Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Nikoloki

Stran: [1]
1
Na Samsungu Smíchov jde v pohodě, na TV přijímači Dune je jeho příjem naprosto nesmyslný - zvuk chybí, obraz jde "pauzírovaně": vždy chvíli stojí, pak to šíleným zrychleným tempem dožene a zase se zastaví a tak dále dokola  :o … Momentálně mi na právě běžícím pořadu ukazuje maximální datový tok 9,1 Mbit/s, průměrný je 3,8 Mbit/s, aktuální kolísá od cca 500 kbit/s (do toho maximálního toku) … Ostatní stanice muxu 4 jdou. (Stará Boleslav, příjem z Prahy.)

2
... T2 je jen jiná modulace, či nosná či jaký čort. Novou kvalitu obrazu přinést nemůže pokud uvažujem že se stále bude vysílat v MPEG-4. Naopak je to složitější systém a určitě bude náročný na kvalitu řetězce. ...
Jina modulace to (DVB-T2) je a ta efektivneji vyuziva kmitoctove spektrum. Novou kvalitu obrazu muze prinest ale taky nemusi, vse zalezi na provozovatelich ci zadavatelich. Slozitejsi system to bezesporu je. Jak moc narocny na kvalitu retezce bude opet zalezet na nastaveni od provozovatelu. Zjednodusene pro prinos DVB-T2 oproti DVB-T plati, bud stejnym vykonem pokryje stejnym datovym tokem vetsi uzemi nebo stejnym vykonem pokryje stejne uzemi vetsim datovym tokem.

A nezapomeňte, že existuje nově schválený kodek H.265, kterému pro stejnou kvalitu obrazu stačí oproti H.264 poloviční datový tok, takže v tomto kódování se do muxu vejde dvakrát tolik kanálů. Takže za pár let tu máme vysílání v DVB-T2/S2/C2 v H.265 8) a budou se zase kupovat nové set-top boxy a nové televizory :P

3
Drtivá většina lidí v dosahu MUX4 spíš neumí tento MUX přijímat, ale to je samostatná kapitola.
Co se týče ČT a HD v DVB-T - pokud budete z vlastního dárcovsky platit provoz za šíření, určitě se s ČT i s některým z provozovatelů multiplexů dohodnete.

Drze se přiznám ;) - neumím. A nevím proč. Protože "před Pařízkem" jsem to uměl a HD jsem sledoval :-\
Vaše lokalita? Vysílač který jste přijímal? Typ antény? Pokud jste měl příjem "před Pařízekem" pravděpodobně nebude problém signál zachytit i "za Pařízka".

Odpovědi: "Stará Boleslav. Co já vím, nevysílal MUX 4 náhodou i z Ládví? Nějaká yagina či babina vagína - prostě STA s hvězdicovým rozvodem. Před piko… – Pařízkem za Pařízkem nikdo nesmí stát, nebo nebudu hrát - čili nehraje." Jinak anténa je směrovaná zřejmě na Mahlerovy sady (v horizontální polarizaci !!!), takže Olšanská je ve stejném směru. Ze začátku Pařízka MUX 4 občas i šel - síla signálu i SNR byly stejné jako "před", ale přitom už se nic nezobrazovalo, dále se asi kouzlilo ještě s anténními systémy (ale že by jen polarizace?) a teď už jde totálně stará bela. Možná hapruje i něco s SFN na mém tuneru (když u TV Samsung SD obraz a u HD zvuk šel, tak TV tuner u Dune byl již mimo - ale navíc včera už mi Samsung na TV Pohoda ukázal síla signálu pouze 20% a úroveň bitové chyby 10 čili maximum). Změny na STA teď výbor Společenství vlastníků bytových jednotek (SVBJ - hezký název  ;) …) těžko nechá provádět, když se má navíc MUX 4 Praha někdy přelaďovat. Nakonec mi asi nezbude nežli jít do Skylinku …

Prostě mě to už nebaví, ale je fakt, že Pařízek mi nic nepřinesl a naopak mne o MUX 4 připravil …

4
Drtivá většina lidí v dosahu MUX4 spíš neumí tento MUX přijímat, ale to je samostatná kapitola.
Co se týče ČT a HD v DVB-T - pokud budete z vlastního dárcovsky platit provoz za šíření, určitě se s ČT i s některým z provozovatelů multiplexů dohodnete.

Drze se přiznám ;) - neumím. A nevím proč. Protože "před Pařízkem" jsem to uměl a HD jsem sledoval :-\

5
Jak funguje SFN?
... V noci jsem v klidu koukal na golf na ČT4 HD s dobrým příjmem, zatímco ráno zase ani ťuk na žádném programu z MUXu 4. ...
A jako vždycky v květnu škrtil Červenku v noci šlo, dneska ráno nejde …

6
Jak funguje SFN?
Stará Boleslav, Sídliště. Podle výkonů a vzdáleností vysílačů Olšanská (10kW; 20 km), Novodvorská (5 kW; 26,5 km) a Velké Popovice (40 kW; 30 km) nám dorazí k anténě nejprve signál s relativní intenzitou 10/(20×20) = 0,025 z Olšanské, za 21 mikrosekund signál s relativní intenzitou 5/(26,5×26,5) = 0,007 z Novodvorské, za 33 mikrosekund signál s relativní intenzitou 40/(30×30) = 0,044 z Velkých Popovic. O směrovém diagramu na domě instalované antény směrované zřejmě na Mahlerovy sady nemám potuchy, Olšanská ale leží ve směru Mahlerovy sady (odchylka asi 1,5°) a směr Popovice svírá se směrem Olšanská úhel 45°, takže by signál z Popovic měl být silně potlačen. Ale Novodvorská a Olšanská budou zřejmě přijímány s podobným ziskem. Je skutečně SFN myšleno pro takovéto skládání signálů? V noci jsem v klidu koukal na golf na ČT4 HD s dobrým příjmem, zatímco ráno zase ani ťuk na žádném programu z MUXu 4. Možná šlo o výpadek některého z vysílačů po nočních bouřkách, nebo právě jen o změnu podmínek šíření signálu. Není SFN MUXu 4 vystavěna nějak divně? Někde tady v anketě kdosi z Mladé Boleslavi chytá MUX4 z Velkých Popovic na 44. kanále naprosto perfektně, ale na 64. kanále má velikou chybovost. Jako kdyby to způsobovala SFN 64. kanálu?

7
1) MUX 4 nepoužitelný
2) Moje lokalita 50°12'08.3"N, 14°41'10.0"E, 177 m.n.m. (Stará Boleslav, Sídliště)
3) Přijímám na společnou anténu směrovanou na Mahlerovy sady, výška nad terénem asi 15 m, rozvedeny MUXy 1,2,3,4 (a FM rádio)
4) (Ne)Přijímám kanál 64, kolísá síla signálu i chybovost (v noci golf ČT4HD se jen občas zasekl, nyní ráno nejde z MUXu 4 nic - "před Pařízkem" byl příjem perfektní)
5) Použité přijímače TV Samsung LE40A686 (pouze MPEG2, z MPEG4 jenom zvuk) a Dune HD TV stick (MPEG2 i MPEG4)

8
1) Stará Boleslav, Sídliště
2) Nyní nejde
3) Šel naprosto bezvadně
4) Jelikož nejde, tak jsem zcela nespokojen

Stran: [1]