáchymov. Ale zase záleží na terénu, tam by to mohlo být dobrý třeba na ten Jáchymov, kanál 45, navíc je nejsilnější, no chce to vyzkoušet. Nebo se poptejte taky v okolí, jestli to někdo chytá a na jakým kanále.
bydlím pod kopcem takže Praha ne :-( LTM ano ale za špatného počasí (pokud mám anténu na LTM) mám špatné příjmy ostatních muxů, Jáchymov také ne, jak jsem psal jsem hluboko pod kopcem a výhled mám pouze na to co jsem vložil na mapě :-(

10
Antena Fuba nemá zaručen takový zisk na 25 kanále jako na konci UHF pásma.

A co byste tedy doporučil?

Děkuji

11
ještě přidávám mapku. Kam by ste tedy otočili anténu pokud byste chtěli MUX4?
varianta 1: na ještěd a zkusit ve stejném směru chytit i Č. Studnici
varianta 2: na Bukovou horu a zkusit ten kanálový zesilovač K30 na Michalovice

12
Mám to ještě dál a chytám to v pohodě. I kanál 29.

a jakým směrem chcete říci, že jste mimo pokrytí, tak jako já v Roudnici a chytáte Č.Studnici?

13
"anténu mám otočenou na ještěd potažmo bukovou horu je to skoro stejný směr"

Tohle nechápu, z Roudnice tam je rozdíl 60 stupňů.

koukám do mapy a máte pravdu omlouvám se, mám anténu natočenou přesně mezi ně zkusím ji tedy pootočit a uvidíme zda naladím i Č.Studnici

14
automatické lazení mi ji nechytlo asi vysílač není tak výkoný jako ješted :-( mám to 80 km.
i na mapa pokrytí Č.Studnice nezahrnuje Roudnici nad Labem.
http://www.digitalnitelevize.cz/obrazek/mux_4_jablonec_nad_nisou_cerna_studnice_25_b.jpg

15
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / kanálový zesilovač
« kdy: 02. 04. 2015, 11:22:33 »
Ahoj,
dopředu chci jen upozornit, že jsem lajk tak mě hned nekamenujte   ;)

bydlím v Roudnice nad labem a anténu (Fuba 902B) mám otočenou na ještěd potažmo bukovou horu je to skoro stejný směr. Prahu bohužel nechytám jsem pod kopcem. Problém mám, že tyto vysílače nevysílají MUX4. Nejbližší dokrývač na MUX 4 (kanál 30) jsem našel u Litoměřic (michalovice), pokud otočím anténu na Litoměřice mux 4 chytnu ale zhoší se mi ostatní muxi.

Otazka zní, pokud nechám anténu na ještěd myslíte, že pomůže kanálový zesilovač K30, nebo spíš, jak kanálový zesilovač funguje? Půjdou mi ostatní kanály (myslím tím propustí zesilovač ostatní kanály)?

Děkuji za rady a případné další nápady.

Honza

Stran: [1]