Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - amatér Tondach

Stran: [1] 2 3 ... 24
1
Měl jsem stejný problém. Odpověď č. 15 od "Profíka" je to, co hledáš. Já mám dvě redukce scart-cinch s přepínači Out-In. Jakmile jsem oddělil signál AV ze scart od zbytečností, mám jen čistý AV, je po problému.
Resumé: Na propojení satelit-DVD recordér použij dvě redukce scart-cinch a AV kabel. Měj se...
....a to myslíte vážně? :)

2
Dnes bude na Nova Sportu přímý přenos finálových zápasů štvanického dvojturnaje (ženské ITF s dotací 75k USD a mužský Challenger s dotací 50k USD). Musím říct, že mne to velice překvapilo. Přenosy z turnajů této kategorie je po řadu let doménou ČT. Pamatujete si, kdy naposledy na nějaké komerční TV byl přenos z domácí tenisové akce? Já si jen pamatuju, že Prima před téměř 20 lety (1997?) vysílala ATP turnaj z Vítkovic.
Záleží na tom, KOMU POŘADATEL prodá vysílací práva!

3
Ze satelitu nahraji na externí HDD, překopíruji do počítače, ve kterém mám program Freemake Video Converter, v něm otevřu překopírovany film do konverze "na Bluray" a do rána se zkonvertuje. Pak vypálím prostřednictvím Ashampoo Burning Studio na obyčejné BR vypalovačce LG, kterou v počítači mám už několik let..... používám potisknutelné (Printable) disky a vytisknu si na etiketu buď originální obrázek, pokud ho nenajdu, tak si nějaký vytvořím! Jednoduché .... :)

4
Tohle mně hrozně moc rozčiluje, a to natolik že jesli se toho nedokážu zbavit tak sem asi přestanu chodit, doslova mně to přivádí k šílenství. Kdykoliv semka vlezu hned na mě nahoře začne polohlasně hlasně žvanit reklama na E! Poradtě prosím jak to zablokovat!!! Chodim sem přes tablet s androidem a používám dolphin browser. Diky moc.
Na té reklamě je možnost vypnutí reproduktoru vpravo dole a taky existuje možnost, vypnout si reproduktor ve svém zařízení, že?  ;)

5
To je prostě tak, že někomu se líbí ten, jinému zase onen ..... již naši předkové říkali, že někdo má rád holky, někdo zase vdolky .....  :)

6
Přijímač nekomunikuje korektně s tímto diskem, přestože s jinými ano, vhodné bude vyzkoušet jiné, třeba se povede ..... kdysi dávno jsem takhle podobně zkoušel několik USB k Topfileldu SBP 2010, po řadě neúspěchů jsem zakoupil externí pevný disk Toshiba s externím napájením a vše je bez problémů.... na starším Evolve mám, taky po několika marných pokusech, jakýsi noname USB 16GB a ten jde bez problémů, jiné nejdou ....... takže buď experimentovat, až se to povede nebo externí hard disk. Ten se také dá připojit k PC nebo notebooku

7
Vy byste se nebránili, kdyby vám někdo chtěl zkrouhnout peníze? Tak čemu se divíte, vy rozumbradové?

8
Satelitní digitální vysílání (DVB-S) / Re:3 TP nejdou
« kdy: 02. 02. 2016, 08:08:12 »
Tak jsem to zkusil u souseda, taky to nejde. Pak jsem zašel za správcem, který to zkusil a pak na to řekl, že zavolá nějakou firmu.

.... no a o  tom to je! Zjistit, například dotazem u souseda, zda závada je jen na mém zařízení nebo jinde a teprve potom případně zavolat firmu!
Pokud byste ovšem zjistil, že závada je na vašem zařízení a k jejímu odstranění stačí maličkost, například změnit nastavení DISEqC, bude mít firma smůlu, nic nevydělá a nebude se jí to líbit..... :) :) :) a ozve se!

9
Satelitní digitální vysílání (DVB-S) / Re:3 TP nejdou
« kdy: 01. 02. 2016, 08:21:19 »
My amateři věci řešíme trochu jinak než profíci,profíkům jde o bobky-logicky,takže bych taky šel po sousedech,když tam je HB tzn.poláci-měli by něco vědět,sport.kanály se tam mění jak na kolotoči-takže nic,jenže pokud to není přístrojem,tak dál bych už nelaboroval-do antenního systému bych nešel-stojí to hodně! 8)

Přesně tak! A tak jsem to taky od začátku myslel .... ! :)

10
Satelitní digitální vysílání (DVB-S) / Re:3 TP nejdou
« kdy: 31. 01. 2016, 10:54:17 »
No, je vidět, že se nepohybuješ v oboru! Sousedi vůbec nemusejí mít tuto družici (HB) naladěnu, pro běžného CZ SAT diváka je to absolutně nezajímavá pozice (vyjma snad pár "bláznů", kteří zde sledují pár "sportovních" programů) a zasahovat sousedům do jejich přijímacího zařízení není zrovna to pravé ořechové a nemuselo by se dotyčnému vyplatit (může se snadno stát, že dojde k rozladění přijímacího terminálu u některého souseda/sousedů a ti pak budou požadovat úhradu po dotyčném za uvedení přijímacího terminálu do provozuschopného stavu, už x-krát jsme byli někde takto voláni, kdy některý z iniciatívních nebo nových nájemníků takto "řádil" po sousedech a stálo ho to cca. tři litry)! Proto jen a pouze u tohoto druhu příjmu (společný SAT systém) platí, obrátit se na kompetentní osobu a objednat servis u odborné(!) firmy, která tento systém spravuje! Nejsme někde na svépomocné dílně!

To je hloupých a nesmyslných řečí, jak "vyvrátit" názor, že lze zaklepat na sousedovy dveře a zeptat se "hele, jde ti hotbird" a hned se ví, jestli je to jen můj problém, nebo také těch ostatních, že ano! Teď bych mohl taky sáhodlouze začít blábolit, že i ten, který nemá Hotbird naladěný, ho může pro kontrolu naladit a jiné hlouposti, ale holt se nepohybuji v oboru! Tak příště raději, než bych se zeptal souseda, jestli mu jde proud, zavolám rovnou na ČEZ a oni za půl dne přijedou a zjistí, že mám vypadlý jistič ..... a bude mě to stát ty tři litry! Nejsem padlý na hlavu a hlavně nepíšu nic o odstranění případné poruchy, ale o prvním nejjednodušším kroku ..... ! Ale ten by vám nedal vydělat a o tom to je!

11
Satelitní digitální vysílání (DVB-S) / Re:3 TP nejdou
« kdy: 31. 01. 2016, 09:15:30 »
Jak jsem dotyčnému radil, pokud se jedná o společný přijímací SAT systém, platí jen a pouze jedna rada a to obrátit se prostřednictvím kompetentní osoby na servisní firmu, která dotyčného navštíví a provede měření na koncovém bodě UPS a zjistí zda-li je závada na přijímacím zařízení dotyčného nebo je závada v HS přijímacího systému! Obcházet sousedy je totální nesmysl, sousedé zcela jistě závadu (ať už je u dotyčného nebo v HS přijímacího systému) neodstraní!! Navíc pokud dotyčný signál na požadované družici (HB) má a ten mění hodnoty (rozuměj "kolísá"), určitě není problém v nastavení Diseqc v přijímacím terminálu uživatele, ale někde jinde, viz jeho poznámka o přepnutí LNB na LO 10,6GHz, kdy požadované tv stanice fungují!

Při obcházení sousedů lze velmi snadno zjistit, zda je problém všude nebo jen u tazatele a někdy dokonce i sousedi přijdou na to, že jim to nejde taky ..... a určitě nemůžete tvrdit nic, pokud nejste přímo na místě a nepřišel jste na příčinu problémů.....

12
Satelitní digitální vysílání (DVB-S) / Re:3 TP nejdou
« kdy: 31. 01. 2016, 06:37:08 »
Pruhy ukazující sílu a kvalitu signálu, ukážou 55/79%, za sekundu třeba 0/13% atd. Nedávno jsem se přestěhoval do Mariánských Lázní a je to společná anténa.

.... a co u sousedů, těm to jde, nebo taky nejde?
U společné antény bude nějaký přepínač a rozvaděč signálu (multiswitch) a na příjem jednotlivých družic  se musíte "naladit" přepínačem DISEqC ve vašem přijímači...což by vám u sousedů měli poradit (pokud jim to jde) :)

13
Satelitní digitální vysílání (DVB-S) / Re:3 TP nejdou
« kdy: 30. 01. 2016, 13:23:31 »
Dobrý večer,
mám takový problém: při ladění družice HotBird nejdou stanice z 12476 H, 11642 H, 11623 V, u všech jinak ukazuje sílu i kvalitu nad 50%, u těchto TP ovšem pruhy měřicí signál ,,blikají", mám parabolu 80 cm, 3 LNB - Astra 1, 3, HotBird, přijímač Topfield. Zjistil jsem že když změním LNB frekvenci na 10600 mHz, a 22kHz zapnuto, tyto programy jdou, ale zase nejdou programy na jiných TP (např 10719 V), LNB frekvence nastavena na 9750/10600.
Díky za rady.

Například program
Super Tennis HD na 12,476   Horizontálně  29900   3/4   DVB-S2 jde úplně normálně na Topfield SBP  2010 s nastavením LNB 9750/10600 22 kHz vypnuto !!! ostatní programy také bez problémů.....
Co to znamená, že pruhy měřicí signál ,,blikají"? Pokud se "neustálí", tak není dobře nasměrovaná parabola, jde o programy v HD a ty všeobecně vyžadují přesné nasměrování paraboly, ve vašem případě patrně nastavení příslušného LNB pro příjem HotBirdu. Ovšem také mohl LNB již odejít na věčnost, takhle na dálku těžko radit ...

14
Set-top-boxy / Re:Propojení LCD display & set-top-box
« kdy: 30. 01. 2016, 13:03:06 »
Na netu jsou toho spousty, zadejte vyhledat  "jak připojit monitor k STB" a uvidíte sám, co toho tam je ..... ale jak je tu řečeno, většinou to nejde :(

15
Televizní stanice a jejich program / Re:Sváteční ČT
« kdy: 09. 01. 2016, 07:50:30 »
Má dost.  :D To je síla co tady předvádí.

Přemýšlím proč "tykání" považuje za komunistický rituál. Blbost, to se používá od nepaměti tam kde jsou lidi k ssobě něčím blízko. Taková Angličtina pokud vím ani Vykání nezná, tam si tykaj všichni at' se znaj nebo neznaj.

Mimochodem já nemám ani náznak sympatií ke Komunistům, nebyl jsem ani Jiskra ani Pionýr. Takže myslím že mám dobrou školu, rodiče nepodlehli soudruhům at' slibovali nebo at' vyhrožovali. Takže p. Tondachu jste opravdu úplně mimo ana špatné adrese.

Je vidět, že o minulé době vůbec nic nevíte ....a přečtěte si své žvásty o poslancích a Senátu a pak teprve posuzujte CO TADY KDO PŘEDVÁDÍ...

Stran: [1] 2 3 ... 24