Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Bohumil Herwig

Stran: [1]
1
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 21. 07. 2016, 09:47:23 »
ad ludekfilm - urcite to bude jedna z hlavnich pricin. To, o čem se tu moc nemluví je ale také úroveň schopnosti přehrát H.265. A ani ta není v případě USB vždy ideální. Jsme zvědav, jak to bude při TV příjmu...

2
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 16. 07. 2016, 07:28:31 »
Dobry den, bude TV s dvbt2 kodekom h265 vediet spracovat kodek h264 ? Dakujem

Bude H.264 podporovat, nebo by alespoň měla i když si nejsem jist, zda skutečně každá. Nicméně potíž je v tom, že některé televizory na tomto kodeku - při přehrávání přes USB - zlobí a dochází k mrznutí obrazu. Přitom HEVC přehrávají (alespoň mé testovací kousky) bezproblémově. Zatím jsem nezjistil proč, resp. nedostal smysluplnou odpověď.

3
Televizory / Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« kdy: 16. 10. 2014, 04:26:09 »
Rěšil jsem stejnej problém. Chci si koupit novou televizi a chci, aby mi vydržela co nejdýl. Ptal jsem se podpory LG, jestli lze kodek H.265 do stávajících televizí dodat aktualizací FW....

V tom případě zkuste Samsung - u některých řad má H.265 i v tunerech...
Nikdo pochopitelně nezaručí že bude kompatibilní...

4
Televize ve vysokém rozlišení (HDTV) / Re:OLED vs. UHD
« kdy: 16. 10. 2014, 04:16:00 »
OLED má dva problémy a ten druhý je horší, než ten první: je drahá a technicky nedotažená. Těch pár desítek tisíc, které se v Evopě prodaly (polovina do Ruska) kupují ti, kteří na to mají a je jim jedno, kolik za to zaplatí. Nejinak tomu bude s OLED 4K, kde se cena ještě umocní.
Problémem je tudíž nevyzrálost technologie.
OLED má sice ten nejdokonalejší obraz, jaký můžete vidět, ale co je to platné?

Naproti tomu LCD je tady dlouho, ví se jak se chová po letech, je výrobně zvládnuté a technologie IPS dává výborné výsledky.
Je navíc nesporné, že 4K LCD nakoplo, nemluvě o prohnutých nesmyslech na které asi zákazníci poletí a momentálním nástupu Androidu.
Když se tohle všechno spojí (pokud bude Android zvládnut o čemž nejsem u standardní verze přesvědčen - Android TV se teprve chystá) výsledkem nutně musí být prodejní hit.

Mám pocit, že pokud se s OLED rychle něco nestane, bude odepsané.
A některé firmy do něj investovaly doslova kvanta peněz.

Stran: [1]