reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Pamětník

Stran: [1] 2 3 ... 167
1
Možná to opravdu některým divákům přinese problémy na obou stranách hranice. Na druhé straně bylo zde nemálo hlasů o tom, že přechod na DVB-T2 a přelaďování je zbytečné vyhazování peněz a komplikace pro vysílatele. Že není nutné dodržovat mezinárodní koordinace, podléhat změnám třeba v Německu...... ;)

2
Ted si se odkopal pametniku, napsal si tolik nepravd a polopravd a je videt, ze jsi senilni, zavistivy, komunisticky a postkomunisticky netahlo. Ten co nedokazal nic v minulosti a ani dnes.....Takze si dal pouzivej ty sve hnoje a bud ve sve senilni bubline a defakto i kolenovrstvi.
Trhni si  :P

3
Kam až může sklouznout diskuze kolem kvality antén! Ono se dá těžko srovnávat doby dělící desítky let a "sametová" revoluce. Ano, za bolševika bylo možné svépomocí postavit dům, vystát si frontu na auto, podobně koupit televizor, později v Tuzexu video i nějaké hifi, ale zde utrácení celkem skončilo. Zato mít možnost přijímat TV z Polska, Vídně a Bavorska znamenalo nutnost udělat si výkonnou anténu, nebo za ní utratit 1/4 platu. Někomu to nahradilo nemožnost svobodně vycestovat i příjem desítek současných komerčních TV stanic. Je opravdu nutné v dnešní době pomocí DX příjmu "chytat" zahraniční TV vysílání? Jsou opravdu volné kanály, kde se ještě dá něco exotického přijímat? Není zahlcen éter tuzemskými vysílači? Proč kupovat opravdu kvalitní antény za relativně dost peněz, když většině diváků ty nejsledovanější stanice hrají na "kus drátu", nebo je nabízí ostatní platformy? Není to už jen koníček pro pár nadšenců?

Čí je to chyba, že za "demokratů" někdo o všechno přišel, dokonce prý málem i o život a z jiných jsou miliardáři? To není důsledek "superprávního" státu, ale pouze snahy lidí. K penězům přišli a ve vatě jsou bývalí komouši, veksláci i ti, co jdou za kariérou a prachama přes mrtvoly. Máme jim závidět a litovat ty, kteří takoví nejsou? Proto je na každém, o jaké hodnoty stojí a kde je hledá. S věkem to samozřejmě vykrystalizuje. ;-)

4
Abych pravdu řekl, chvíli jsem si dokonce myslel, že to byla od omara3 jen taková zábavná provokace. Když má s anténami od Xmuxe takové zkušenosti, mohl předem vědět, že jeho požadavek na univerzální všepásmovou a oboupolarizační anténu je nereálný. Dlouhou dvouráhnovou anténu od Xmuxe jsem skutečně neměl v ruce, u té, co provozuji já, tu zkušenost s prohnutím zkrátka mám a to není kotvená za reflektory. Ve prospěch verze od Xmuxe hovoří to, že pomocné ráhno je delší a na vertikální polarizaci prakticky snad vyzkoušené.

Možná to chtělo poradit omarovi3 nějakou zázračnou anténu z e-shopu typu TV-products, kde se občas objeví anténa nejen na všechna pásma a polarizace, ale je i všesměrová, s vysokým ziskem díky 40 dBi zesilovači.  ;D
Třeba EMOS EM-022 je opravdový skvost, jen je interní, ale oplývá vlastnostmi :"....dokáže ve skvělé kvalitě přijímat DVB-T/T2 signál, stejně jako FM a DAB frekvence, a to v úhlu 180°. Nastavení správného úhlu zde máte ještě zjednodušené, jelikož anténa podporuje jak vertikální, tak i horizontální polarizaci." ::)

5
Ježiš, já omarovi3 a lance jejich zkušenosti a pocity neberu, jen mi tedy řekněte, kde je v prvním příspěvku :
Xmux Re:Jaké používáte antény? « Odpověď #604 kdy: Dnes v 11:12:01 Ještě nějakej požadavek? :-) » k pouhým 3 fotkám nějaká zmínka o výrobci a použitém materiálu? Případně, kde a za kolik se dají ony antény koupit? Možná je Xmux skromný a nechce se chlubit výborným zbožím, ale tím, podle mne, na požadavek jediné antény pro všechna pásma a polarizace omarovi3 nebylo vyhověno.  ;)

6
Jistý náznak univerzálnosti, ale je to z Polska a nemám s touto kombinací osobní zkušenosti.  :P
https://www.dipolnet.cz/profesionalni_antenni_sada_s_polarizaci_h-v_dipol_28-5-12-21-60_dvb-t_bez_zesilovace_A2810.htm
Stožár není za reflektorem, ale skoro....

7
Já se do antény alá Xmux nenavážím, ani mu neubírám konstruktérské schopnosti.
Pokud budeš radit odkazem, ze kterého bude jasný materiál i použitelnost/určení antény, tak to teprve bude jiná liga.
Pokud jen uveřejníš foto anonymní antény a ještě v horizontální pozici, za důkaz vhodné funkčnosti i pro vertikál to nepovažuji.
U dlouhých antén se používá další výztužné ráhno právě jen proto, aby se hlavní ráhno neohýbalo. Na zisk antény to nemá vliv, ani ten negativní. Pokud ale takovou anténu otočíš do vertikálu, pomocné ráhno už proti prohnutí moc nepomůže, je totiž bokem a ne v místě největšího namáhání. Pokud ale Xmux dělá antény z titanu, nebo kompozitu, potom je to potřeba předem říci.

8
Pamětník má pravdu. Jedna se o jednu anténu.
Např. tato nemá FM a není kotvena za reflektorem.
Obecně platí, že anténa je nejdůležitějším prvkem pro kvalitní příjem. Proto mechanicky nastavená pro konkrétní kmitočet je nejlepší. Pásmová anténa už má nevyvážený zisk pro různé části pásma. Společné antény pro obě polarizace existují, občas se dají i sehnat. Ale kombinace tří pásem a dvou polarizací odporuje principům skutečných antén. Určitě prvky antén na vyšší kmitočty mechanicky zasahují do geometrie nižších pásem.
Moje rada: Na vrcholek stožáru dát nejlepší anténu na TV v horizontálu. Na kolmé ráhno, na jeho konce, namontovat vertikálně antény pro DAB a VKV. Tak bude systém dost vyvážen hmotnostně i může být hezký, až estetický.  :)

9
Pro FM ve vertikálu se zobrazená anténa určitě nehodí, konstrukce dvouráhna odpovídá horizontálu, při otočení do vertikálu se ráhna prohnou.  :P

A na tos přišel jak, že se prohnou???! Ty ji máš a víš jak a z čeho je vyrobená?
Ano, pro VHF/DAB v DX režimu jí v podobném provedení mám a při jakémsi asi duralu se anténa prohne. Ostatně, ani z Tvého obrázku, kde je anténa VKV horizontálně, se nepozná materiál. Spodní ráhno ale jen vyztužuje konstrukci, aby se vlastní vahou prvků hlavní ráhno, kotvené až za reflektorem, neprohnulo dolů. Při pootočení do vertikálu to přestává platit, zde by se jen zvýšila odolnost proti prohýbání větrem do boků. Fyzika má vždycky pravdu. ;)

10
Dotaz je na anténu v jednotném čísle. Nemyslel tazatel nějakou jedinou univerzální anténu pro všechna 3 pásma s různými polarizacemi?
Pro DAB by byl asi požadavek pro vertikální montáž splnitelný pomocí 90° ramene.
Pro FM ve vertikálu se zobrazená anténa určitě nehodí, konstrukce dvouráhna odpovídá horizontálu, při otočení do vertikálu se ráhna prohnou.  :P

11
Určitě doporučuji se vyhnout anténě Solight HN50 "Díky zabudovanému zesilovači má zisk skvělých 47 dB"!
Špatné a dlouhodobě neprovozovatelné mechanické provedení a hlavně ne těch "skvělých 47 dB"!

12
No, skutečnému odborníkovi by se to asi nestalo, ale více mne překvapila informace, že se nenašlo řešení náhrady odešlého napáječe. Pravděpodobně se jednalo o zdroj 5V a těch je dnes v každé domácnosti už celkem dost, protože s každým mobilem a moderním přístrojem bývá dodáván nějaký externí zdroj 5 až 12V. I kdyby anténa potřebovala 12V, tak by pravděpodobně tranzistor zesilovače nějak fungoval i na pouhých 5V. O zničení napájecí výhybky zkratem na koaxu jsem snad ještě neslyšel.

13
.....tazatel mohl nejspíš vše vyřešit pasivním rozbočením za třetinovou cenu....
Mohl, ale o radu požádal až v okamžiku, kdy aktivní rozbočovač už měl koupený i nainstalovaný a hele, ono to nefungovalo. Potom byla možnost ho vrátit a zkusit to s pasivním, nebo ten na zkoušku navíc přikoupit, stejně jako externí napáječ pro anténní zesilovač. Třeba by pasivní rozbočovač mohl vyhovovat, ale neznámá délka koaxů k dalším TV to mohla, díky průchozímu útlumu v pasivním rozbočovači, přivést na hranu spolehlivé úrovně signálu a funkčnost systému by mohla záviset na počasí a roční době, protože je přijímán jen odražený signál od kopce.

14
Moje rady se nezakládají na štěstí.......Bez jistoty bych se do rady nepouštěl.
No, já tento typ rady apriori sice nezavrhuji, ale mnoho zkušeností, kdy se štěstí nekonalo, mne naučilo větší pokoře.
Proto s výše uvedenou citací slepě nesouhlasím.  ;)

15
.... tak se mohlo zvolit jednoduché řešení se zaručeným výsledkem.
V tom je ten problém, že zaručené nic není a někteří na to poukazují.... ;)

Stran: [1] 2 3 ... 167

reklama