Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Dj.Energy

Stran: [1] 2 3
1
Set-top-boxy / Re:Duchy na AV výstupech
« kdy: 03. 01. 2015, 20:58:23 »
Kabeláží to nejspíš nebude. Pokud se zobrazují duchy v obraze na jakékoliv TV pak bych to hádal spíš na chybu uvnitř toho set top boxu. Tipnu si to na rušení od pulsního zdroje uvnitř toho boxu. Šikovný opravář elektroniky v téměř každém městě si s tím poradí za pár minut a pár korun.

2

Tak tlapnet.... Ale tlapnet nič NEPOSKYTUJE k internetu ZADARMO ako tvrdíte. Jasne poskytujú toto (Najnižšia trojkombinácia):

Presne to isté, čo tlapnet ponúk v balíku si dokážete nakonfigurovať samostatne - len to bude stáť trocha viac....
[/quote]
V placené nabídce mají samozřejmě nabídku podobnou O2TV.
Ale ještě doplním že mimo toho, co jste uvedl nabízejí opravdu i televizi zdarma v prohlížeči nebo speciální aplikaci. A to 39 SD kanálů opravdu zdarma + možnost předplacení kanálů ze skupiny FilmBox i v HD. Přičemž hlavní kanál FilmBox v SD rozlišení je v nabídce zdarma.
O2 bude kvalitou pravděpodobně lepší ale možnost přehrání zpětně, záznamu i přehrávání třeba na tabletu jako u O2 je tu též k dispozici. A opravdu to nestojí vůbec nic!

3
To je kto ten "můj poskytovatel internetu"? Aby sme si mohli urobiť reálny obraz....
U mě tlapnet. Ale i ve spousty dalších lokalitách mají jiní velice podobné služby.

4
A právě to je celý problém. O2 nabízí televizi k internetu za peníze. dohromady 650 korun za 20Mb. Místní operátoři mají v nabídce připojení k internetu za 350 korun a televizi k němu o podobném rozsahu jakou nabízí O2 za peníze, nabízejí zdarma. A to nemluvím jen o optice na sídlištích ale domech s wifi na vesnici s připojením taktéž 20Mb. Takže ne všude má O2 s touto pozemní (nesatelitní) nabídkou monopol!

5
Dobrý den,má někdo v DVB-T otočenou anténu na Brno-Hády.Mě to od včerejška televize nejde když byla na večer bouřka ale když přestala bouřka a pršet tak mi to fungovalo a když zase začalo bouřka a hrozně pršet tak mi to doteďka nejde.Jde ta televize někomu?
Pokud jste měl před první bouřkou dostatečně silný signál a vyhovující i ostatní parametry, mohu poradit jen kontrolu samotné antény, kabelů a zařazených aktivních prvků. Mohlo se stát, že vám vítr pohnul s anténou nebo následkem bouřky odešel nějaký aktivní prvek, natekla voda kam by se dostat neměla a podobně. Abychom vám mohli dobře poradit, bylo by též vhodné uvést jak je váš anténní rozvod udělaný (použité aktivní prvky, typ antény, větvení rozvodů a počet televizí v něm) a vaše lokalita, kde signál přijímáte.

6
Zkuste jej u jiné televize. Problém by mohl být právě v ní. Pokud by problém přetrvával, problém bude v boxu, pokud ne, problém bude v televizi.

7
Stasi: tak to máš pravdu, ty "veselé příhody z ostravského natáčení" jsme tu už před časem někde slyšely, včetně reakce z obchodu:"když to lidi kupujou tak co".

V každém případě bude asi na Moravě díky K59 veselo. Ona už holt u nás nestačí nesmyslná ČTÚ koordinace některých přeshraničních vysílačů, díky LTE to prostě dorazíme úplně.
Ostatně bychom mohli jmenovat i další oblasti jako Černou Horu s kanály 59 a 60 a Ještěd K60. A navíc mezi těmito vysílači probíhá rušení samo o sobě díky vysílání dvou odlišných muxů na K60. A copak s tím teprve udělá LTE... lepší nevědět

8
Analogový rozhlas / Re:Vysílač AM u Prahy
« kdy: 13. 02. 2014, 17:53:42 »
Topolná na 90 procent nekončí !  8)
To je nějaká oficiální informace nebo prostá úvaha?
Já bych byl samozřejmě rád kdyby se na Topolné vysílalo do zahraničí česky i nadále.

9
Já tedy malinko odbočím a zeptám se kde že se ZOH dají sledovat ve fullHD? Satelit ani kabelovku nemám, RS7 sice chytím ale nevlastním HD BOX ani HD televizi. Zbývá mi tedy možnost sledovat na fullHD monitoru přes internet. Stream ČT slibuje 720p avšak i ten má kvalitu neuspokojivou oproti streamům z Londýna. Nějaký tip, kde lze najít stream ve full HD? Čeština není nutná

10
Jen něco málo ze stránek ČRo. Jinak, byl tu o tom v posledních dnech nějaký článek na DZ nebo jsem ho přehlédnul?http://www.rozhlas.cz/vysilace/aktualne/_zprava/zmeny-ve-vysilani-ceskeho-rozhlasu-dvojky-otazky-a-odpovedi--1292276

11
Odkladiště / Re:Rušení zvuku
« kdy: 22. 12. 2013, 17:52:17 »
A sakra, tak tohle opravdu nebylo ani v odborné literatuře ba ani ve star treku. Zkoušet si to opravdu nemusím ale jako návrh pro nové díly daného pořadu je to dobrý tip

12
Odkladiště / Re:Rušení zvuku
« kdy: 22. 12. 2013, 06:49:46 »
...pane DJ, to se velice pletete, nebo minimálně zanašíte do problematiky díky vaší neznalosti praxe další zmatky a nepravdy. I v přenosu audiosignálu se musí jak známo uzavřít elektrický obvod. Tedy: pokud se bavíme o nesymetrickém vedení signálu, tak i zde potrebujete k vedení signálu stínění/kostru/. Pokud se bavíme o symetrickém vedení signálu, zde se dá stínění/kostra/ odpojit na jedné straně, většinou na zdrojové straně. Pokud tedy nemáme v úmyslu po symetrickém vedení napájet mikrofon fantomovým napájením. Pak se nemůže ani zde kostra odpojit. Vím přesně co by se stalo, kdyby jste u nesymetrického kanálu odpojil zem a to jak u monokabelu i u stereokabelu. U obou by to bylo rozdílné. Vyzkoušejte si například odpojit kostru u stereofonních sluchátek, tam to uslyšíte nejjasněji. Schválně si to vyzkoušejte ať nemusíte na Digizone psát kraviny.
Pán s problémem v úvodu tématu si musí pořídit audiokabel s oddělennou signálovou zemí, nebo použít oddělovací trafo, jinak se problému nezbaví. Může mu pomoci i jiný napáječ k PC.

tady panu Kulhánkovi posílám ještě jeden komponent za pár korun, který mu problém vyřeší.

http://www.svspraha.cz/svspraha/eshop/3-1-CAR-AUDIO/150-3-ostatni-kabely-a-adapt/5/4485-Galvanicke-oddeleni-linkoveho-vedeni
Uzavřít obvod ano, ale jen v případě že tím daným kabelem současně chcete napájet třeba ten mikrofon. V tomto případě napájet není co jelikož se jedná pouze o přenos signálu živého středového vodiče.

Samozřejmě odpojením kostry u sluchátek přeruším obvod.
Tím jste ale spojil dvě odlišné věci a to přívod ke spotřebiči (sluchátka, mikrofon...) a přenos signálu ze zvukové karty (předzesilovače) k tuneru (zesilovači).

Dotaz směřoval k přenosu audiosignálu. Ten je tedy tímto způsobem řešitelný.

13
Odkladiště / Re:Rušení zvuku
« kdy: 21. 12. 2013, 06:58:22 »
Osobně bych vyzkoušel starý osvědčený způsob. Zem na audio kabelu má význam pouze jako stínění proti vnějšímu elektromagnetickému rušení.
Pokud máte koupen již hotový propojovací kabel, ten neupravíte. Ale pokud jste si jej vyráběl sám, odpojte na jedné straně kabelu tu zem. Tím je znemožněn vznik již zmíněné zemní smyčky a zem jako taková už bude sloužit jen jako stínění k čemuž byla původně určena. Bohužel hotové kabely z levné čínské výroby mají zem spojenou na obou koncích s konektorem což je špatně. Audio signál ji nepotřebuje.
Kdo tomu nevěří, odpověď nalezne třeba zdehttp://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=10846

14
Analogový rozhlas / Re:Country rádio
« kdy: 30. 11. 2013, 06:56:38 »

A co by dělali s frekvencí po HEY v Praze ? Takhle mají ten Signál na dvou. To mi přijde rozumné. RADIO 1 jde jako moderní alternativní rádio do RTI cz DAB. Což je dobře. Tím bude v Plzni, Českých Budějovicích a Karlových Varech.
Po Hey v Praze by se dalo dělat věcí. Měli samostatnou licenci po Info rádiu což umožňuje vznik samostatné stanice a nebo prohodit frekvenci třeba se SPINem který jim taktéž patří a v tomto stavu má pokrytí nula nula prd. A frekvence po SPINu by bohatě stačila s mladoboleslavskou co do celistvého pokrytí pro Signál.
DAB, to už je zase jiná kapitola. Jsem ale na příjmu pouze 5D z Černé hory
0:07 je to tam!!! :D
Posloucháte Country Radio Východ, vysílač Chotěboř 103.6 fm
Nejen County už se nám překlopilo ale i Signál.
Ale co mě zarazilo na nové mapě pokrytí u vás na JIDXC, ty kmitočty po HEY už jsou překoordinované?

15
Analogový rozhlas / Re:Country rádio
« kdy: 29. 11. 2013, 07:38:37 »
Převedení radia Hey pod Country se nám už blíží. Dnes už vysílají pořád dokola jednu a tu samou písničku. To mi připomělo vznik radia Kiss FM které též při přerodu vysílalo stále dokola jednu písničku.
Tak jsem zvědav jak a kam to Country dotáhne s tím doublováním asi u pěti vysílačů. Nebo že by zde vzniklo lokálně "druhé" Hitrádio FM?
A když to vezmu trochu stranou, nechápu proč není zájem rozšířit Radio 1 na frekvence Jizery.

Stran: [1] 2 3