Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - ondratr

Stran: [1]
1
Já se také přidám. Také hledám radu. Ono jde o to kolik ta to kdo chce dát. V ceně do 15tisic se 100hz nesežene. Já se rozhoduji mezi
Panasonic 50ex703e
Sony kdl-49we755
Sony kd-55xe7077

Když přesvědčím doma o navýšení tak pujdu do Hisense h55u7a, ale navýšení peněz my asi neprojde a úhlopříčka 55 také ne, max 50. Tím asi padá i ta jedna sonka ale tam to třeba uhraji na cenu.

2
Televizory / Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« kdy: 01. 09. 2018, 19:30:47 »
Dobrý deň.
Mám TV Samsung UE40J6272 a po spustení DVB-T2 (Lysá Hora FM K26, K 28) je príjem s veľkou chybovosťou (vypadáva/štvorčekuje obraz, zvuk). Kanály K37, K54 s DVB-T sú OK. Má niekto skúsenosti s týmto TVP (stíha HW H265)?
Vďaka.
Chybovost je dána špatným příjmem, tedy obvykle slabým signálem nebo jeho rušením a odrazy na vstupu přijímače. Nijak nesouvisí s tím, že by HW nestíhal h.265. Ten buď umí nebo neumí zpracovat, J6272 ho umí.
Vďaka za odpoveď, už  som začal zháňať majstra s merákom, lebo intenzita signálu K 26, K 28 (širokopásmová anténa Emme Esse 40 XWD) na výstupe dom.zosilovača (Telmor WWK-982) je totožná s úrovňou K 37, K 54 (dve kanálové antény).
Mám doma také tuto TV a stejný problém. Kanaly 26 a 28 z Javořice dělají to samé. Nakonec po mnoha měření a ladění odbornou firmou bylo zjištěno že problém je preecho které vzniká na SNF sítích v místě kde je příjem stejného kanálu této sítě z více vysílačů. U nás v T2 to dělá problémy při příjmu Javořice jelikož na stejných kanálech chystáme i Kojal. Nutno odstinit příjem tak aby byl přijímán jen jeden vysílač. Některé značky to zvládají lépe jiné ne. Bohužel Samsung je v tomto směru asi nejhorší co jsem zjišťoval.
Tak asi takto.

3
Hodnoty jsem měřil já půjčeným měřákem, že to je OK jsem si myslel jen že u funkčních i nefunkčních kanálů byli podobné. Ale jinak závada je asi jinde:

Tak jsem dále pátral, oslovil i české radiokomunikace. vyzkoušel další setobox- také má problémy. Takže 1xTv (samsung) a 1xsetobox (alma) vypadávají, 1x setobox (emos) bez výpadků. Objevil jsem v domě člověka, který má tv S DVB-T2, ale ještě ji nemá naladěnou, teď odjíždí na dovolenou, tak pak otestujeme u něj.


Ale celkově co píší lidi na můj problém na diskuzích a co my odpověděli české radiokomunikace: " Potíže se vzájemným rušením v jednofrekvenčních sítích SFN je možné tehdy, pokud se používá komplikovaný anténní systém, který je směrován do více směrů - tehdy se do příjmové soustavy dostanou signály na stejném kanále podobné intenzity, ale s časovým posunem, který je mimo rozlišovací schopnost přijímače. Nastavení jednofrekvenčních sítí je takové, aby došlo k eliminaci vzájemého rušení (jev se nazývá preecho), nedokážeme však ovlivnit na straně diváků takové nastavení antén, které umožní průchod signálu z dalších směrů.Ve Vámi uvedeném případě se jedná o velmi specifickou situaci, jejíž řešení je přesně na hranici mezi přijímačem a příjmovou soustavou. "


Problém tedy bude nejspíše dělat preecho z Kojálu nebo Děvína. Máme na domě antény natočeny na cca západ - javořice, cca severosevero západ - Vantenberk, jih - bývalé rakousko. tyto jsou zapojeny, pak anténa na kojál údajně odpojená a ještě jedna anténa na výchd, ta nevím zda je zapojená nebo odpojená.


Odborná firma se nyní zaměří na problémy s preechem, když jsem s nimi mluvil, tak v podstatě přiznali, že ho vůbec neřešili. Dali nové antény, zkusili sílu na měřákách a jelikož jim vše fungovalo tak to ukončili. nyní začnou znovu řešit problém ve spolupríci se mnou a snad dořešíme. Díky za rady, napíši jak vše dopadlo a snad tato diskuze pomůže i dalším při podobném problému.

4
Půjčil jsem si merak telemann 1500.
Zmeril jsem signály a vše podle mne ok.
Kanaly které jedou ok:
Dvb-t
Kanál      úroveň        c/n
30              46db          15db
33              47                 16
35               48                 13
42                51                27
Dvb-t2
56              42                 18
A ty které mají problém, hlavně 26 kanál zrovna vůbec nechtěl na TV fungovat
Dvb-t2
26             49                   18
28             50                   19

Samozřejmě nevidím zda tam není nějaké rušení, či jiný problém, budu dále pátrat a zkoušet spolupráci se sousedy a podle výsledků i anténní firmou

5
Zkontroloval bych signály (všechny) a úrovně v obou případech: když TV ukazuje 100 % i 30-90 %. K vyloučení rušení uvnitř domu/rozvodu. A nebo už úrovně nebo přítomnost signálů dají odpověď. Jestli je potřeba tlumit, odlaďovat, filtrovat. Pokud máš víc než jen slovní ujištění o bezchybnosti ověřovaného prvku, v papírovém výstupu snad některé odpovědi najdeš.
Taky bych zkontroloval SW v televizoru, pokud by tam byla nějaká moucha, určitě nejsi první.
A kdybych měl dát Radu-po-telefonu, bude to: 1. vyměň anténní kabel za nový - postaru účastnická šňůra (to je termín, co!?), 2. vraž tam útlum (např. https://www.eltasat.cz/prislusenstvi-sat-a-dvbt/utlumovy-clanek-toner-fam-20-20db) a pozoruj delší dobu chování  TV. Výsledek nahlaš.
Samozřejmě předpokládám, že jsi sám udělal krok 0. pozeptání se sousedů, jak jim to chodí, i kdybys měl svou TV přenést k nim na zásuvku.

Celý „problém“ se mi zdá typický. Posuzování funkce SOUSTAVY jen podle funkčnosti PRVKŮ. Tedy představa, že soustava je celá „v pořádku“, jen je tam někde schovaný špatný prvek, stačí ho najít, opravit, odstranit, vyměnit, a soustava (=příjem) bude fungovat k naprosté spokojenosti. Ale zde asi bude chyba v meziprvkové vazbě.
Ty sis teď ověřil, že prvky (alespoň ty zkontrolované), jsou v pořádku. Snad nejsi vyznavačem konspiračních teorií, že všichni lžou a všetci kradnú. Tak pokud tam není ještě nějaký „utajený“ a doposud neověřený prvek, potřebuješ hledat v těch vazbách. Lakonicky to vyjádřil David, výše.

účastnickou šňůru jsem zkoušel, utlumit také, zesílit také. Nic nepomohlo, vše stejné.
Sousedé, zatím koho jsem se ptal tak nemá TV s DVB-T2, ale jsou dovolené všechny jsem nezastihl. Svou TV plánuji k někomu šoupnout, ale chci se domluvit s nějakým rozumným sousedem, takže po dovolených.
V současnosti asi uvažuji takto: dám TV k sousedovi, bude li tam také problém tak je to TV, anténou se zesilovačem, příjmem. - Zkusit jinou TV u mne, nebude li také fungovat tak by to nemělo být TV - pozvu anténáře
, bude li jiná TV fungovat tak to ukazuje na TV - budu řešit setobox nebo novou TV.
Nebude li u souseda problém tak je závada od zesilovače někde cestou k mým zásuvkám.- pozvu anténáře

6
Čím to měřili nevím, byli tady s nějakým měřakem ukazoval různá data a i obraz nejsem expert tak nevím co to bylo . Pichli do zásuvky, na kabel a prý vše ok. Po naladění dvb-t2 do rozvodu když byli problémy ještě přišli jednou a snížili zesílení prý jestli není prebuzeno. Já pak skusil jak utlumit rozdvojkami tak i zesílit zesilovačem alcad al-221. Bez výsledku

7
Prosím znalé o pomoc s problémem příjmu.


Bydlím v bytovém domě, společná anténa. Televize Samsung UE48J6272 s DVB-T a DVB-T2. Dokud jsme měli v rozvodu jen DVB-T první generace tak my všechny programy hráli perfektně, ale jelikož bylo spuštěno digitální vysílání druhé generace DVB-T2 tak jsme si nechali pustit do rozvodu DVB-T2 kanály 26 a 28 z Javořice výkon 100KW přímá vzdálenost 40km a kanál 56 Vanternerk vzdálenost 9 Km výkon 5KW. DVB-T stále super, DVB-T2 kanál 56 super, ale kanály 26 a 28 z Javořice kolísá kvalita a vypadávají. Síla signálu je dle TV 94% kvalita některé dny 100% a je to OK, jindy kolísá mezi 30-90% a TV vypadává signál jak klesne kvalita dolů zvyšuje se počet chyb až je počet chyb 2000 vypadne i síla a vypadne signál. Byla u mne odborná anténní firma provedla kontrolu a nové nastavení a po té vše při stejném problému. Přišli znovu, vše měřili, jim vše fungovalo na měřáku byli funkční, mě televize vypadává. Svedli to na kvalitu tuneru v TV a že problém je u mne. Vyzkoušel jsem setobox a tam vše hrálo bezproblémově. Následně byla TV odeslána do servisu Samsung v Brně, kde byla provedena diagnostika. Na žádný problém nepřišli, jim kanály 26 a 28 hráli bez jakého koliv výpadku (oni neměli naladěnu Javořici, ale Kojál nebo něco jiného u Brna), TV je prý bez závad, problém prý je v anténím rozvodu nebo zesilovači, proč fungoval setobox vysvětlili tím, že setoboxy mají prý mnohem cilivější a méně náchylné tunery než Televize a odkázali mne na anténní firmu ať doladí antény. Vyzkoušet doma jinou TV s DVB-T2 nemohu, zatím nikdo známý Tv s DVBT2 nemá. Prosím o radu co dělat, jak to řešit. Chtěl jsem se vyhnou kupování setoboxu a tím dalšího ovladače. Díky za rady.

8
diky za názory a rady.  rád si s tím pohraji sám dříve jsem se anténami trochu zaobiral tak se do toho zas aspoň trochu v pravím. jinak místo je bezproblémové nic nestini ani jedním smerem.  oba vysílače ny jeli na půjčenou 7 prvkouvou yagi bez zesilovače.  ještě jednou diky za vaše rady a čas

9
děkuji za rady.  ještě jsem zapomněl dopsat že ta Javořice 40km má výkon 100kw pro všechny 3 muxi a vantenberk 7km výkon 5kw pro mux 4.  počítám tedy na Javořici lepší  antenu a přes kanalovou propust pro kanál  30,33 a 35 do zesilovače a pro vantenberk menší anténu přes propust pro 42 kanál do zesilovače.  zesik alcad ten 356  propusti od firmy teroz.  prosím jaké doporučíte anteny?  jen pro info byl jsem dnes v odborné firmě a instalaci my popsali že by udělali takto jedna směrová antena za 550 na Javořici jedno male sito za 360 na vantenberk zesilovač něco jak ten alcad ale jiný výrobce  za 750 kc zdroj za 400 koax,  konektory  cca za 400  práce  za 2500 když sem se zeptal na propusti tak prej zbytečné.  diky za rady,  ještě bych uvítal tip ohledně antény jakou použít

10
zeptám se v rámci tohoto vlákna. Nemáte někdo zkušenost s tímto kompletem?
http://www.tv-anteny.cz/cs/dvb-t-anteny/46-antenni-komplet-pro-slaby-signal-4tv.html
Kamarád chce udělat příjem DBV-T ze dvou vysílačů. Javořice mux1-3 kanály 30,33 a 35 vzdálenost cca 40km vzdušnou čarou a Vantenberk mux4 kanál 42 vzdálenost cc7km vzdušnou čarou anténa musí být ovšem natočena o 90°jinam než je javořice. Když jsem stál na střeše s antenou 7prvků yagi bez zesilovače tak jsem krásně naladil javořici TV ukazovala kvalitu 40% a sílu 100% při nasměrování přímo na Javořici a u Vantenberku 30% kvalita a 100% signál při nasměřování také přímo na něj. Takže počítá, že když dám dvě antény a zapojím to přes tento zesilovač se slučovačem tak mu to pošlape. Budou zapojeny  pouze 2 TV. dík za názor.

11
Ahoj, chci se zeptet těch kteří přijímají TV Fanda přes MUX4 z vysílače Vantenberk 42 kanál i těch kteří přijímají z jiného vysílače na kvalitu TV fanda.
U přijmu Fandy my problikávají v obraze kostečky, má to snahu jakoby kostečkovat, no spíš jako by mizet části obrazu, problikávat, ale pouze u TV FANDa, ostatní TV v MUX 4 jsou OK a toto nevykazují, takže to nebude kvalitou příjmu MUX4, ale přičítám to asi kvalitě samotné stanice, má někdo další také takový poznatek? A dělá to i z jiných vysílačů? to by ukazovalo na problém přímo u TV Fanda, nebo jen u Vantenberku, to by vykazovalo spíš na problém stanice na tomto vysílači.
Díky za ohlasy.

Stran: [1]