Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Jardal2

Stran: [1] 2
1
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 28. 04. 2020, 12:11:40 »
Dnes přeladěno-Krížava MUX2 z K52 na K 35 (T2). Kanál 32, MUX3 jen překlopen do T2.  Zbylé dva MPX jsem nezachytil. Jedná se o MUX 1 z K35-->K47 a konečně MUX4 z 39-->K30

2
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T Polsko
« kdy: 30. 03. 2020, 23:01:46 »
Na "Media wirtualne" citovali neoficiální sdělení, že by se měl TVP Sport po odeznění stavu koronavirové nákazy vrátit zpět do HD. Navíc je v MPX3 "TVP Rozrywka",jak jistě víte, a kde by měla být i TVP- Szkola. 

3
Jen tak pro zajímavost
Dnes, okolo 2.30 jsem byl překvapen přítomností signálu na 5A. Sice slabý, ale načetly se stanice -Beat, 1, Čro-KVa...
Bohužel nemám možnost identifikovat odkud signál přichází  a "jakým zázrakem" se tak dělo. (PHa, Příbr. Klínovec?)
Lokalita BR, dipol+18 preamp,


4
Předevčírem jsem na návštěvě testoval jejich S-Crest D1 a přibližně okolo 23.30 jsem proskenoval DAB a byl jsem docela překvapen (přestože jsem byl obeznámen s Tropo forecast). Načetl se na 5B Gdaňsk.(Mají tam i Gdaňsk EN). Zvláštní bylo, že kuchyně, kde se přijimač nacházel má plast. okno,(asi 10Mod něj), situováno na západ. Místo-Zlaté Hory/kraj Ol. Český DAB 0 jako obvykle.Ještě se mrknu na profil, ale podle mne je PL odtamtud jako stůl. Uvidím.

5
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 05. 12. 2019, 13:01:47 »
Dnes ráno příjemné probuzení -v mé lokalitě (BR) -okolo páté ráno 5D Wien! Co bylo ještě lepší 11D Bayern-místy s 0 err. Jinak 5C, 10B-Oberfrank. a probleskoval i 10A (vše D). Takže mne docela potěšilo Radio BOB. (PL a SK nezmiňuji)
5C-DR Deuts. ještě teď místy jde!

6
Set-top-boxy / Re:Settopbox pro příjem DVB-T2
« kdy: 22. 11. 2019, 23:59:07 »
Tak tady mě zaujal ten Strong. Má Scart, takže v klidu propojím s audio receiverem. Akorát by mě zajímala citlivost DO, kterou kritizovali v recenzích u Zircona a Evolvea. A jestli také zamrzá, jako dva zmiňovaní. Je tu nějaký vlastník tohoto Stronga? Rád bych ho vyzpovídal.
Pokud Vám to pomůže, já vlastním Strong 8211 a občas mi zamrzne zrovna v klíčové scéně. (Možná je to odplata za to, že ho moc nešetřím. Jinak si nestěžuji.) Uvědomuji si, že jste se ptal na STR 8541.

7
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 07. 11. 2019, 19:26:15 »
ano, back in the saddle.

tipovačka jenom tak pro srandu, málo info z terénu. Klíčové může být to od Davida Kříže - pokud tam Kojál promlouvá, tak se rozjel Kojál. Pokud na té trase UH-Zlín má dominanci Tlustá hora, tak ujela nebo spíše courala centrální frekvence SFN sítě. Nevíme jak ji ČRa řídí, může se to dělat i přes GPS. Pokud by se vloudila chybka, problémy měly přijímače protože se nemohly pořádně zasynchronizovat.

Zde na Brněnsku může být příčina ze dvou výše uvedených nerozlišitelná - Hády i Kojál hrají někde přibližně rovný part.

to vše jenom v rámci povídačky sychravého dne u svařáku; ČRa ví, ale nepoví. Nevím proč, nejde o negativum, systém je technicky složitý, SFN se taky musí pozorovat a případně dolaďovat.
Pokud to něčemu pomůže, tak i já zde v BR-SM kraj, pocítil, jak to haprovalo. (Před listopadovým uvedením do provozu jsem měl jen Hošťálky. Zda se podílela na "úkazu" Tlustá či Kojál, netuším. Ale určitě přijímám i z Kojálu. Vše, tzn. FM, T +T2 mi zde v těchto  končinách jde skoro stejně jako z Pradědu, který je na dohled) 

8
Tak jsme se konečně dočkali! Dnes  po 11 hodině to konečně pustili do Bohem a Prahou opomenutých končin-střední Moravy a malé části Slezska. Se zesilovačem+dip. to jde na 3/4, chybovost-1-3. Přemýšlím, zda mám vrátit prut.
Sice jsem byl poněkud zklamán-čekal jsem do púlnoci, pak ve 2 v noci kontrola, následně 5.00 a nakonec v 6-furt nic. Přes zklamání jsem byl odměněn časně ráno příjmem 5C a 10D.  Občas probleskne i Kahlenberg 5D(vůbec bych se nezlobil, kdyby to tak bylo furt.

9
Po sérii překvapení při nočním a ranním  příjmu City Mux II-ten zde zcela vymazal Opole :); Mux Deutschland a MDR, nám dnes připravilo TELEKO další- Lysá hora 7B jede. Sice se stanice u mne nenačetly, signál z Olomouce je tady mnohem silnější.
Silver Crest. Lokalita BR.

10
Jen připomínám, že toto vlákno se nachází v sekci ,,Analogový rozhlas".
Mea culpa, mea maxima culpa. Omlouvám se, a vidíte-při tom nočním nahánění vln jsem na 99,9 docela zapomněl.
Při těch darech, co nám tropo naděluje jsem se radoval až do dopoledne.

11
TELEKO prý hodlá spustit Lysou horu 7B-150W pol. circular, ještě tento týden. To abych vyrazil na kontrolu alespoň na místní Kozinec, popř. Uhlířský vrch. Pokud neuspěju, opět budu nucen navštívit Velký Roudný.
Mimochodem, dnes ráno se mi na 5C a 5D objevoval signál- na příjem to ale nebylo.

12
Jen takový malý příspěvek-tak nám spustí 1. listopadu na střední Moravě několik DAB vysílačů. Pro profíky to je jistě věc dávno známá.
Jinak jsem okolo třetí hodiny ranní zachytil na 5C Mux Deutschland, 11D-Mux Bayern; 5D Mux Wien a překvapivě i City Mux II na  11C, který s silou mocí překonal i poměrně blízký Mux z Opole. Ještě se mimo jiné polské objevily ty vzdálenější -Krakow 11B, který často po nocích naskakuje a konečně Kielce 10D.
To vše na dipol 71cm a doping 18 dB
Tak bych si to představoval po celý rok-ale... 

13


[
pokud ta chybovost bude stabilní tak budiž. Neodpustím si ale poznámku: já taky občas porušuji pravidla, ale vše má své hranice, na DAB se sítem je i na mně dost.

Jen na vysvětlenou-psal jsem na co to síto užívám, ale někdy mi to nedá a zkouším. Abych uklidnil, tak stabilně, již třetí den, na příjem mám dipól. Chybovost je v tomto případě ale kolem 30, síla kolísá. 

14
Po návratu z cest, při kterých jsem na webech zjistil, že Teleko spustilo DAB vysílání v Olomouci na 12B, jsem se jal ihned toto vyzkoušet. Tajně jsem doufal-Dum spiro spero; že něco, snad...; byl jsem mile překvapen, že i na dipól vysunutý z okna se signál chytal,ale po hledání místa-velká chybovost, ale bylo poslouchatelné. Po připojení antény-síto+zesilovač, kterou mám na balkoně-5. patro situována směr Praděd vyšel signál s parametry lepšími, chybovost  11-17. Mapka pokrytí byla sice zcela mimo Bruntál, ale vlny a ženy jsou nevyzpytatelné.
Sice jsou nevyzpytatelné, ale musíme jim co nejvíce napomoci. A nevím jestli zrovna UHF síto je to pravé ořechové pro VHF III pásmo DAB.
Tak samozřejmě bych užil anténu určenou pro III. pásmo, ale my v panelácích máme omezené možnosti-a přemlouvat «chytrá» děvčata z SV; na to síto chytám totiž MPX z Krížavy-K52 a často okolo poledne také K32 tamtéž. Jinak DAB 5B, 11A, 11B-občas, 11C, 12 A, B, D-Hošť. Těšil jsem se, že na prut chytím KOJÁL, ale patrně se u Vyškova zatím nevrtí. Prý až v říjnu.

15
Po návratu z cest, při kterých jsem na webech zjistil, že Teleko spustilo DAB vysílání v Olomouci na 12B, jsem se jal ihned toto vyzkoušet. Tajně jsem doufal-Dum spiro spero; že něco, snad...; byl jsem mile překvapen, že i na dipól vysunutý z okna se signál chytal,ale po hledání místa-velká chybovost, ale bylo poslouchatelné. Po připojení antény-síto+zesilovač, kterou mám na balkoně-5. patro situována směr Praděd vyšel signál s parametry lepšími, chybovost  11-17. Mapka pokrytí byla sice zcela mimo Bruntál, ale vlny a ženy jsou nevyzpytatelné.

Stran: [1] 2