reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Pamětník

Stran: [1] 2 3 ... 163
1
Tak nevím. Buď tam chybí "S" nebo "ˇ", ale to by byl nějaký nový seniorský titul?  ;D

2
...... kdyz  uz mluvit do televize, tak odborně......
Jinak vedeli jste ze na toto tema hoří na internetu masivni diskuse? Dle nekterych treba asi cestovali casem do budoucnosti. A podobně a když jsem jim napsal ze jedno je palac a druhé O.D a palac je starsi tak to moc lidi nepochopilo, ze existuje budova s podobnym nazvem co je starší, kazdy si totiz vybavi tu "novější".
Také jsem zaregistroval, podle mne, zbytečné diskuze o "vymyšlené" srpnové kauze. Řekl bych, že většina diskutujících ví jen to, kdy byl otevřen OD Kotva, že to bylo až uprostřed sedmdesátých let. Dá se předpokládat, že pamětnice srpnové příhody byla místní a ti léta používají pojem Kotva. Když jsem tam šel nakoupit, řekl jsem "Jdu do Kotvy". Když jsem si v paláci kupoval letenku, opět jsem "Šel do Kotvy". Podobně to bylo s biografem Kotva. Nikdo po něm nemusel pátrat, byl v Kotvě, tedy pro hnidopichy v paláci. Nebo bylo chybou stavitelů OD Kotva, že použili místní název, mimochodem pěkný a zažitý a nevymysleli něco podobného jako pro sesterský Máj, s dalšími jmény Kmart, Tesco, MY?

Z jiného soudku. Dá se předpokládat, že paní bylo v roce 1968 něco kolem 20 let, nyní jí tedy může být přes 70. A to byste po ní chtěl, při vzpomínkách na pohnutou dobu před 50 lety, aby "do televize mluvila odborně"? Vždyť to neumí ani TV reportéři a moderátoři. Dále mi to "pochybování" o pravdivosti zážitku tak trochu v malém připomíná zpochybňování holokaustu. Doufám, že za pár let se na okupaci v srpenu 1968 nezapomene, nebo to někdo nepřetransformuje na internacionální pomoc.

Jinak tímto končím svojí účast v tomto tématu, protože vlastně k žádné chybě v TV vysílání nedošlo.

3
Tedy měla říci že utikala do palace kotva, ne obchodniho domu kotva ;)
To mne tedy nenapadlo, že po desítkách let by měla pamětnice nejlépe uvádět číslo parcely, kam se v srpnu 1968 utíkala schovat před Rusáky. Ona Wikipedia nabízí i jiné informace:"Palác byl postaven pro všeobecnou pojišťovací společnost ve Vídni; kromě kanceláří v něm byl obchodní dům, kino, tančírna a luxusní byty.". Pro místní byl a možná i stále je Kotvou ten palác i O.D.. Každopádně si paní nevymýšlela, ani pravděpodobně nechtěla uvést v omyl některé šťouraly.

No jo, vlastní chyba se nerada připouští..... ;)

4
Na čt 2 vyprávěla nějaká paní že utikala před rusy 21.8.1968 do  O.D. Kotva. Pokud vim tak O.D. Kotva byl postaven až v roce 1975, asi se nekomu pletou letopočty.... A nikdo tu informaci pred odvysíláním neověřil.
V letech 1967 až 1970 jsem bydlel o pár ulic vedle. A v té době tam byl Palác Kotva, postavený již v roce 1928. Ten mimo jiné sloužil v padesátých letech armádě, od roku 1959 tam sídlila pražská pobočka Československých aerolinií a až v roce 1974 byl v proluce vedle postaven nový obchodní dům totožného jména. Připojená fotka je sice z doby, kdy už stál nový OD Kotva, ale na fasádě vedlejšího, původního, Paláce KOTVA je jasně vidět nápis se jménem paláce.

Pokud někdo hledá chyby na jiných a důvod protestu si neověří, potom se může chybně pozastavovat nad tím, že v roce 1968 někdo od Paláce Kotva utíkal před Rusy. Já jsem sice přímo neutíkal, ale bydlel jsem na Haštalském náměstí, kde v roce 1968 sídlilo jedno z velitelství okupačních vojsk SSSR, čili jsem si také své užil.

5
Takhle to dopadne, když si někdo z ohrádky pro domácí mazlíčky udělá anténu na rádio  ;) :) :D ;D

6
Tak už vím, kde byla chyba. Netušil jsem, že Výsluní má samostatné území Volyně u Výsluní s číslem 787809. Tam už všechno je, včetně majitele. https://nahlizenidokn.cuzk.cz/ZobrazObjekt.aspx?encrypted=vC_d55yt8fVBIQiGf5awP4cwu72KKNjeqX7NORmc2ePMfIKdGyHeBWZV0JF2bdMyPD3QVogXkAV-P1vScJ1GWIYP3lfMkO0EkyKI0Wl2gpSbkr9qtxxnsfaX55KnL7AM   ;D

Jakou má toto místo asi historii? Na mapě se louka vedle jmenuje U vysílače, čili tam asi i dříve nějaký vysílač byl, ještě před radioklubem....

7
Nejen jiný prohlížeč, ale i když jsem na katastrální mapě našel, že to spadá pod Výsluní (k.ú. 787817) s parcelami 881/3 a domem 79, detaily jsem poprvé z tohoto webu tentokrát nevydoloval.  ;)

8
A proč si myslíš že někdo jiný potřebuje Skylink, cucáku  :P

9
To bude verze pro majitele mobilu, kteří také točí videa jen na výšku  :)

10
....seš socka, která nemá ani stovku měsíčně na menstruační vložky..... :P

11
Úspěšný příjem TV je v zásadě závislý na 3 ukazatelích. Za 1. by to v dnešní době měl být TV, nebo STB, s tunerem pro příjem DVB-T2. Nic konkrétního jste neuvedl. Za 2. by měla být použita adekvátní anténa. Proč jste pořizoval novou anténu? Jistě ne proto, že má vlastnost:"Vzhledem ke své úzké směrovosti (38° horizontálně/80° vertikálně) je vhodná do míst hodně vzdálených od nejbližšího vysílače nebo silně rušených mobilním signálem (k tomu je vybavená LTE filtrem).". Je velmi pravděpodobné, že máte na velmi blízký Cukrák i Žižkov možná přímou viditelnost, čili neviděl bych nutnost použít anténu "vhodnou do míst hodně vzdálených od nejbližšího vysílače", ani její "úzká směrovost" není vhodná do míst, která jsou v dosahu vysílání z více směrů a směrovost je zde spíše na škodu. Za 3. je velmi vhodné na internetu vyhledat současné parametry vysílání TV, čili identifikovat jednotlivé MUXy a jejich druh provozu v DVB-T/T2, jejich náplň stanicemi, zvolit optimální směry a podle toho zvolit směrování antény na vysílače, které nabízí Vámi žádanou programovou nabídku.

Ve Vaší lokalitě je maximum 20 stanic ze současné nabídky v DVB-T i DVB-T2 stejně málo. Zmiňujete se o "obě" televize, ale ne o cestě signálu k nim. Také popis, že ukazují kvalitu 99 a sílu 0 je podivný. Spíše to bývá obráceně. Uvedené hrající kanály 33 a 55 neodpovídají Příbrami, protože její 3 vysílače vysílají na kanálech 24, 29, 41,, 44, 46 a jen na 33 místní Přechodová síť 11, která má mizivý výkon jen 10 W. Čili v tom máte pěkný guláš.

Proto je těžké radit, při neznalosti skutečného stavu věci. S bouřkou bych ztrátu příjmu nehledal na straně vysílačů. Pokud se nechcete obrátit na profesionály, zeptejte se na situaci u sousedů, nebo někoho v okolí, který problém s příjmem TV ve vaší lokalitě nemá.

12
Z mé strany to nechápu jako rýpání. Také oceňuji hodnocení odbornějšími metodami, zejména u jiných technologií. Ale. U žádného televizoru, nebo STB, není v uživatelském návodu uvedeno, že instalaci a správnou funkci může garantovat jen firma/odborník s definovanou přístrojovou výbavou a síly signálů musí být z antén jen v úrovni XX dBµV, s odpovídajícím konstelačním diagramem, či s jiným, podobným parametrem digitálního vysílání. Něco jiného je také STA pro stovky účastníků a individuální příjem v domácnosti. Pro orientaci běžného diváka proto výrobci nabízí ony primitivní "teploměry", jak jejich údaje uživatel má využít, opět nikde není jednoznačně stanoveno. Pokud tedy má k dispozici divák takový signál, že obraz nezamrzá, "necvrliká" zvuk, potom je většinou s kvalitou příjmu spokojen a odborné měření nepotřebuje.
Pro neprofesionální hodnocení kvality příjmu asi nic lepšího, než údaje "teploměrů", neexistuje a pořád jsou lepší, než jen prostá slova, "mně to funguje/nefunguje". Bylo by plýtváním, pro občasné nastavení TV příjmu nutit majitele k nákupu a vyškolení v obsluze profi přístrojů, protože by profíci stejně svými pracovními kapacitami nezvládli nárazové potřeby diváků při změnách ve vysílání, které právě probíhají a v nejbližší době budou vždy oblastně probíhat.

13
Po testování na chalupě jsem další test přechodu na DVB-T2 uskutečnil doma, v Praze, na okraji sídliště Novodvorská. Malá, LOG/PER anténka, označená v předchozím příspěvku jako č. 3, byla vystrčena rovnou na plochou střechu. Ta původní srovnávací a testovací pasivní anténa Fraccaro Sigma6HD pro DVB-T/T2, je umístěna jen na fasádě, vedle okna.
Jako přijímač byl použit dvoutunerový STB Optex ORT-8932 V2 s funkcí PVR. Jeho první automatické proladění našlo nápadně málo MUXů. Teploměry často ukazovaly 100% sílu a 0% kvalitu. Zkontroloval jsem napájení vestavěného anténního zesilovače, bylo z chalupy aktivní. Proto jsem ho na druhý pokus raději vypnul, zda ho místní silné signály nerozkmitávají? Bylo to ono. Nyní bylo už nalezeno 10 MUXů se 103 stanicemi. I když některé "kvality" byly méně než 100%, všechny stanice hrály bez poruch obrazu. Dál jsem nezkoumal, které stanice a vysílače vlastně přijímám s anténkou namířenou na SV = centrum města (jako Fracarro). Co dodat? Jsou to sice jen 2 lokality, ale zde přechod na DVB-T2 nemusí dělat problémy.....

14
Další obrázek se už do povolené velikosti nevešel, tak ho připojuji zde:

15
Doba přechodu na DVB-T2 se blíží a tak kromě 5 modelů STB jsem začal o tomto víkendu na chalupě, JZ od Plzně, testovat i různé antény.
Sousedé se na mne obrací s tím, že by rádi přijímali i další stanice, než místně standardně přijímané z Krašova, či bavorského Hoher Bogenu. Před pár týdny jsem také nasměroval další LOG/PER anténu, podle délky prvků asi primárně určenou na DAB, na Domažlicko a Bavorsko. Spolu se zesilovačem IVO ZP22 mi jeden ze STB nabídl celkem 114 identifikovaných stanic jako výchozí srovnávací parametr. Nejprve jsem otestoval pasivní anténu Emos BEN-20G se 4-násobným filtrem GSM a zesilovačem TEROZ 496, také se zádrží LTE. Příjem byl uspokojivý. Dále jsem otestoval 2 krátké LOG/PER aktivní antény pro DVB-T s integrovanými zesilovači a filtry LTE/4G, modely Fracarro LP45F LTE a Minilog 2 LTE. Zkoušel jsem i varianty jejich napájení 5V ze STB, nebo 9, či 12 V z přiložených externích zdrojů.
Nejlépe se jevila anténa Emos, která se zesilovačem a zdrojem ovšem byla nejdražší (cca 1000.-Kč), jen o trochu "horší" byla anténa Minilog, která byla nejlevnější (360.-Kč) a podivně se chovala anténa Emos, která sice měla na krabici údaje údaje "DVB-T2, 1080p FULL HD, 50 - 200 km, 44 dBi (v popisu jen 32 dBi)", ale na 5 V napájení ze STB měla spolehlivější příjem, než na dodaný zdroj 9 V. Hodnota napájení má obvykle vliv na zisk zesilovačů. Už se ale na anténní stožár nevešla, tak skončila pod parabolou DVB-S, i když výhled měla podobný.
Nechci z toho dělat nějaké univerzální poznatky, ale v lokalitě chalupy by neměl být přechod na DVB-T2 extra komplikovaný. Dále se potvrdilo, že i příjem DVB-T a DVB-T2 z různých směrů a s rozdílnými úrovněmi signálu, nemá problém s více MUXy na sousedních kanálech, jak se zde před časem "sýčkovalo", alespoň u všech STB, které vlastním.

Stran: [1] 2 3 ... 163

reklama