reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Augusto_Pinochet

Stran: [1] 2 3 ... 7
1
A co si tak zavolat anténáře?

2
Lysá Hora by měla být přepnuta na kanál 7B dnes. Je tam od 8h výluka a píšou o tom na jejich webu!

3
Procenta jsou velmi užitečný matematický nástroj k vyjádření důležitých vlastností. Komu není jejich význam utajen, dost z nich přečte. Bohužel jsi nepopsal dost. I bez měřáku máš dostupnou řadu dalších informací, které jsi neuvedl (možná máš pro to důvod).
Ovšem z toho, co jsi popsal (chování ukazatele je popisné), už lze přečíst: signálu máš dost – nezesilovat! Potřebuješ lépe směrovat! A v tom ti asi uvedená anténa moc nepomůže. I když bys zaznamenal momentální zlepšení, nemusí být trvalé, ale např. závislé na počasí.

Možná někde v matematice, ale nikoliv v anténařině, tam % na bargrafech mají  naprosto nulovou informační hodnotu a neříkají nic o úrovni, echu, a ostatních parametrech nutných k bezproblémovému příjmu DVB-T/T2!

4
Na settopboxu kvalita signálu 90% a když začne kostičkovat, padá na 30-40%. Jinak nemám možnost signál změřit. Asi nejdříve zkusím zapojit novou anténu do současného zesilovače a uvidím. Vadilo by, kdyby oba zesilovače byly aktivní? Nebo zapojit pouze originál zesilovač od nové antény a místo starého zesilovače dát pasivní rozbočovač? Díky

Zavolej si anténáře, těch příčin může být x-y-z, přebuzený amp, echo, jiné rušení, atd.! % jsou nic nevypovídající hodnota!

5
A to kostičkování je způsobeno původní anténou nebo zesilovačem (příp. obojím)? Co parametry signálu (nemyslím %)?!

6
Důvod výměny té původní antény za novou?

7
U běžného čupráka co čumí na zobrazovač je úplně jedno co mu kde co ukazuje, hlavně, že to hraje! Pokud má někdo problémy, musí si zavolat odborníka (někdy odporníka), který to něčím změří. Čím a jak je otázka. Pokud někdo marní čas řešením a zkoušením takovouto metodou je to jeho problém a zřejmě neví asi co s volným časem, kterého se 99,99999999999% běžných lidí dnes absolutně ndostává, protože tyto výsledky jsou pro už zmíněné čupráky naprosto irelevantní!

8
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 14. 12. 2018, 19:19:32 »
Ta tvoje "příhrada" má odborný název ARPO II a není u nás jediný, další je na SV vysílači Mělník! ARPO I na SV je pak v Liblicích (na dvojice 355m příhradových stožárů!

9
Podle originální dokumentace výrobce Kovoplast Chlumec nad Cidlinou, je pro kanály R10 až R12  (206 - 230MHz)!

10
No a co s tím?

11
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 04. 10. 2018, 09:22:32 »
Snímek není sice detailní, ale pokud je tam ta anténa kterou myslím, pak by to měl být všesměr (anténa typu ST).

12
Pokud se dá těm hodnotám z toho "MP" věřit pak jsou přímo tragické! Závada může být v tom, že pokud se jedná o klasickou UPS (nikoliv "hvězdu) tak některý ze sousedů na větvi před dotyčným při rekonstrukci bytu svou ÚZ měnil (což samozřejmě není povoleno, ale kdo na to bude volat oprávněnou firmu a platit, že) nebo ji (jak je taky běžné) měnil elektrikář nebo nedej bože instalatér a buď použil nevhodnou ÚZ nebo (a to je častější příčina) prohodil IN/OUT a problém je hned na světě. Kdýž se k tomu přičte tragická kvalita vstupních dílů u Samšuntů je vymalováno! Jeden z nejlepších STB co se příjmových vlastností týká je STRONG SRT 8211, ale na druhou stranu má drobné SW nedostatky, které naštěstí neovlivňují příjmové vlastnosti.

13
Prosím znalé o pomoc s problémem příjmu.


Bydlím v bytovém domě, společná anténa. Televize Samsung UE48J6272 s DVB-T a DVB-T2. Dokud jsme měli v rozvodu jen DVB-T první generace tak my všechny programy hráli perfektně, ale jelikož bylo spuštěno digitální vysílání druhé generace DVB-T2 tak jsme si nechali pustit do rozvodu DVB-T2 kanály 26 a 28 z Javořice výkon 100KW přímá vzdálenost 40km a kanál 56 Vanternerk vzdálenost 9 Km výkon 5KW. DVB-T stále super, DVB-T2 kanál 56 super, ale kanály 26 a 28 z Javořice kolísá kvalita a vypadávají. Síla signálu je dle TV 94% kvalita některé dny 100% a je to OK, jindy kolísá mezi 30-90% a TV vypadává signál jak klesne kvalita dolů zvyšuje se počet chyb až je počet chyb 2000 vypadne i síla a vypadne signál. Byla u mne odborná anténní firma provedla kontrolu a nové nastavení a po té vše při stejném problému. Přišli znovu, vše měřili, jim vše fungovalo na měřáku byli funkční, mě televize vypadává. Svedli to na kvalitu tuneru v TV a že problém je u mne. Vyzkoušel jsem setobox a tam vše hrálo bezproblémově. Následně byla TV odeslána do servisu Samsung v Brně, kde byla provedena diagnostika. Na žádný problém nepřišli, jim kanály 26 a 28 hráli bez jakého koliv výpadku (oni neměli naladěnu Javořici, ale Kojál nebo něco jiného u Brna), TV je prý bez závad, problém prý je v anténím rozvodu nebo zesilovači, proč fungoval setobox vysvětlili tím, že setoboxy mají prý mnohem cilivější a méně náchylné tunery než Televize a odkázali mne na anténní firmu ať doladí antény. Vyzkoušet doma jinou TV s DVB-T2 nemohu, zatím nikdo známý Tv s DVBT2 nemá. Prosím o radu co dělat, jak to řešit. Chtěl jsem se vyhnou kupování setoboxu a tím dalšího ovladače. Díky za rady.

Samšunty mají problémy v SFN DVB-T2. Takže vyhodit a koupit novou Tv. Jinak DVB-T2 box.

14
Cca dva mesice. Pozehnani je od ledna 2018.
Díval jsem se do historie, 8.3. jsem zde referoval, že jsem při bandscanu našel nové Rádio Blaník 97,4. Tehdy ještě Beat určitě nevysílal. Nechce se mi věřit, že při mém častém prolaďování pásma mi to tak dlouho unikalo. Taky jsem zatím nenašel novou anténu, odkud by vysílali. Mohli se taky nasdílet do některé ze stávajících antén. Každopádně směrem na sever po D2 má Beat menší dosah, než další břeclavské frekvence. Beat jede po Hustopeče, v té díře na dálnici zmizí a za Hustopečemi už naskočí na stejném kmitočtu Čas z Oslavan.   

Pojem "anténní sdružovač" ti nic neříká - "odborníku"?  :-*

15
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 26. 05. 2018, 10:06:58 »
Bavorácký Hoher Bogen.

Stran: [1] 2 3 ... 7

reklama