Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Pamětník

Stran: [1] 2 3 ... 169
1
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 25. 01. 2021, 17:38:32 »
V Břeclavi ve 13. patře se dá realizovat i indoorový příjem, pokud se najde vhodné místo. Při otevřeném okně je příjem stabilní s polovinou kotle.
Velmi přesný popis. Jak by asi zněla tato klasifikace od ČRa při svém testu vhodnosti přijímače pro DAB+,jak se tady občas požaduje? "Použitelné pouze v mrakodrapech, od 13 patra, pro otužilce, kterým nevadí otevřené okno"?

 ;D

2
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Prima v DVB-T2
« kdy: 11. 01. 2021, 18:58:27 »
Příznivci sledování Slunečné zadarmo možná nic nepoznají. Není to tak dávno, co Němci v 720p vysílali HD a jak jim to bylo záviděno. No a kdo se s tím nesmíří, tak začne tuto "mazaninu" ignorovat, poklesne sledovanost, nebo si obstará placené skutečné HD.  ;)

3
Samozřejmě jsem se tím nechtěl posmívat těm, kteří kvůli covidu přijdou o práci, nebo výdělek, ale měl to být podobný paradox, jako výše uvedené, že důchodci mohou v současnosti rozhazovat za zbytečnosti, když mají svůj důchod jistý.

4
Nepovažuji se za průměrného důchodce, ale ani si nestěžuji, protože stále ještě pracuji. Přesto podle sebe neposuzuji všechny ostatní, jak to máš ve zvyku právě ty.

5
Samozřejmě se může průměrný starobní důchodce se svým 15000.- průměrným důchodem rozšoupnout za placené kabelové a satelitní služby. Kolik jich ale ani na tento průměr nedosáhne? Ekonomická krize se většinou odráží v inflaci, ale důchodci jí mohou zvládnout jen tím, že zmenší své nákupy potravin, když jim nezbytné náklady také jen stoupají. Když někdo v aktivním věku přijde o práci, může si klidně vybírat na pracáku z toho převisu nabídky volných míst. Zní to divně? Asi jako tvrzení, že důchodců se žádná ekonomická krize netýká, mají to své jisté.....

6
Připojuji alespoň pár obrázků......
A, ještě jsem zapomněl na "červené" rádio z Tesca.....

7
Bohužel nevím, jaké modely je možné si vyzkoušet přímo v obchodě a jaké informace jsou dostupné k těm modelům, které jsou nabízeny jen v e-shopech. Já se poslední dobou spíše soustřeďuji na modely se síťovým napájením a se dvěma reproduktory, i s přístupem k internetovým stanicím.

Zalovil jsem ale ve svých zásobách a čerstvě jsem vyzkoušel 5 značek. V krátkosti, všechny mají ve sluchátkách stereo. Zcela nejmenší a i bez mono reproduktoru, je Lingo. Další 3 (Sony, Hitachi a Imperial) mají mono repro a teleskopický proutek. Také bez repra je Duo, kterému, stejně jako Lingu, slouží jako anténa kabel do sluchátek, má slot na kartu s muzikou a pouze vestavěný akumulátor. Všechny ostatní mají snadno vyměnitelné baterie. Je ale pravděpodobné, že už nejdou v dnešní době koupit.

Bližší popisy jednotlivých přijímačů jsou pravděpodobně k dispozici v historii tohoto vlákna, které jsem před časem založil.

Připojuji alespoň pár obrázků......

8
To: omar3 - v době analogu jsem si na chalupě na Šumavě vystačil s jedinou Colorkou a dalo se dívat na všechny dostupné stanice v tomto kraji. Asi nebyly úrovně vyrovnané, ale TV si s tím poradil a víc vadilo, že neměl DO a bylo nutné vždy vstát a zmáčknout správný čudlík na voliči. Já si pomáhal rybářským prutem, ale byla makačka se strefit.  ;D

9
... Konečně se mě podařilo najít fotku mého analogového stožáru s přesnými typy použitých antén.....
Když na to koukám, co je někdo schopen postoupit kvůli tomu, aby měl signály z různých vysílačů na podobné úrovni, přitom většina pořadů si to vůbec nezaslouží, tak si říkám, zda by se to nemělo zakázat. Kdyby tak postupoval každý, tedy ten, co má k dispozici celou velkou střechu, tak bychom brzy vyčerpali naší zásobu barevných kovů. Jen výrobci i prodejci antén a příslušenství z toho musí mít radost. Jak nemám rád "satelity", v tomto případě bych to naopak vřele doporučoval.  ;)

Jen chápu, že pro několik jedinců jsou čísla kolem antén důležitá nade vše, je to ale nákladný a podle mne, tak trochu zbytečný koníček.  ;D

10
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 16. 11. 2020, 12:11:06 »
Mohu vědět důvod, proč jsou "satelitní yaginy" připojeny v tak velkém obrázku, když v náhledu na něm není nic vidět a po rozkliknutí také ne, protože se foto nevejde na obrazovku a jsou vidět jen rozmazané koláče pixelů?  ::)

11
Předpokládám, že není nutné měnit zdroje HDMI bleskově, jen s pomocí DO od TV. Pro občasné připojení dalšího zdroje HDMI lze také použít "slučovač/přepínač", např. KONIG KNVSW3402 HDMI přepínač 2xIN/1xOUT, s manuálním ovládáním za přijatelný peníz.

Kdo chce mít komfortnější ovládání, toho by mohl uspokojit trojnásobný přepínač, dokonce s DO - https://www.daklos.cz/cs/adaptery-convertory-a-redukce/1512-hdmi-slucovac-3-porty-hdtv.html, který jen potřebuje napájení 5V.

Takové řešení je asi jednodušší, než hledat TV se 3 vstupy a být omezen malým výběrem.

12
Bohužel nepředpokládám, že už mají všichni jasno v pinďourech a že celkem jednoduché téma "Kolorka vs. síto - výpadky", tak tímto skončilo. :-[ :-X

13
.... Po přechodu na DVB-T/2 je stožár téměř prázdný a antény jsou nastrkány v různých částech střechy, aby byly maximálně kryty od signálů nežádoucích vysilačů. Takto už na hlavním stožáru zbyly pouze rakušáci, kde se problém SFN neprojevuje, FM a DAB (zatím).   
Klobouk dolů, před popsaným současným systémem antén pro DVB-T2. To jsou potom asi všechny MUXy nastaveny na ideální parametry a příjem neovlivní ani vlny tsunami.  ;) Jen jsem ještě takové řešení na žádné střeše nezaregistroval, ale může to být i tím, že takhle pečlivě to dělá jen několik jedinců v celé republice, kde se zrovna nevyskytuji.

Mám tu výhodu, že antény instaluji a nastavuji pouze pro vlastní potřebu, rodinu a pro pár známých. Jsem totiž jen "anténář" amatér s šedesátiletou praxí, i ve VF technologiích. Na druhé straně jsem přesvědčen, že jsem asi měl to štěstí a nikdy jsem nemusel řešit problémy se SFN, vzájemným rušením vedlejších kanálů a pod., protože jsem se s tím nikdy nesetkal, nebo se snadno našlo řešení, které těmito neduhy netrpělo. Přesto si většinou vystačím s jedinou anténou, aby divák měl k dispozici všechno, co chce sledovat. Znovu opakuji, třeba jsem jen měl vždy štěstí na lokality a výběr antén a s opravdovými technicky neřešitelnými problémy jsem se zatím nesetkal.  :)

14
Mám v šuplíku střeva mrtvolky mého prvního milovaného DAB přijímače PURE EVOKE flow, ale tam je čip jen FS1110G.  :(

15
Digitální rozhlas / Re:Stanice v DAB
« kdy: 08. 10. 2020, 08:45:53 »
Přípomínám, moje lokalita je okolí Klatov.
To se to potom loví  :)

Stran: [1] 2 3 ... 169